Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Niech żyją ptaki! Ich zabijanie to fanaberia.
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2013-01-14, 17:53   Niech żyją ptaki! Ich zabijanie to fanaberia.

Cytat:
Co roku myśliwi zabijają około 140 tys. ptaków. Przynajmniej 500 tys. umiera po postrzeleniu - od ran albo od zatrucia ołowiem ze śrutu. Jedna czwarta to gatunki chronione.
Zakaz polowań na ptaki to cel kampanii przyjaciół ptaków "Niech żyją!". - Nie trzeba zmiany ustawy. Wystarczy, żeby minister środowiska wykreślił z rozporządzenia o gatunkach łownych trzynaście gatunków ptaków dopuszczonych do odstrzału - mówi Arkadiusz Glass ze stowarzyszenia Ptaki Polskie.

Obrońcy ptaków szacują, że co roku myśliwi powodują śmierć 700 tys. ptaków. Polski Związek Łowiecki podaje liczbę około 140 tys. rocznie, ale przyrodnicy liczą też ptaki, które zginęły od ran postrzałowych. Wśród nich są np. słonki, ptaszki wielkości gołębia, z których najbardziej ceni się piórka będące tradycyjną ozdobą myśliwskich kapeluszy. Według Ministerstwa Ochrony Środowiska w sezonie łowieckim 2011-12 "pozyskano" (czyli zastrzelono) ich 442. "Strzeliłem na ciągu [stadnego przelotu] kilka słonek, może 5, może 7, nie pamiętam (...) bo przyjemność polowania kończy się w momencie oddania strzału, a tu nie chodzi zupełnie o pozyskanie ogromnej ilości mięsa, tylko o odpoczynek na łonie natury i przy okazji realizowanie gospodarki łowieckiej" - pisze na myśliwskim forum internetowym "adam xxxxx".

Myśliwi nie są zainteresowani ptasimi trofeami - może z wyjątkiem gęsi, bażantów i kuropatw. Ale ponieważ zastrzelenie ptaka (a wolno strzelać tylko do ptaków w locie) jest trudne, traktowane jest to jako wykazanie się szczególną celnością. - Skuteczność strzałów do ptaków to jakieś 30 proc. 80 proc. strzałów to "pudła" lub postrzelenia - mówi były myśliwy Zenon Kruczyński, obecnie w Pracowni na rzecz Wszystkich Istot. Kruczyński wyjaśnia, że do ptaków strzela się o zmroku lub o świcie, kiedy przelatują. - Strzela się właściwie do cienia, kierując się dźwiękiem. Nie wolno używać broni automatycznej, więc np. podczas polowań zbiorowych myśliwy ma pomocnika, który ładuje mu kolejną broń, żeby mógł jak najszybciej oddawać strzały - mówi.

Podczas piątkowej inauguracji kampanii "Niech żyją" pokazano film z polowania na gęsi. Większość ptaków została postrzelona. Część aportowały psy: żywe przynosiły myśliwym, a ci skręcali im kark.

Ponieważ strzela się do ptaków w locie, po ciemku, czwarta część upolowanych lub postrzelonych ptaków to gatunki chronione. - Nie da się odróżnić gatunku przy tej widoczności i tempie oddawania strzałów, np. chronionej cyranki od niechronionej cyraneczki - mówi Kruczyński.

Ofiarą myśliwych padają też np. orły bieliki. W marcu zeszłego roku generalny inspektor ochrony środowiska pisał do przewodniczącego Polskiego Związku Łowieckiego, "wyrażając zaniepokojenie" z powodu znalezienia zastrzelonego orła bielika: "Przyczyną śmierci wielu ptaków drapieżnych znajdowanych martwych na terenach leśnych jest postrzał z broni palnej lub śmierć w wyniku skrajnego wycieńczenia postrzelonego ptaka" - pisze generalny inspektor. Z opublikowanych w 2007 r. badań przeprowadzonych przez Damiana Wiehlego i Zbigniewa Bonczara z Katedry Zoologii i Ekologii Akademii Rolniczej w Krakowie wynika, że jedna czwarta ptaków zastrzelonych lub martwych w wyniku postrzelenia, które znaleźli na terenie dwóch stawów w woj. małopolskim, należała do gatunków chronionych.

To, że tak trudno trafić do ptaka, powoduje, że większość z blisko 600 ton ołowiu ze śrutu, który rocznie trafia do środowiska, pochodzi właśnie z polowań na ptaki. Szczególny problem jest z polowaniami nad stawami rybnymi - ołów trafia do żołądków ryb, a ludzie jedzą potem ich zatrute mięso. Poza tym ołów zatruwa wody gruntowe. Ministerstwo Środowiska potwierdza ten problem. Dlatego od 2015 roku ma być wdrożony wieloletni plan ograniczania używania ołowianego śrutu.

Prof. Ewa Symonides, przyrodniczka, były główny konserwator przyrody: - Zabijanie dzikich ptaków nie ma żadnego uzasadnienia gospodarczego czy ekologicznego. To czysta fanaberia osób tworzących wpływowe lobby. Są w nim politycy, dziennikarze, księża.

Jerzy Eichelberger, psychoterapeuta: - Zabijanie dla przyjemności rujnuje system moralny i destrukcyjnie oddziałuje na naszą świadomość zbiorową.

Kampanię "Niech żyją" poparli m.in. aktorki Maja Ostaszewska i Agata Buzek, prof. Maciej Luniak (PAN) oraz dziennikarze Szymon Hołownia i Adam Wajrak.

Żaden kraj nie wprowadził do tej pory zakazu polowań na ptaki (Kostaryka wprowadziła zakaz wszelkich polowań). - W 1868 r. Sejm Galicyjski we Lwowie uchwalił pierwszą na świecie ustawę o ochronie gatunkowej zwierząt. Dotyczyła kozicy górskiej i świstaka. Teraz Polska znowu może być światowym liderem i uchwalić zakaz polowań na ptaki - apeluje prof. Symonides.

Kampania "Niech żyją" apeluje o podpisywanie petycji do ministra ochrony środowiska. Petycja jest na stronie Kampanii: niechzyja.pl

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,7524...l#ixzz2HyBPBZA5
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2013-01-14, 18:57   

Witam
Ptaki łowne :
4 gat. kaczek (czernica, głowienka, krzyżówka,cyraneczka)
3 gat . gęsi (gęgawa, zbożowa, białoczelna)
słonka, łyska, gołąb grzywacz
bażant, jarząbek,kuropatwa


Nie przesadzajmy z tymi petycjami nie żebym polował ale bez przesady.
Te ptaki na które się poluje są jeszcze liczne i to bardzo a pozyskanie tych gatunków jest naprawdę niewielki w Polsce w porównaniu z innymi państwami Europy.
Na słonki praktycznie już nikt nie poluje , na kuropatwy też nikt nie poluje chociaż jeszcze są na liście, z kaczek to praktycznie tylko krzyżówki są pozyskiwane tak samo gęsi gegawy i zbożowe w większości.
Bażanty są pozyskiwane ale tylko dlatego ,że myśliwi je wypuszczają w łowiska by tego nie robili + dokarmianie zimowe to po ok. 6 latach było by nie wiele bażantów ,a tak naprawdę to gatunek obcy w naszej przyrodzie więc jest poza całą rozmową.
Grzywacze w naszym kraju to strzelają tylko pasjonaci ,nie to co np.w Anglii lub zachodniej Europie.Polowanie te nie ma znaczącej roli w naszej kulturze łowieckiej.
Moim zdaniem lepiej pisać petycje w sprawie uproszczenia przepisów rejestracji oraz pozwoleń na hodowlę krajowych gatunków ptaków i nam to wyjdzie na plus.A wiadomo że łowiectwo w dzisiejszych czasach ma nieduże poparcie a szkoda.
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2013-01-15, 15:40   

Ja nie jestem przeciwnikiem polowań, ale jak przeczytałem to co wkleił Wanted, to jestem zdecydownym przeciwnikiem do strzelania "na ślepo". Myśliwy powinien wiedzieć w 100% do czego strzela!!!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2013-01-15, 17:44   

Witam
W każdej grupie znajdą się czarne owce !
Na to nic nie poradzimy ale to tak jak by wszystkich kierowców winić ,że jeden jedzie po pijaku i rozwalił kilku niewinnych ludzi-więc wszystkim zabieramy prawo jazdy albo auta!
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2013-01-15, 22:34   

A ja wkleiłem z ciekawości dosłownie. Czytałem też cały tekst i jako hodowca jestem oburzony na to, że chcąc hodować jakiś gatunek musimy się nachodzić, napisać itd. a jak trzeba odstrzelić go, to łatwiej to się odbywa. Czy jest inaczej np. odnośnie cyraneczki czy głowienki ?
Chcąc hodować gęsi występujące w Polsce, też napotkamy nie lada problemy by załatwić sobie zgodę na ich chów a potem jeszcze co roku sprawozdania o ich hodowli itd.
Wiem, bo akurat pisałem dzisiaj sprawozdanie do GDOŚ w W-wie odnośnie moich ptaków i kolegi.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2013-01-16, 21:08   

Witam
No niestety tak to już jest.Jeszcze trochę lat minie zanim normalności się doczekamy hahaha.
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
lolek9898 
Doświadczony Hodowca
Karol



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 26
Dołączył: 19 Sie 2010
czyli 4971 dni temu
Posty: 313
Podziękowania: 21/18
Skąd: Borzęcin

Wysłany: 2013-02-13, 08:55   

mirek1
Cytat:
Na słonki praktycznie już nikt nie poluje , na kuropatwy też nikt nie poluje chociaż jeszcze są na liście, z kaczek to praktycznie tylko krzyżówki są pozyskiwane tak samo gęsi gegawy i zbożowe w większości.


Do tego trzeba dodać jeszcze jarząbki, te ptak są bardzo rzadkie.
_________________
Karol Czernek

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2013-02-13, 18:18   

Jako myśliwy mogę stwierdzić ,że wiem do czego strzelam !Na słonki praktycznie nikt teraz nie poluje,ponieważ zmieniono okres polowań z wiosennych ciągów na jesień kiedy to słonek praktycznie się nie widuje,kaczki ,głównie krzyżówki się pozyskuje ,jest ich dużo i nie wymagają ochrony,a i tak myśliwi budują kosze lęgowe i rozstawiają nad zbiornikami.Gęsi w naszym kraju nie strzela się zbyt dużo a to z tego powodu że nie wszędzie występują na tyle licznie ,w innych krajach Europy ,np.w niemczech traktuje sie je jak szkodniki które niszczą uprawy.A ze nie można ich hodować to już tylko wymysł urzędasów i pożal się psełdoekologów.Jestem pewien że nie będzie łatwiej z hodowlą naszych gatunków ,a wręcz trudniej ,takie są kierunki prac ustawodawców. Nie polujemy w zasadzie na kuropatwy,jarząbki,grzywaczy pozyskuje się nie wiele ,jest to dosyć trudny do pozyskania ptak, Więc w zasadzie poluje sie w naszym kraju jedynie na bażanty i kaczki krzyżówki.Ponieważ strzela się do ptaków w locie, po ciemku, czwarta część upolowanych lub postrzelonych ptaków to gatunki chronione. - Nie da się odróżnić gatunku przy tej widoczności i tempie oddawania strzałów, np. chronionej cyranki od niechronionej cyraneczki - mówi Kruczyński. ten pan chyba kłusował że strzelał do ptaków po ciemku,i nie był etycznym myśliwym,przepisy mówią że oddaje się strzał do rozpoznanego osobiście celu.Mam wrażenie że ten człowiek nie wie sam co mówi lub opowiada bajki ,bo taka jest teraz moda na bycie przeciwko myśliwym ,hodowcom,posiadaczom futer.Bo jest moda na bycie dobrym dla zwierzaczków , bycie ekologiem i obrońcom przyrody.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2013-02-13, 19:50   

Witam
Praktycznie w całej Europie nie wspomnę już o krajach skandynawskich polowanie jest naturalną rzeczą tak jak wędkarstwo czy pójście do sklepu po zakupy!
Tylko u nas robi się z tego temat tabu,każdego myśliwego traktuje się jak kogoś kto strzela do biednych zwierzątek.
Właśnie kończę staż łowiecki i teraz czekają mnie kursy i wiem ile trzeba czasu wolnego poświęcić aby to wszystko zaliczyć.(chodzi mi o czas spędzony w łowisku)
Szkoda też tylko tego ,że myślistwo w naszym kraju to bardzo hermetyczne środowisko i wszystko z wielką łaską.
Mam wielu kolegów i polskich którzy wyjechali i obcokrajowców którzy teraz tam gdzie mieszkają biorą swoje dzieci i idą polować tak mój kolega poluje z 12 letnim synem i jest wszystko ok(jego syn też strzela i ma broń).
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mirek1 2013-02-13, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
lolek9898 
Doświadczony Hodowca
Karol



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 26
Dołączył: 19 Sie 2010
czyli 4971 dni temu
Posty: 313
Podziękowania: 21/18
Skąd: Borzęcin

Wysłany: 2013-02-14, 07:12   

mirek1,

Cytat:
Mam wielu kolegów i polskich którzy wyjechali i obcokrajowców którzy teraz tam gdzie mieszkają biorą swoje dzieci i idą polować tak mój kolega poluje z 12 letnim synem i jest wszystko ok(jego syn też strzela i ma broń).


-Moim zdaniem to jest nienormalne, żeby dziecko 12-letnie posiadało już broń i polowało. Szok!!! Może gdyby zdarzył się jakiś wypadek na polowaniu to by dopiero rozumu dobrali do głowy.


Również dodam że myślistwo dawniej było inne a teraz jest inne.
Większość dawnych tradycji łowieckich poszło w przepaść.
Z resztą to dawniej całe życie bylo inne.


Post wygaśnie :idea:
_________________
Karol Czernek

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)
Ostatnio zmieniony przez wanted 2013-02-14, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2013-02-14, 19:02   

Witam
To nie jest fanaberia by 12 latek polował.
Ostatnio rząd Kanadyjski wyraził zgodę by dopuścić 14 latków do polowania samoczynnie czyli bez opieki dorosłego a chyba nawet chodziło o 12 latków muszę sprawdzić.
W Stanach lub Kanadzie społeczeństwo ma całkiem inne podejście do broni i do polowanie nie tak jak u nas temat tabu .

Filmików tego typu jest sporo gdzie poluje ojciec i syn albo wręcz cała rodzina,a czy to jest etyczne czy nie to niech decydują rodzice tych dzieci.
Fajne jest to ,że w pewnych państwach dzieciak np.15 latek poluje na jelenie a u nas by strzelić byka to trochu cyrku jest już nie mówiąc o tych egzaminach e szkoda pisać
Ostatnio zmieniony przez wanted 2013-02-14, 20:30, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
lolek9898 
Doświadczony Hodowca
Karol



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 26
Dołączył: 19 Sie 2010
czyli 4971 dni temu
Posty: 313
Podziękowania: 21/18
Skąd: Borzęcin

Wysłany: 2013-02-14, 19:07   

mirek1, moim zdaniem to fanaberia.
Chyba nie zdają sobie sprawy jak niebezpieczna jest broń i jakie skutki mogą być po złym oddaniu strzału.
_________________
Karol Czernek

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)
Ostatnio zmieniony przez wanted 2013-02-14, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2013-02-14, 19:16   

Witam
Właśnie w tych państwach społeczeństwo jest edukowane i wie co może zdziałać broń w przeciwieństwie do naszego!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2013-02-14, 20:32   

lolek9898 napisał/a:
Chyba nie zdają sobie sprawy jak niebezpieczna jest broń i jakie skutki mogą być po złym oddaniu strzału.

Oj zdają zdają i zapewne zdają sobie też spraw ile taka broń może pomóc podczas polowania jeśli wyskoczy nam nieprzewidziany późniejszy cel jak niedźwiedź,puma (kuguar),wilk lub coś innego.
W ich lasach żyje o wiele więcej niebezpiecznych zwierząt niż w naszych.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2013-02-14, 21:07   

Witam
Nie chodzi o niebezpieczeństwo na polowaniach ale o sam fakt tego jak społeczeństwo jest świadome co może zrobić broń w niewłaściwych rękach i jakie są podstawowe zasady zachowania przy noszeniu ,strzelaniu z broni.
Jak ja jestem na strzelnicy a jestem często jak widzę zdziwienie ludzi którzy maja pierwszy raz broń w ręku to często jest tak cytuję "A w filmie to nawet desek nie przebiło"
hahaha .
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mirek1 2013-02-14, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Altair 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 30 Paź 2012
czyli 4167 dni temu
Posty: 255
Podziękowania: 36/2
Skąd: Opolskie

Wysłany: 2013-02-14, 21:16   

mirek1 napisał/a:
Witam
To nie jest fanaberia by 12 latek polował.
Fajne jest to ,że w pewnych państwach dzieciak np.15 latek poluje na jelenie a u nas by strzelić byka to trochu cyrku jest już nie mówiąc o tych egzaminach e szkoda pisać

Tak wszystko pięknie i ładnie, ale jakby było w Polsce tak jak u nich to już nic by nie zostało w lasach ile by chodziło dla zabawy albo dla samego trofeum żeby tylko się pochwalić przed znajomymi, jakiego to byka mogli sobie ustrzelić ostatnio na polowaniu.
_________________
W wolnych chwilach zapraszam na
www. CentrumEgzotyki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
lolek9898 
Doświadczony Hodowca
Karol



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 26
Dołączył: 19 Sie 2010
czyli 4971 dni temu
Posty: 313
Podziękowania: 21/18
Skąd: Borzęcin

Wysłany: 2013-02-15, 07:33   

mirek1, ciekawy jestem czy jest tak edukowane. Jestem pewny że nie zdają sobie sprawy co może wyczynić broń. Polecałbym przeczytać książke pt: "Wypadki na polowaniach" Tadeusza Andrzejczaka.

mirek1, Ty może ją czytałeś?
_________________
Karol Czernek

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2013-02-15, 14:45   

Witam
Każda rzecz wymyślona przez człowieka gdy się jej używa nie zgodnie z przeznaczeniem może być groźna np.auto 16 latek może go prowadzić i jak jest rozsądny to nie ma sprawy a jak nie opanowany debil to rozwali wszystkich i po sprawie.
lolek jak ja miałem 15 to już doskonale strzelałem z broni i to różnego typu, w wieku 19 lat miałem ją już w służbie i tak bez przerwy do teraz i uważam ,że to normalna rzecz która do czegoś służy, z którą można miło spędzić czas na strzelnicy na świeżym powietrzu w gronie kolegów i przyjaciół.
Wszystko zależy od rozsądku tak jest z wszystkim.
pozdrawiam
Ps. a to co potrafi broń to wierz mi widziałem już dużo!
Ostatnio zmieniony przez mirek1 2013-02-15, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
lolek9898 
Doświadczony Hodowca
Karol



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 26
Dołączył: 19 Sie 2010
czyli 4971 dni temu
Posty: 313
Podziękowania: 21/18
Skąd: Borzęcin

Wysłany: 2013-02-15, 18:15   

mirek1, no tak jeżeli z rozsądkiem sie do wszyskiego podchodzi to można mieć. Ale broń jest rzeczą niebezpieczną. I trzeba mieć doświadcznie jak się z nią obchodzić.
Jeżeli już strzelałes z broni w wieku 15 lat to musiałeś mieć okazje, może Twój ojciec jest myśliwym?
Łowiectwo przeważnie idzie z pokolenia na pokolenie.
_________________
Karol Czernek

"Przyroda bez człowieka bedzie życ, ale człowiek bez przyrody nie!"
-----------------------------------
Fan FIATA 125p (polska MOC)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirek1 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Kwi 2008
czyli 5830 dni temu
Posty: 396
Podziękowania: 36/17
Skąd: lubomia
Wysłany: 2013-02-15, 19:30   

Witam
haha tak mój ojciec był ale górnikiem haha w całej mojej rodzinie nie było ani nie ma myśliwego,
od najmłodszych lat interesowałem się przyrodą i zwierzętami,a także bronią i łowiectwem.
Bardzo ciężko jest się wkręcić w myślistwo jeśli nie mamy nikogo z rodziny ale mi już zostało tylko kursy i potem egzamin.
Trochu odbiegamy od tematu ale ja daje takie pytanie dlaczego nikt nie popatrzy ile bezpańskie koty i psy zabijają zwierząt to istna plaga ale wiadomo jak powiem jednej albo drugiej osobie ,że jej kochany kotek jest szkodnikiem to gdzie tam mój jest taki słodki i miły tak samo z psami!Ale jak ktoś palnie kit ,że myśliwi strzelają do zwierzątek to jest już ok i trzeba ich krytykować a dziecią wciskać kit ,że mięso jest z supermarketu hahaha tragedia
pozdrawiam
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.