Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2013-07-20, 21:35
Brodnicka Wystawa Kur, Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza
Autor Wiadomość
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2012-11-12, 18:28   Brodnicka Wystawa Kur, Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza

W imieniu Bydgoskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, zapraszam wszystkich hodowców z całej Polski jak i zagranicy do wzięcia udziału w II Brodnickiej Wystawie Kur , Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.
Wystawa odbędzie się w dniach 19-20 stycznia 2013 roku.
Zaplanowane zostały
- dwudniowe szkolenia dla hodowców
- Bal hodowcy, na którym zostaną rozdane najważniejsze puchary. Na Bankiecie poczęstunek i występy muzyczne.

Zdjęcia z poprzedniej wystawy:
https://picasaweb.google.com/109959263232259521197/ZdjeciaIIKujawskoPomorskaWystawaGoEbiRasowychIDrobnegoInwenatarza2426022012rBrodnica
Ostatnio zmieniony przez wanted 2013-03-22, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

czertezik 
Mega User



Dołączył: 22 Sty 2009
czyli 5544 dni temu
Posty: 266
Podziękowania: 27/9
Wysłany: 2012-11-13, 22:49   

Może się spotkamy. Dzięki za informację :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2012-11-14, 14:25   

czertezik, mam wielką nadzieje że w końcu zobaczę Twoje kurki. :) Serdecznie zapraszam. :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
czertezik 
Mega User



Dołączył: 22 Sty 2009
czyli 5544 dni temu
Posty: 266
Podziękowania: 27/9
Wysłany: 2012-11-14, 16:46   

kamilm79,
jakich podopiecznych masz zamiar prezentować na wystawie? :ptak1:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Filip.M 



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 26
Dołączył: 27 Sie 2012
czyli 4232 dni temu
Posty: 9
Podziękowania: 3/1
Skąd: Kalisz

Wysłany: 2012-11-14, 16:48   

Ja też będę.I na pewno coś zabiorę. :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
czertezik 
Mega User



Dołączył: 22 Sty 2009
czyli 5544 dni temu
Posty: 266
Podziękowania: 27/9
Wysłany: 2012-11-14, 16:59   

Filip.M,
my się już poznaliśmy osobiście, ale miło będzie ponownie się spotkać :lol: :lol:

kamilm79,
jakieś dokładniejsze informacje o przebiegu planowanej wystawy gdzieś można przeczytać, czy tylko telefonicznie :?????:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2012-11-14, 17:04   

czertezik, Ja na razie nie wiem co wezmę. Ale będzie trochę tych ptaszorów.
A co do informacji to na razie nic nie ma :) Ale postaram się i ja odpowiedzieć na wszystkie pytania :)
Ostatnio zmieniony przez kamilm79 2012-11-14, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2012-11-21, 16:40   

Przedstawiam dokumenty związane z wystawą. Niedługo powinny pojawić się na stronie Bydgoskiego Związku


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2013-01-13, 15:02   

Mamy już zgłoszone ponad 800 kur. Czyli pobiliśmy Polski rekord.

Dla ohikomaniaków:
Mamy największą stawkę ohiki na polskich wystawach
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2013-01-13, 15:23   

kamilm79 napisał/a:
Mamy już zgłoszone ponad 800 kur. Czyli pobiliśmy Polski rekord

Przy dobrej koniunkturze 800 kur, to i ja bym wystawił,ale organizatorom nie chodzi chyba o ilość ,tylko o jakość kur w Polsce.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2013-01-15, 22:31   

sylwia2401, Jeśli chodzi o tą wystawę to wiążę się ilość i jakość w spójność.
Jako iż wystawa nasza jest jedna z większych, chcemy ja zrobić naprawdę super.

Jeśli chodzi o jakość ptaków to na każdej wystawię mogą się zdarzyć słabej jakości ptaki. Właśnie o to chodzi w wystawach aby ocenić jakość ptaka. Nie można też zabronić nikomu wystawić nawet jeśli chciałby wystawić zwykłe kury towarówki. Każdy członek Polskiego Związku ma prawo wystawić.
Na Naszej wystawię będzie pokazanych bardzo dużo rzadkich ras, o których w Polsce nawet większość nie słyszała i to jakości światowej. Wystawiają u nas osoby o bardzo dobrych wynikach w Lipsku i innych niemieckich wystawach. Więc chyba jakość zła nie będzie. Jest to wystawa międzynarodowa więc zagoszczą u nas znajomi hodowcy z Niemiec którzy wystawiają, a przy ocenie będą niemieccy sędziowie, więc ocena ptaków moim zdaniem na wysokim poziomie.

Jedne co mogę powiedzieć do pana komentarza, to zapraszam, zobaczyć i ocenić samemu, a nie znać tylko opowieść. Nie mówię tego złośliwie.
A sam wiem że opowieść są różne. Bo niestety zazdrość wielu ludzi w naszym kraju jest wielka, bo taka wystawa jest sukcesem na całą Polską arenę.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2013-01-16, 11:11   

Widzę kamilm79, że masz dobrych nauczycieli, którzy Ci podpowiadają i piszą posty, za Ciebie (bez obrazy),zdziwiony tylko jestem, że na polskich wystawach sędziują niemieccy sędziowie, ale teraz w Polsce jest wszystko możliwe, naprawdę życzę, oby ta wystawa, była jak najlepsza ,bo trzeba Polsce, takich wystaw ,ale rozmawiając z kilkoma wystawcami i chwalili sie, że wystawiają (wszystkie badziewie ) jak to określili, bo chcą pobić rekord,to jest chyba żałosne :-( ,a jeżeli chodzi o kury nioski :-D to życze powodzenia z takimi wystawami :mrgreen: przyniosą duża chwałę związkowi.
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2013-01-16, 14:23   

sylwia2401, Panie Andrzeju tekst pisałem sam :) Że mam 16 lat to nie znaczy że nie umiem się wypowiedzieć :)
Jak tam mówią hodowcy to sobie samemu niszczą reputację :)
Ja jako katalogujący na wystawię, wpisywałem każdego ptaka do programu i nie było żadnej nioski. Osoby odpowiedzialne za wystawę nie wiedzą jakie kto ma ptaki. Jakie zgłosi takie mamy przyjąć.
Nie będę wnikał kto tak wystawiał ale to już osobista sprawa danej osoby :) A jeśli jest w związku Bydgoskim to tylko powinno mu być wstyd że tak mówi.
Co do sędziów niemieckich. Dlaczego by nie mogli oceniać ? W Polsce jest naprawdę mało sędziów kurzych.

W roku 2012 zorganizowaliśmy największą wystawę i nie chodzi teraz żeby pobić rekord znowu. Udało się i Bogu dzięki.
A ja cię panie Andrzeju tylko serdecznie zapraszam aby obejrzał pan sam naszą wystawę a nie słuchać plotek osób, którzy w większość nawet u nas nie byli :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2013-01-21, 11:54   

sylwia2401, widzisz Andrzeju wystawa udana. Nie jak ta wystawa w Wieluniu gdzie oceniał jeden "sędzia". Więc lepiej że byli u nas niemiecy sędziowie.

Wystawa udana zdjęcia dodam wieczorem.
Ostatnio zmieniony przez kamilm79 2013-01-21, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
czertezik 
Mega User



Dołączył: 22 Sty 2009
czyli 5544 dni temu
Posty: 266
Podziękowania: 27/9
Wysłany: 2013-01-21, 20:52   

Dla mnie to była nie tylko ciekawa wystawa, ale także miła atmosfera i bardzo dobry nadzór eksponatów. Bardziej doświadczeni hodowcy chętnie udzielali porad.
Mimo zmęczenia organizatorzy cały czas byli do dyspozycji.
Uważam, że ich trud nie poszedł na marne. Warto było jechać taki kawał drogi.
Ostatnio zmieniony przez czertezik 2013-01-21, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2013-01-21, 20:59   

czertezik, a mi zależało żeby was poznać :) No i się udało. Przy okazji Tomek się wygadał skąd ma ohiki :) hehe dzięki za miłe słowa :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwia2401 
Specjaliści
KOCHAM...TĘSKNIE...CZEKAM...



Pomógł: 61 razy
Wiek: 57
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5918 dni temu
Posty: 3495
Podziękowania: 404/327
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2013-01-22, 18:36   

Miałem przemilczeć ten temat wystawy i tylko podziękować p.Ani R i p.Markowi P,za miłą atmosferę i serdeczne przyjęcie,ale skoro mnie przywołujesz do tablicy, to ok wypowiem się na ten temat. Wystawa w Wieluniu? hmm.... nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale skoro ma, to tylko według Ciebie, skoro i tam się tez odbyła wystawa. Jeden sędzia? tak....bo tam wystarczyło, bo było tam około 100 kur i ocena była poglądowa, bo to jest Związek Królików, a kur nie maja zrzeszonych i on sie rządzi innymi prawami. Czy lepiej ,że byli u was sędziowie z Niemiec ? myślę ze lepiej, bo tego niemieckiego gówna, które zostało przywiezione tydzień temu z wystaw z Niemiec,na ta wystawę, żaden polski sędzia nie podjął by się oceniać (Z CAŁYM SZACUNKIEM DLA SĘDZIÓW NIEMIECKICH Z KTÓRYMI MIŁO SIE BAWIŁEM I KTÓRYCH SERDECZNIE POZDRAWIAM) w ogóle nie trzymało wzorca polskiego. I proszę nie ciągnij tego tematu, bo zostanie mi tylko nie smak po niej,a tak jak pisałem wcześniej, była miła atmosfera,byli mili ludzie i niech tak zostanie w mojej pamięci.
Dlatego jeszcze raz chciałem wszystkim uczestnikom i ludziom, którzy się do tego przyczynili serdecznie PODZIĘKOWAĆ :mrgreen: .
_________________
PAMIĘTAJ- JEDNA MIŁOŚĆ- JEDEN BÓG- JEDNO PRZEZNACZENIE
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5532 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-01-22, 19:03   

Widzę że ściśle był przestrzegany pkt. 5 regulaminu wystawy :D Po co się ktoś trudził z jego pisaniem w ogóle?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2013-01-23, 19:45   

Więc czas na małe podsumowanie. Wystawa przebiegła tak jak wszyscy chcieliśmy, dopięliśmy ostatnie guziki i postawiliśmy wisienkę na torcie pokazując CZUBATKĘ BRODNICKĄ. Ilość drobiu ozdobnego przewyższającego ilość gołębi dla większości był szokiem, a innych wprawiał w zachwyt. Drób pokazaliśmy w ponad 80 rasach z różnych stron świata. Od najmniejszych seram, sebrytek, do największych brahm, kochinów, od bezogoniastych araukan, brodaczy antwerpskich bezogoniastych po długoogniaste ohiki czy feniksy, nie zabrakło także ptaków długo piejących tomaru i kury kosowskiej. Nie zabrakło także ras nie znanych jeszcze jak karzełek kurpiowski czy czubatki jedwabistej. Zgromadziliśmy także indyki, perlice, bażanty, przepióry, przepiórki, kaczki, gęsi i wiele innych. Różnorodność ta wpływała na radość i zachwyt zwiedzających i miłe komentarze w stronę organizatorów.

Nie zapominajmy o gołębiach. Chociaż była ich mniejsza ilość to i tak nie zabrakło miejsca, by zaprezentować zwiedzającym 58 ich ras. Między innymi takie jak: gile, czystookie, felegyhazery, PDL czy gospodarski z Mittelhauser.

Króliki pokazane w 8 rasach. Znalazły się u nas takie rasy jak : belgijski olbrzym, olbrzym srokacz, baran francuski, kalifornijski, nowozelandzki i szynszyl wielki.

Wystawa z wesołym klimatem i znanymi osobami. Pan Stanisław Roszkowski zawsze miał kogoś komu udzielał cennych rad. Podpowiedział wiele cennych wskazówek młodym hodowcom, za co w ich imieniu mówię: "WIELKIE DZIĘKI", takich ludzi jak pan, spokojnych, inteligentnych i pomocnych nam brakuje. Na pewno użyjemy tej cennej wiedzy.

Pani Anna Roszewska opowiedziała każdemu ciekawskiemu historię Czubatki Brodnickiej. Budziło to wielkie zainteresowanie, ustawiały się kolejki by się czegoś dowiedzieć. Ptak znaleziony przez zwykły przypadek w okolicznych wsiach brodnickich, następnie szukanie, szukanie i teraz praca hodowlana nad tym materiałem. Ale ja nie o tym mam opowiadać tylko p. Anna. Na pewno zrobiła to wspaniale.

Pan Marek Poraziński z rękoma pełnymi pracy, starał się być wszędzie, byle tylko wszystko dopilnować i nie zrobić żadnego błędu. Dzięki panu właśnie wystawa była zorganizowana niczym światowe wystawy. W imieniu reszty osób organizacyjnych chcemy podziękować, że mogliśmy być osobami, nad którymi stał właśnie pan.

Wykłady, które odbyły się w sobotę miały duże zainteresowanie. Każdy chciał posłuchać wykładu profesorów z Balic. Jednak nas "trzymaczy kur" chyba najbardziej zainteresował wykład P. Stasia na którym to pokazał różnicę odmian barwnych, zielononóżkę znoszącą zielone jaja. Najbardziej zaciekawiła mnie osobiście czubatka polska w barwie kuropatwiano jastrzębiatej tj. bursztynowej. Jaskrawość tych kolorów rzuciła się wszystkim w oczy. I tu kolejne ukłony w pana stronę.

Wielka hala wypełniona po brzegi wolierami, klatkami i pokazami zapierała dech w piersiach. Różnorodność zachwyciła wszystkich, a młodzi zwiedzający z uśmiechniętymi głowami sprawiali, że leciały nam łzy szczęścia, z powodu pokazania tak wielu ras osobom nie z naszego klimatu. Bo naszą pasję trzeba pokazywać.

https://picasaweb.google.com/109677882109940283703/Brodnica1920Stycznia2013?authuser=0&feat=directlink

Pozdrawiam i Zapraszam za rok.
Kamil Mączkowski
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
kamilm79 
Doświadczony Hodowca
Kamil Mączkowski



Moja specjalizacja:
Kury

Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2012
czyli 4242 dni temu
Posty: 185
Podziękowania: 24/13
Skąd: Nowe Miasto Lub.
Ostrzeżeń:
 2/5/8

Wysłany: 2013-01-28, 16:38   

Obiecany "reportaż" z wystawy :

Ostatnio zmieniony przez jomidzola 2013-02-17, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 20
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.