Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Wysyłka ptaków pocztą
Autor Wiadomość
romani32 
Mega User
mazury



Wiek: 66
Dołączył: 23 Sty 2008
czyli 5931 dni temu
Posty: 20
Podziękowania: 1/1
Skąd: Reszel
Wysłany: 2010-02-25, 12:13   Nie idą w kartonach !

Wanted:w swoim poście piszesz --cytat "Przesyłki Priorytetowe - nadal idą w kartonach i tu się mało zmieniło." - odpowiadam Ci z mojego kontaktu z pocztami że nie ma takiej możliwości !!!! Możesz jeszcze coś u znajomej załatwić, że weźmie od Ciebie taką przesyłkę bądź nie podawać jej zawartości - że wysyłasz np: żywe ptaki, i wysłać jako normalną paczkę priorytetową - ale to nie oto chodzi aby ją tylko wepchnąć na poczcie bez pewności że ona dojdzie cała do adresata w określonym czasie, wiesz przecież a może nie, że na zwykłe przesyłki obowiązuje inna procedura na poczcie.
Po drugie wszystkie przesyłki "na warunkach szczególnych" oraz za pobraniem z oznaczeniem "ostrożnie" i określoną zawartością jako np:żywe ptaki, żywe zwierzęta - muszą być oznaczone także jako "priorytet", i już nie można tego wysłać w kartonie - tak jak piszesz.
Jest jeszcze określenie na poczcie paczki jako "żywnościowa" która ma priorytet przewozowy- tak mamy to wysyłać ???? Cały czas kombinować ,szukać znajomości ?
Powiem ci jeszcze, że na pocztach coraz częściej zdarzają się "nadgorliwcy" - mam znajomego który już kilka lat korzysta z mojego adresu, bowiem u siebie nie chce odbierać przesyłek z ptakami po incydencie - jaki miał na poczcie z taką przesyłką, bowiem "Pani urzędniczce" zachciało się zrobić doniesienie o nie humanitarne warunki otrzymanej przez niego przesyłki. Wiesz ile miał problemów ?
I co jak wyślemy tak jak piszesz nieoznaczoną paczkę w kartonie - i jakaś "PANI " się dopatrzy ???
I co zrobisz Ty czy ja - jak wysłane ptaki dojdą 5 -7dnia do adresata - jak będziesz reklamował na poczcie ? Odpowiem Ci już dziś - że wcale nie będziesz po takiej przesyłce reklamował - i to tylko z obawy przed zarzuceniem przestępstwa! Korzystasz tak jak wielu z nas z Allegro - i tam jest w każdej aukcji z żywymi zwierzętami taka klauzula " zapewniam bezpieczne i humanitarne warunki transportu" - i jak to się ma do zatajonej zarartości przesyłki?
_________________
Aby bilans słów powiedzianych od słów usłyszanych był mniejszy - choćby o jedno.........
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

roobert 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Wrz 2009
czyli 5336 dni temu
Posty: 71
Podziękowania: 5/1
Skąd: Mława
Wysłany: 2010-02-25, 16:35   

Na mail o treści:
"Proszę o sprecyzowanie zapisu (pismo w załączniku), że do opakowania ma być dołączony kluczyk. Czy oznacz to że opakowania muszą być zamykane na klucz – nie dopuszczacie Państwo innego sposobu np. plombowania zamknięcia itp.. W jaki sposób będzie zabezpieczona przesyłka przed zmianą właściciel zanim zostanie dostarczona do adresata, skoro klucz będzie dołączony do opakowania."
Dziś dostałem taką odpowiedź:
"Zarządzeniem 128 Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej z dnia 21 sierpnia 2009r. został wprowadzony Regulamin świadczenia usługi pocztowej Przesyłka pocztowa na warunkach szczególnych w obrocie krajowym, który obowiązuje od 01.01.2010r. Zgodnie z treścią nowego regulaminu Poczta Polska S.A. przyjmuje do przewozu i doręczenia przesyłki na warunkach szczególnych w obrocie krajowym z zawartością żywych roślin, ptaków ozdobnych i domowych. Informuję, iż zgodnie z § 8 Regulaminem Świadczenia Usługi Pocztowej Przesyłka Pocztowa na warunkach szczególnych w obrocie krajowym
Przesyłka na warunkach szczególnych musi być odpowiednio opakowana, a w szczególności:
(...)
3) żywe ptaki należy przesyłać w zamkniętych klatkach, koszach lub skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki: opakowania te powinny być obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie, aby ptaki mogły swobodnie stać; konstrukcja klatki winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz; nadawca jest zobowiązany umieścić wewnątrz takiego opakowania naczynie z pokarmem oraz gąbką nasączoną wodą, a spód pokryć materiałem chłonącym wilgoć, (...)
Na chwilę obecną powyższy regulamin nie przewiduje innej możliwości nadawania żywych ptaków, za prawidłowe opakowanie przesyłki odpowiada nadawca.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
x_keram_x 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 22 Lis 2008
czyli 5627 dni temu
Posty: 192
Podziękowania: 2/1
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 2010-02-25, 16:45   

wanted, podał kilka dobrych przykładów, że to jest głupi przepis. JC, waga kłódki i jeszcze jej cena ;-) Myślę, że mniej problemowy sposób i bardziej tańszy byłby gdybyśmy wysyłali ptaki pod wpływem narkozy. Oczywiście żartuję :-D

Edit Haall. Zwracaj, proszę, uwagę na pisownię.
_________________
Keram
Ostatnio zmieniony przez 2010-02-25, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5942 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-02-25, 20:09   

romani32, wczoraj wysłałem ptaki przesyłką w kartonie i jako Priorytet - czyli pierwszeństwo, szybko, przywilej przesyłki itp. a więc jak najszybciej tez no i panie nakleiły mi przy okazji Ostrożnie bo coż, to tylko naklejki. Dziś o godz. 11-tej odbiorca potwierdził odbiór żywych ptaków, a więc bardzo szybko.
Dziś też tak wysłałem papugi i bez problemu.
A więc można, tylko niech na waszych Pocztach urzędnicy dokładnie poczytają i zainterpretują wszystko odpowiednio. No i niech nie sa nadgorliwi i wszystko zrobią ze zrozumieniem.


Masz też dobrze zaznaczone, ze przesyłki na warunkach szczególnych idą w klatkach itp.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5498 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2010-02-25, 21:03   

wanted, Jest wyraźnie napisane
Cytat:
żywe ptaki należy przesyłać w zamkniętych klatkach, koszach lub skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki: opakowania te powinny być obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie, aby ptaki mogły swobodnie stać; konstrukcja klatki winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz; nadawca jest zobowiązany umieścić wewnątrz takiego opakowania naczynie z pokarmem oraz gąbką nasączoną wodą, a spód pokryć materiałem chłonącym wilgoć,

Moim zdaniem Pani w twoim urzędzie jest nie do końca poinformowana co i jak. U nas odgórnie przyszedł nakaz przyjmowania paczek ze zwierzętami jako na warunkach szczególnych.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
romani32 
Mega User
mazury



Wiek: 66
Dołączył: 23 Sty 2008
czyli 5931 dni temu
Posty: 20
Podziękowania: 1/1
Skąd: Reszel
Wysłany: 2010-02-25, 21:36   Zatajanie zawartości przesyłki ?

wanted napisał/a:
romani32, wczoraj wysłałem ptaki przesyłką w kartonie i jako Priorytet - czyli pierwszeństwo, szybko, przywilej przesyłki itp. a więc jak najszybciej tez no i panie nakleiły mi przy okazji Ostrożnie bo coż, to tylko naklejki. Dziś o godz. 11-tej odbiorca potwierdził odbiór żywych ptaków, a więc bardzo szybko.
Dziś też tak wysłałem papugi i bez problemu.
A więc można, tylko niech na waszych Pocztach urzędnicy dokładnie poczytają i zainterpretują wszystko odpowiednio. No i niech nie sa nadgorliwi i wszystko zrobią ze zrozumieniem.


Masz też dobrze zaznaczone, ze przesyłki na warunkach szczególnych idą w klatkach itp.

WANTED - mieszamy tutaj pojęcia, powinniśmy ustosunkować się do istniejących przepisów i coś próbować zaradzić, jakieś klatki transportówki (tańsze), może jakiś kurier... ewentualnie jakaś zbiorowa petycja do Poczty itp..
A odnosząc się do Twojego cytowanego postu:
1. Nalepki "ostrożnie" na poczcie to nie tylko nalepki ale także opcja do zapłaty (ok.10zł )- ok zrobiła to znajoma i poszło
2.Oficjalnie już nie ma przesyłek ptaków (zwierząt) _ w kartonach - to co podajesz w swoim poście, że tak można wysłać - to jest znowu podawanie sposobu kombinowania czy wysyłki u znajomej cioci z okienka pocztowego
3. W innym temacie zamieściłeś zdjęcia tak otrzymanej ( kombinowanej ) przesyłki z papugami - i jak ona wyglądała sam przecież wiesz. Nie można przecież pozwolić żeby taki kamuflowany"priorytet" z ptakami jechał samochodem pocztowym rzucony na sedes i z postawinym jeszcze na tym kartoniku bidetem ....
_________________
Aby bilans słów powiedzianych od słów usłyszanych był mniejszy - choćby o jedno.........
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
roobert 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Wrz 2009
czyli 5336 dni temu
Posty: 71
Podziękowania: 5/1
Skąd: Mława
Wysłany: 2010-02-25, 23:33   

Jeżeli komuś się "uda" wysłać, żywe ptaki priorytetem z nalepką ostrożnie to jest to tak jak napisał romani32 wysyłka kombinowana, zanim powstał ten problem pakowania wielu wysyłało i będzie wysyłało ptaki zwykłym priorytetem często w żźle oznaczonym i nieodpowiednim opakowaniu, choćby dla oszczędności kilku złotówek. Według mnie jest to naganne i nieodpowiedzialne zachowanie, dlatego właśnie tak zareagowała PP. Z tego co się orientuje to jedynie poczta oferuje nam możliwość przesyłania paczką żywych zwierząt i tylko i wyłącznie priorytetem na warunkach szczególnych. Wysyłam już tak kilka lat we wszystkie odległe miejsca naszego kraju i zawsze paczka była następnego dnia u adresata. Nie wysyłajcie ptaków innymi opcjami przesyłek niż te które są przewidziane dla nich, wysyłajcie przed godz. 15.00 i nie będzie później żali i komentarzy jaka ta nasza Poczta do bani jacy nieodpowiedzialni ludzie w niej pracują. Poniżej jeszcze uzasadnienie pisma które dostały UP, a które zamieściłem we wcześniejszym poście:

To, że teraz rygorystycznie zaczyna się podchodzić do kwestii opakowania mamy na własne życzenie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-26, 00:48   

roobert, a po co ta "gąbka nasączona wodą", ptaki mają się mieć czymś myć :?: ;-) :lol: Ja oczywiście się zastosuję do tej "gąbki", ale jak będę wysyłał gołebie, to umieszcze ją w wodoszczelnej torebce foliowej, a gdy papugi - to w jakimś pojemniku metalowym lub plastikowym, żeby się ptaki nie struły.
"Kluczyki" już trochę starych kluczy znalazłem, żeby je "przywiązywać" do paczki, jak jest taki wymóg - jak trza to trza :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Alan1980 
Mega User
Bażanty



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/alan1980

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 11 razy
Wiek: 43
Dołączył: 31 Mar 2009
czyli 5498 dni temu
Posty: 1847
Podziękowania: 126/346
Skąd: Płońsk

Wysłany: 2010-02-26, 05:37   

JC, masz rację, z tą gąbką to już przegięcie. Człowiek, który to wymyślił nie ma pojęcia nic o zwierzętach, a w szczególności ptakach. Niestety do tych przepisów o klatkach i skrzynkach chciał nie chciał będzie się trzeba dostosować.
_________________
www.ozdobneptaki.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5942 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-02-26, 09:04   

http://www.poczta-polska....aczkaSzczegolne


http://www.poczta-polska.pl - na stronie można poczytać o wszystkich usługach.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-26, 09:51   

Znalazłem kolejny "kwiatek" na http://www.poczta-polska....=Komplementarne

pisze tam "Opakowanie przesyłki z zadeklarowaną wartością musi być wykonane z nieprzeźroczystego materiału i uniemożliwiać dostęp do zawartości przesyłki bez pozostawienia widocznych śladów oraz musi pozwalać na umieszczenie na przesyłce dodatkowych zabezpieczeń w postaci pieczęci lakowych, plomb, nalepek samoprzylepnych, taśmy samoprzylepnej lub innego skutecznego środka."

czyli "klatka" musi być szczelnie opakowana a co z "kluczykiem" :?: :lol:
Ten "dyrektor" jednak bardziej powinien się przyłozyć do tworzonych przepisów :!:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
KubońD 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5940 dni temu
Posty: 243
Podziękowania: 6/1
Skąd: Sukmanie
Wysłany: 2010-02-26, 14:34   

W faunie i florze jest artukuł jak to powinno wygladac.
_________________
Kuboń Dominik :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-26, 15:05   

KubońD, jak powinno wyglądać biorąc pod uwagę dobrostan ptaków czy durne przepisy poczty :?: Szczególnie interesuje mnie jak podano rozwiązania związane z wymogiem "nasączonej gąbki", a może jeszcze napisali w jakim celu jest ta gąbka :?: :lol: Naprawdę to mnie szczególnie interesuje :!: Głównie z uwagi na "nieprzeniknione drogi" którymi potrafi podążać myśl decydentów :lol:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
KubońD 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5940 dni temu
Posty: 243
Podziękowania: 6/1
Skąd: Sukmanie
Wysłany: 2010-02-26, 15:29   

Artukuł. Może cos odczytacie.
_________________
Kuboń Dominik :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
roobert 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Wrz 2009
czyli 5336 dni temu
Posty: 71
Podziękowania: 5/1
Skąd: Mława
Wysłany: 2010-02-26, 20:56   

JC, ja nie próbuję stawać w obronie bzdurnych przepisów. Te przepisy istniały tak ja pisałeś już dużo wcześniej i jakoś przez ten czas nikt nie wymagał od ciebie klatki z kluczykiem. To wymusiły reklamacje i pretensje klientów, którzy wysyłając ptaki nie zastanawiają się nad odpowiednim opakowaniem (karton nie jest odpowiedni dla wszystkich gatunków ptaków) nie wspominając o zapewnieniu odpowiedniego pokarmu na czas podróży. Sam dostałem kilka razy ptaki które w kartonie miały zamiast ziarna i kawałka jabłka czy marchewki trociny, nie wspominając o tym że były wysyłane zwykłym priorytetem. Trzeba sobie zdawać sprawę że priorytet i priorytet na warunkach szczególnych to jest różnica! Priorytet ma gwarancje dostarczenia w ciągu 48h jeżeli wyślemy go przed godz. 15 to poczta deklaruje dostarczenie go w ciągu 24h i z mojego doświadczenia wynika że tak jest zawsze, a paczka oznaczona dodatkowo UWAGA ŻYWA PTAKI na pewno będzie miała pierwszeństwo przed zwykłym priorytetem nie mówiąc o sposobie obchodzenia się z taką paczką. Poza tym nigdy nie wysyłam za pobraniem w ten sposób mam pewność że odbiorca nie okaże się niedojrzałym dupkiem który nie odbierze paczki i narazi ptaki na drogę powrotną.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
roobert 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Wrz 2009
czyli 5336 dni temu
Posty: 71
Podziękowania: 5/1
Skąd: Mława
Wysłany: 2010-02-26, 21:01   

KubońD - możesz wrzucić skan lub lepszą fotkę tego artykułu?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-26, 22:21   

roobert, obawiam się, że teraz ptaki będą wysyłane zwykłym priorytetem, żeby było taniej.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
roobert 
Mega User



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Wrz 2009
czyli 5336 dni temu
Posty: 71
Podziękowania: 5/1
Skąd: Mława
Wysłany: 2010-02-26, 22:43   

JC tak było i do tej pory, a koszt wysyłki wydaje mi się, że nie wzrośnie tak bardzo. Drewniane pudełko z cienkiej sklejki czy płyty nie powinno być dużo cięższe, na kluczyk masz już sposób ;-) . Pozostaje problem kosztu takich opakowań, ale dla zaradnego Polaka to nie problem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-26, 23:11   

Ja już wcześniej proponowałem odbiorcom wysyłkę w przenioskach dobrej jakości, jednak mało kto się na to decydował, bo to z wysyłką kosztowało ok. 50 zł. Mnie to osobiście nie tylko nie przeszkadza, ale jestem zwolennikiem lepszych opakowań wielokrotnego użytku, własnie dodatkowo takie zamówiłem. Jeszcze ich nie widziałem, ale są tańsze i aktualnie koszt opakowania i wysyłki będzie ok. 40 zł.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5942 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-02-27, 09:50   

roobert napisał/a:
Pozostaje problem kosztu takich opakowań, ale dla zaradnego Polaka to nie problem.

Dokładnie.
Jeśli ktoś wysyła rocznie tyle ptaków co ja to koszt tego będzie znaczący.
Pamiętaj też że sa i ludzie którzy targują się o jak najtańsze dostarczenie ptaków a jeśli będzie to wszystko z płyt, drewna - to będzie cięższe i droższe.
Mi to nie przeszkadza bo trwalsze będzie i do użytku kilkakrotnego, ale niektórym może nie zależy na czymś takim.
No i jeszcze jedno. Jeden będzie robił takie transportówki a drugi będzie miał za darmo.
Co, będziesz obciążał kupującego kosztem takiej transportówki ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.