Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
mikroskop do badań
Autor Wiadomość
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5570 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-09-18, 14:43   mikroskop do badań

Nie wiem czy właściwie umieściłam temat w razie czego proszę o przeniesienie :-)

Ostatnio zdecydowałam się na zakup mikroskopu, tak aby samodzielnie wykonywać proste badania parazytologiczne. Może ktoś z Was korzysta już z mikroskopu i doradzi co i jak ?
Narazie na tyle ile się zorientowałam do badania pasożytów wystarczy powiększenie 400razy, do bakterii potrzebne jest 1000razy. Chciałabym jeszcze, aby był to mikroskop cyfrowy, tak aby obraz w postaci pliku można było przesłać do weterynarza w razie wątpliwości poprosić o pomoc w diagnozie
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5111 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2011-09-18, 15:02   

pysia34, Oprócz sprzętu trzeba jeszcze wiedzieć czego szukać a to już większy problem :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5570 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-09-18, 15:21   

Podstawy mikrobiologii miałam na studiach :-) Do tego jest sporo w sieci w tematyce chorób z obrazowaniem pasożytów i bakterii. Oczywiście mikroskop nie zastąpi posiewu i dokładnych badań ale niektóre pasożyty i bakterie z pewnością uda się rozpoznać :-) Do tego jak pisałam chodzi mi o mikroskop cyfrowy, którego obraz zapisuje się w postaci pliku możliwego do wysłania :-) To pozwoli na konsultację na odległość i szybszą fachową pomoc moim ptakom :-)
Ja do specjalisty mam niestety prawie 300km w jedną stronę :( A to spory wydatek na samo paliwo. Wprawdzie podstawowe badania robią u mnie w Zielonej Górze, nawet wymmusiłam na nich badanie na megabakterię ale wolę sprawdzonych spacjalistów którym ufam :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-09-18, 16:31   

pysia34, obawiam sie że podstawy mikrobiologi moga nie wystarczyc do diagnostyki :):):) zaskakujący jest Twój optymizm ..a zacięcie weterynarynaryjne jest porażające
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
pysia34 
Administrator
pysia



Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 04 Lut 2009
czyli 5570 dni temu
Posty: 1303
Podziękowania: 177/5
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2011-09-18, 17:19   

Atma nie rozumiem czemu ciebie to niepokoi? :-D nie zamierzam odbierać chleba mojemu weterynarzowi :-) Problem tkwi w mojej zwykłej ciekawości :-) A co do badania odchodów to kwestia wyuczenia rozpoznawania rzędów czy rodzin a nie gatunków patogenów chorobotwórczych, a to już takie skomplikowane uwierz mi nie jest :-) Nigdy nie miałeś zajęć z mikroskopem? Nie jest to aż tak bardzo skomplikowane przynajmniej w zakresie pasożytów i megabakterii. Jest wiele książek obrazujących wygląd najczęściej występujących czynników chorobotwórczych. Spróbować mogę nie widzę w tym nic złego. Przeciwnie jeśli to pozwoli na chociażby sprawdzenie megabakterii to jednorazowo zaoszczędzę koszt mikroskopu, względnie będzie to równowartość dwóch badań :-) Mając 18 dużych papug, ponad
100szt. drobnicy i jeszcze trochę drobiu i gołębi na badanie odchodów rocznie wydaje jakieś 600zł :-) minimum.
A co do zacięcia weterynaryjnego Atma to niestety nie ma weterynarii zaocznej, znaczy sobotnio -niedzielnych zajęć, inaczej chętnie bym poszerzyła swoją wiedzę robiąc kolejne studia w zakresie który mnie interesuje :-)
Nie wiem czemu to Twoim zdaniem Maćku takie porażające jest to, że chcę pomagać zwierzętom :( przynajmniej ptakom które posiadam i za które jestem odpowiedzialna...
ps.
znam kolegów którzy chcą samodzielnie endoskopować ptaki a nikt jakoś nie dziwi się ich zacięciom :( czemu więc moje wzbudza taką kontrowersje?
Ostatnio zmieniony przez pysia34 2011-09-18, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5502 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-09-18, 18:59   

pysia34, odpowiedziałem na PW..a co do zabawy mikroskopem :) coż kilka lat strawiłem w Zakładzie endokrynologii rozwojowej i eksperymentalnej PAN :) wiec mikroskop widzialem nie jeden :):):)
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
GMUCHA 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 385
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Poznania
Wysłany: 2012-12-13, 20:49   

pysia34, Czy pani już zakupiła ten mikroskop cyfrowy :?:
_________________
Grzegorz Mucha
MUCHA.COM.PL
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
GMUCHA 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 385
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Poznania
Wysłany: 2012-12-14, 09:25   

nie ja jeszcze nic nie kupowałem ze sprzętu jedynie małej na gwizdkę pod komputer do zabawy i nauki....

pysia34 - proponował by taki Mikroskop cyfrowy Celestron LCD PentaView zupełności do domu wystarczy i kosztuje w ok. 1600 zł.



Film

http://www.youtube.com/wa...d&v=LjzZaA-miX0

Pozdrawiam
_________________
Grzegorz Mucha
MUCHA.COM.PL
Ostatnio zmieniony przez GMUCHA 2012-12-14, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
GMUCHA 
Mega User



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5932 dni temu
Posty: 385
Otrzymał 3 podziękowań
Skąd: Poznania
Wysłany: 2012-12-14, 14:38   

sylwia2401, ja tylko grzecznościowo zaproponowałem i nie wątpię ze starsza koleżanka z forum się nie zna i na pewno ma większą wiedzę o de mnie w tej dziedzinie ale moim zdanie myślę ze taki wystarczy do badań domowych lub by wysłać zdjęcia lub nagranie do laboratorium itp. by nie robić tyle kilometrów autem. A jak jestem w błędzie to proszę o poprawę mnie i od razu też się czegoś dowiem... :)
_________________
Grzegorz Mucha
MUCHA.COM.PL
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.