Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2010-12-12, 10:38
Odwiedziny u tragopana.
Autor Wiadomość
StasiuM 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2008
czyli 5856 dni temu
Posty: 164
Podziękowania: 2/21
Skąd: Choczewo
Wysłany: 2008-08-22, 23:34   

tragopan napisał/a:
Ale jak co roku połowę z tego likwiduję. Mam zamiar nabyć inne ptaki, co ich jeszcze nie udało mi się rozmnożyć!!!

tragopan napisał/a:
np. bażantów ognistych


A kiedyś widziałem ogłoszenie ze sprzedajesz młodą samicę ! Jak to jest zatem :?:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

tragopan 
Mega User



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
czyli 5851 dni temu
Posty: 292
Otrzymał 26 podziękowań
Skąd: z wypizdowa
Ostrzeżeń:
 11/5/8
Wysłany: 2008-08-23, 07:57   

StasiuM
Nawet jak byś poczytał trochę w internecie to byś wiedział że np. gągoły zaraz po wyjściu z dziupli same potrafią się ogrzać i wyżywić, tak samo jest z lodówkami i edredonami.
Jak kiedyś wylęgną ci się lodówki to zrozumiesz. Tam gdzie one żyją są srogie warunki. A u mnie akurat było bardzo ciepło i nie padało. W wolnym czasie napiszę coś więcej o tych ptakach i odchowie pisklaków na swojej stronie.

A co do likwidacji połowy stada; to jak chcesz to sprzedam ci parę lęgową cieciornika kanadyjskiego, nawet jak chcesz to mam jedną parę tragopana kabota na zbyciu - też się lęgła, a nawet do wyboru którą chcesz. A reszta już sprzedana.

A co do ognistych, to u kolegi po sąsiedzku ogniste się rozmnażały bez problemu. A dał mi jajka i w taki sposób miałem młoda samicę ognistą. Każdy o tym wiedział, pisałem na forum polskiego kurnika nawet.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 20:10   

krzysiek173, a co cię tam tak na prawdę urzekło ? Jakiś szczególny ptak ?
 
 
krzysiek173 
Mega User
HODOWCA I MIŁOŚNIK



Pomógł: 38 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1020
Otrzymał 14 podziękowań
Skąd: Kozłów
Wysłany: 2008-08-25, 23:52   

adrian, wszystkie ptaki były naprawdę przepiękne. Cudne były młode rybitwy, ale chyba najbardziej podobały mi się tragopany satyry i kaboty, no i lodówki, które pierwszy raz w życiu widziałem na żywo (zresztą jak większość ptaków od tragopana.
_________________
Krzysztof "krzysiek173" Sosna
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Falco 
Mega User



Dołączyła: 07 Sie 2010
czyli 4983 dni temu
Posty: 17
Podziękowania: 3/2
Skąd: Kozience
Wysłany: 2010-09-08, 10:22   

A ja bym wcale tak nie zachwalała tej hodowli.
Oczywiście nie powiem że jest brzydka ale i nie należy też do tych świetnych. Nie każde ptaki mają fajnie i wiem co piszę bo sama byłam z mężem na przełomie chyba lutego-marca u tego pana z odwiedzinami i rozczarowałam się znacząco.
Po przeglądaniu strony internetowej człowiek ma większe oczekiwania i głównie z tego powodu pędziliśmy samochód przez wiele kilometrów by niestety się rozczarować.
Każdy może mieć tutaj swoje i odmienne zdanie, jednak ja z mężem mamy swoje i żałowaliśmy że straciliśmy taki kawał czasu i tyle kilometrów zrobiliśmy.
Co do samego właściciela hodowli, to też raczej powinien troszkę inaczej podchodzić do chcących odwiedzić go i coś kupić bo jakoś tak odczuliśmy że byliśmy niechciani.
Nie wiem jak podchodzi ten pan do osób z wielką kasą i znajomych ale my mieliśmy odczucie że niezbyt jesteśmy pożądani w tym czasie.

I przepraszam jeśli obraziłam ale napisałam tylko swoje odczucia.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tragopan 
Mega User



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
czyli 5851 dni temu
Posty: 292
Otrzymał 26 podziękowań
Skąd: z wypizdowa
Ostrzeżeń:
 11/5/8
Wysłany: 2010-09-08, 12:31   

Falco ja się nie obrażam. Każdy ma swoje zdanie.
Jak byliście u mnie, to był mój tata, a mnie nie było. Tacie powiedziałem że jak ktoś przyjedzie i od razu będzie chciał fotki cykać, czy jakiś wywiad. Tata zawsze mówił jak ja będę. Ja nie mieszkam tam gdzie mam hodowlę. Druga sprawa, to wcześniej miałem najazd policji na moją hodowlę. I z tego powodu bardzo dużo osób w tym czasie do mnie przyjeżdżało. To było bardzo dziwne, że w okresie luty marzec, przyjeżdżają oglądać ptaki i podziwiać hodowlę. Co nie którzy chcieli zdjęcia zrobić, a co nie którzy jakiś wywiad lub coś żebym powiedział. I dla tego mnie nigdy nie było. A jak byłem to na pewno odpowiedziałem na każde pytanie. Ptaków też nie mogłem sprzedać, bo wszystkie były aresztowane. Tak samo podchodzę do osób z wielką kasą i jak do osób co jej nie mają zbytnio.

Pozdrawiam i Zapraszam

tragopan napisał/a:
np. bażantów ognistych, bażanta pawiego germani, bażanta waliche i jest bardzo dużo innych ptaków. A to są dość proste gatunki w hodowli, a mi się nie udało.

Tak pisałem w 2008 roku. teraz mogę powiedzieć że bażanta pawiego germani (wietnamski) i bażanta walicha udało mi się rozmnożyć i odchować przychówek. Mam jeszcze samca wieloszpona wietnamskiego do sprzedania z moich lęgów.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
atma 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/atma
Pomógł: 16 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Kwi 2009
czyli 5464 dni temu
Posty: 708
Otrzymał 100 podziękowań
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-09-08, 15:53   

coż....ja doskonale rozumiem tragopan-a .....oglądać i podziwiać to można w zoo, pomijam kwestie przenoszenia chorób, ale też nie można wykluczyć wizyt rozpoznawczych ewentualnych koneserów cudzego mienia.
Ostatnio zmieniony przez amadyna1471 2010-09-08, 16:14, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-09-08, 20:09   

atma napisał/a:
ale też nie można wykluczyć wizyt rozpoznawczych ewentualnych koneserów cudzego mienia.

Takie coś to raczej praktykują na południu kraju bo u nas na Północy jakoś o takich ekscesach jest cicho. Nawet jeśli się gdzieś jakiś trafi, to jest to jeden na wiele razy z południa kraju.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JK 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2009
czyli 5533 dni temu
Posty: 476
Podziękowania: 23/8
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2010-09-08, 20:43   

Zupełnie tego nie rozumiem - jeśli tak obscenicznie będę sie obawiał kradzieży to tez nie będę o tym nawet pisał na jakimś forum. Lecz jeśli o tym dzielę się z tym co mam tu i ówdzie np. na jakimś forum, to jest to już sprawa publiczną co posiadam i tym samym jeśli znajdą się amatorzy mówiąc w cudzysłowie, to i tak mi to sprzątną. Po co więc robić z siebie "bonzinga". Chyba, że po to, aby "zaistnieć"
Ostatnio zmieniony przez amadyna1471 2010-09-08, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
StasiuM 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2008
czyli 5856 dni temu
Posty: 164
Podziękowania: 2/21
Skąd: Choczewo
Wysłany: 2010-09-10, 06:43   

JK napisał/a:
Zupełnie tego nie rozumiem - jeśli tak obscenicznie będę sie obawiał kradzieży to tez nie będę o tym nawet pisał na jakimś forum.


Dokładnie.
A przy okazji jeśli ma się taką hodowlę to raczej jakieś zabezpieczenia być powinny. Chociażby najprostsze zwykły pies czy dra. Jakieś czujki mogą być i podobne asortymenty.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
forest1534 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 50
Podziękowania: 26/4
Wysłany: 2010-09-10, 07:13   

Bo to jest "Polska". Dla mnie choćby ptaki ze złota były lub niewiem jeszcze co, to i tak bym tego nie ruszył.
Nie moje nie biorę. Od tego trzeba zacząć. A chwalenie się, czy opisywanie o swoich ptakach nie powinno być zachętą do kradzierzy.
Ale jak wiemy jest inaczej. Dlatego jeśli ktoś nie wpuszcza na hodowlę, nie pozwala robić zdjęć, czy nie zaprasza nas do siebie, to musimy to uszanować. Może na swoje powody.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
tragopan 
Mega User



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 22 Mar 2008
czyli 5851 dni temu
Posty: 292
Otrzymał 26 podziękowań
Skąd: z wypizdowa
Ostrzeżeń:
 11/5/8
Wysłany: 2010-09-10, 11:45   

StasiuM, JK i wanted to co piszecie, jak się tyczy mnie I mojej hodowli. To się grubo mylicie.
Pisałem że w lutym ktoś doniósł na mnie że sprzedaję ptaki bez dokumentów, i z tego powodu miałem kontrolę policji. Wszystkie ptaki były aresztowane. Po wizycie policji bardzo dużo osób do mnie przyjeżdżało. A w większości dziennikarze i reporterzy. Jedni może mieli dobre zamiary, a inni szukali sensacji. I w tym okresie u mnie była Falco . Pani napisała że jej się nie podobało, czy nawet nie została wpuszczona. Zgodzę się, ale w tym okresie mogło mnie nie być, a tata raczej nikogo nie wpuszczał.

Przed wizytą policji i od wiosny wszyscy mogą przyjechać i robić zdjęcia. I nigdy nikomu nie zabroniłem robić zdjęć i wykorzystywać ich do swoich celów.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5073 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2010-09-10, 14:43   

Tak czy owak to robi się dużo szumu o nic,takie jest moje zdanie ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
byliny 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Gru 2009
czyli 5219 dni temu
Posty: 44
Podziękowania: 1/3
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2010-09-17, 22:17   

Ja uważam, iż prywatna hodowla to nie zoo i jak ktoś nas wpuszcza to tylko z własnej życzliwości i dobrej woli to nie jest teren użytku publicznego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Falco 
Mega User



Dołączyła: 07 Sie 2010
czyli 4983 dni temu
Posty: 17
Podziękowania: 3/2
Skąd: Kozience
Wysłany: 2010-10-16, 22:55   

tragopan napisał/a:
Jeszcze dodam że udało mi się rozmnożyć i odchować 28 gatunków bażantów.
.


Możliwe, tylko ciekawe w jaki sposób bo z tego co się czyta to zazwyczaj sztuczne lęgi z nastawieniem na ilosć a nie jakosć.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
wieloszpon71 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 30 Wrz 2010
czyli 4929 dni temu
Posty: 97
Podziękowania: 19/160
Skąd: łódż
Wysłany: 2010-10-17, 07:50   

Falco, albo z tych jajeczek przywiezionych z Islandii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony przez wieloszpon71 2010-10-17, 07:51, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-10-17, 09:14   

Po co zadajecie pytania jak pytany został zbanowany ? Więc wam nie odpowie
Ostatnio zmieniony przez sylwia2401 2010-10-17, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.