Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
co za ludzie
Autor Wiadomość
przemek89 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Lut 2008
czyli 5897 dni temu
Posty: 34
Skąd: Koło - Lublin
Wysłany: 2013-05-11, 11:44   co za ludzie

Czy możecie mi wyjaśnić co kieruje ludźmi, którzy kradną cudze ptaki bezczelnie z kurnika? Mówiąc konkretnie dzisiaj się dowiedziałem telefonicznie od rodziców (bo nie mieszkam tam gdzie są moje zwierzaki - studia), że zostały nam skradzione ptaki, co wpadło w rękę to zginęło. Ogólnie zostało mi tylko kilka kur niestety same nioski i 4 polbary, a było ich troche reszta poszła się ....., Z mojego dość sporego stadka perliczek zostały tylko 3, no i gęsi i indyki które były w nieco innym ale w tym samym kurniku. kaczkę z jajkami ktoś podwędził. Ogólnie rzecz biorąc stadko zredukowało mi się do minimum. Ciesze się tylko, że miałem nosa i nie kazałem wypuszczać parki kochinów i mandarynek, bo te też usiadły ale w środku, bo inaczej bym nic nie miał. Nie wiem co mam zrobić. Czy próbować odbudowywać stadko czy w ogole jest sens? Tym bardziej, że teraz jest sezon lęgowy a mi nic nie zostało co można by rozmnożyć, albo inaczej co warto by rozmnażać. Najbardziej mi szkoda perlic bo te najtrudniej się lęgną poza tym nie wiem czy byłaby jakaś para. Nie wspomnę o czubatkach, które są moimi ulubienicami a tu została jedna leciwa kurka.... żal pozostał, ale boję się czy mi nic więcej nie zginie. Powiedzcie, czy warto jeszcze coś próbować teraz? w sumie drogie teraz są wszystkie gatunki... pozdrawiam Przemek89
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Arecki21 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 1 raz
Wiek: 25
Dołączył: 08 Lut 2013
czyli 4067 dni temu
Posty: 41
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Radom

Wysłany: 2013-05-11, 12:05   

Po pierwsze to powinieneś to zgłosić na policje może uda się coś odzyskać w co wątpię. Jeżeli złodziej nie zostanie złapany to nie ma sensu odbudowywać hodowli bo nadal będą ci ginąć ptaki.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
przemek89 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Lut 2008
czyli 5897 dni temu
Posty: 34
Skąd: Koło - Lublin
Wysłany: 2013-05-11, 12:30   

tak wszystko ładnie pięknie ale to nic nie da, bardziej mi żal że raczej nic z lęgów i hodowli dalszej nie będzie... szkoda jest tego co było a nie ma, najgorsza rzecz to brak tych moich ptaków, które zakupiłem jakiś czas temu i zaczęły się nieść no i nic z tego już nie bedzie. nowe włoszki i leghorny, czubatki i silki...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2013-05-11, 13:40   

To co za zabezpieczenie masz, że kradną jak chcą? Przechodzą przez płot, czy otwierają sobie furtkę?
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
przemek89 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Lut 2008
czyli 5897 dni temu
Posty: 34
Skąd: Koło - Lublin
Wysłany: 2013-05-11, 14:32   

siatka normalne ogrodzenie 1,8 ale co to za problem. no a kurnik jak kurnik normalnie zamykany. dodam że nigdy nic u mnie nie zginęło. także ... przykro po prostu i szkoda gadać
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2013-05-11, 15:09   

przemek89, czasy powodują ze ludzie kradną i w większości może to isc na obiad. No niestety tak sie też dzieje, chyba że na opchniecie gdzies poszły.
Zabezpiecz odpowiednio wybiegi i kurnik i odnawiaj hodowlę. Jak możesz to psa gdzieś nieopodal wybiegu ulokuj by chociaż dawał znać o intruzach.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
przemek89 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Lut 2008
czyli 5897 dni temu
Posty: 34
Skąd: Koło - Lublin
Wysłany: 2013-05-11, 15:13   

wiem, zastanawialiśmy się nad jakimś elektrycznym zabezpieczeniem że tak powiem, ale czy to coś da, co do hodowli to sie rozglądam ale nic nie widzę w cenie na jaką mnie obecnie stać.. także lipa
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2013-05-11, 15:59   

Przechodzą przez siatkę? Moze warto na górze siatki dać chwilowo drut, albo jakieś utrudnienie na górze siatki - to chyba tanie rozwiązanie
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4168 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2013-05-11, 17:58   

Najlepiej pies i jakieś kamerki ukryte na podczerwień, halogeny z czujka tez sa dobre, zawsze się zastanowi taki delikwent czy iść dalej czy nie, wiadomo troszkę sa to koszta ale lepiej wydać i mieć z głowy niż później zostać z niczym.
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jacek 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: http://spis-hodowcow.pl/jacek

Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sty 2008
czyli 5914 dni temu
Posty: 602
Podziękowania: 53/11
Skąd: Czerna

Wysłany: 2013-05-12, 13:47   

druty, pastuchy itd to tylko troszkę utrudni, będą chcieli to i tak zapierdziela, na gnoi nie ma rady, lata duży pies wystarczy ze petarde rzucili a psa już nie ma, tak prawdopodobnie u mnie było, ja petardy nie słyszałem ale sąsiad tak, u innego psa przy budzie po prostu załatwili ale akurat on ptaków nie hoduje ale poszło wszystko co sie dało opchnąć..... tylko monitoring ale to tez musi byc porządny aby w miare możliwości dalo sie rozpoznać twarz itd...
_________________
Ostatnio zmieniony przez jacek 2013-05-12, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
twist 



Dołączył: 14 Lut 2014
czyli 3696 dni temu
Posty: 3
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-02-14, 14:39   

Niestety jest to coraz częszstszy problem , ostatnio też rozmawiałem ze znajomym i opowiadał mi o podobnej sytułacji . Wniosek z tego taki że trzeba wszystko trzymać pod kluczem :)
_________________
Amolar.pl najlepszy stomatolog Zielonka
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
and1985 
Administracja



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2009
czyli 5522 dni temu
Posty: 437
Podziękowania: 65/4
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2014-02-14, 15:15   

Chyba dobrym rozwiązaniem będą atrapy kamer z halogenem na ruch ewentualnie do tego piesek ale tak szczerze to chyba na złodzieja nie ma sposobu 100 procentowego nic tylko wyłapać i ręce poucinać ...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5598 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-02-14, 18:48   

and1985 napisał/a:
nic tylko wyłapać i ręce poucinać ...


Za okupacji tak było i nie było nawet mowy o kradzieży. E tam mowy - strach było nawet pomyśleć!
Może niehumanitarne, ale skuteczne. A teraz złodziej ma więcej praw niż ofiara. Do czego to ku**a doszło!

Człowiek koło tych kochanych ptaków dzień dnia chodzi, żywi, pielęgnuje. I przyjdzie w nocy ( a czasem i w biały dzień!) taki skur****n i zniszczy, rozkradnie cały dorobek hodowlany, nieraz i ciężki dorobek hodowlany całego życia. I rano człowiek wstaje, przychodzi, patrzy - nic nie zostało. I wtedy już się wie jak gorzki smak łzy mają.

Nie można się poddać, bo to najgorsze co może być. Dopóki człowiek ma nadzieję, to wie, że żyje. Na monitoring nie każdego stać i nie zawsze się on sprawdzi. Ja osobiście polecam pilnego psa, to najlepszy stróż. Nie jakiegoś miniaturka, ale takiego większego, coby się go ludzie bali.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
damian 1k 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lip 2011
czyli 4650 dni temu
Posty: 695
Podziękowania: 46/61
Skąd: wielkopolska

Wysłany: 2014-02-14, 19:28   

Koledzy macie racje że złodziej powinien dostać słuszną karę . Ale najważniejsze jest się nie podawać a walczyć z takimi osobnikami bo to nawet ich nie można nazwać ludźmi .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2014-02-15, 07:29   

Mojemu szwagrowi dwa razy ukradli kury, niestety po tym drugim razie odpuścił i dał sobie spokój z hodowlą kur :-( Ale kradzieże ptaków to nic w porównaniu z tym jak mu podpalili gołębnik - kilkadziesiąt ptaków spaliło się żywcem, jakimś cudem jedna sztuka przeżyła.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5598 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-02-15, 22:37   

Ludzie z zazdrości i z zawiści są w stanie posunąć się do różnych prymitywnych i bestialskich metod na "dowartościowanie" swojej podłej osoby. Niby człowiek jest jedyną istotą na Ziemi, która posiada rozum. Zwierzęta mają mózg, ale podobno rozumu nie. A niektórzy ludzie nie mają wcale rozumu, a jeśli mają mózg to i tak go nie używają. To myśmy się powinni od zwierząt uczyć, a nie na odwrót.

Zbigniew, i szwagier wrócił do hodowli gołębi, czy miał już dość? Ja jako hodowca gołębi współczuję innym hodowcom każdej straty, bo sam wiem jak to jest stracić hodowlę, stracić najlepsze ptaki. Mimo wszystko choć były długie chwile zwątpienia i serce pękało ze złości i ze smutku, nie poddałem się. Ta siła woli wygrała.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Zbigniew 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/Zbigniew_W

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 53
Dołączył: 18 Cze 2011
czyli 4668 dni temu
Posty: 103
Podziękowania: 13/1
Skąd: Mazowieckie

Wysłany: 2014-02-16, 08:57   

Tak wrócił do hodowli gołębi.
Ta sprawa z podpaleniem miała miejsce jakieś 4-5 lat temu, na szczęście od tamtej pory już nie miał żadnych problemów z podpalaczami i ze złodziejami.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.