Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Wysyłka ptaków pocztą
Autor Wiadomość
cygnus 
Specjaliści
hodowla łabędzi



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2009
czyli 5501 dni temu
Posty: 119
Podziękowania: 20/1
Skąd: Poczesna
Wysłany: 2010-02-10, 18:57   

Z takiego druku korzystałem wcześniej, gdzie był numer konta.
_________________
www.cygnus.info.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-02-10, 19:01   

cygnus, Na podstawie tego druku poczta wpłaciła Ci kiedyś pieniądze na konto bankowe ????Bo mnie nigdy, zawsze rządali wypisania przekazu pocztowego
Ostatnio zmieniony przez Al 2010-02-10, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5946 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-02-10, 19:03   

Al, ja tak samo jak cygnus otrzymywałem wpłatę na konto ale odpowiedni druczek wcześniej też musiałem wypełniać. Na tym co jest pokazany, pisałem tylko nr. konta dodatkowo a nie adres na dole (ten pisało się, jeśli pieniążki miały przyjść na adres domowy nasz czy kogoś innego).
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Kuros 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
czyli 5933 dni temu
Posty: 87
Podziękowania: 7/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-02-10, 19:06   

Al napisał/a:
Nigdy poczta nie robiła przelewu pieniędzy na konto bankowe.
Owszem robiła. Wystarczyło nadać przesyłkę pobraniową, w przypadku żywych ptaków dodatkowo zaznaczając opcję: priorytet, ostrożnie.

Po nowym roku u mnie na poczcie pracownicy twierdzili, że nadal przyjmowane są przesyłki pobraniowe z ptakami.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
cygnus 
Specjaliści
hodowla łabędzi



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 01 Kwi 2009
czyli 5501 dni temu
Posty: 119
Podziękowania: 20/1
Skąd: Poczesna
Wysłany: 2010-02-10, 19:07   

Al, Tak, wypełniałem druk: przesyłka pobraniowa + przelew. Dzisiaj przy tym nowym druku usłyszałem, że nie ma już takiej opcji.
_________________
www.cygnus.info.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-02-10, 19:16   

No wpłata na konto ale przekaz i tak naleźało wypełnić. :-P Może poczta się asekuruje - może za dużo przesyłek nie zostało odebranych, bo ktoś nie miał pieniędzy albo mu przeszla ochota na ptaki- zwierzęta. Potem to poczta musiala dokonywać zwrotów a ptaki cierpiały.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5937 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-10, 19:17   

Przy zaznaczeniu opcji "kwotę pobrania nalezy przsłać na rachunek bankowy" zawsze musimy wypełnić dodatkowy druczek.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2010-02-10, 19:28   

przy przelewie na konto, trzeba wypełnić taki druk

_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
 Autor postu otrzymał 1 podziękowanie(a)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 podziękowań:
wanted
x_keram_x 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 22 Lis 2008
czyli 5631 dni temu
Posty: 192
Podziękowania: 2/1
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 2010-02-10, 20:16   

Ja ostatnio wysylalem 3 paczki za pobraniem i kasa na konto docierala tak ok 5 dni.
_________________
Keram
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
amohr 
Mega User
Adam "amohr"



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 02 Kwi 2008
czyli 5865 dni temu
Posty: 157
Podziękowania: 2/2
Skąd: Bytów

Wysłany: 2010-02-15, 00:34   

WYSYŁKA PTAKÓW POCZTĄ
Ostatnio 10.02.2010r. chciałem wysłać ptaki swojemu teściowi (konkretnie gołębie) za pomocą poczty polskiej. Zrobiłem wszystko tak jak to robiłem dotychczas gdy wysyłałem papugi lub wcześniej kaczki. Wypełniłem druczek do wysyłki ptaków na warunkach szczególnych i poszedłem a pocztę z takim kartonikiem jak poniżej na zdjęciu.
Na poczcie poinformowani mnie, że nie przyjmą tej przesyłki gdyż zmieniły się przepisy odnośnie wysyłki ptaków i w takim kartonie nie mogą być wysyłane ptaki. Zapytałem się więc kiedy te nowe przepisy weszły w życie, Pani odpowiedziała, że z dniem 1 stycznia tego roku. Tak więc zapytałem się dlaczego wcześniej jak wysyłałem ptaki nie było problemu z wysyłką a dziś jest problem ( wysyłałem nawet ptaki 2 dni wcześniej - jednak nie na głównej poczcie tylko w oddziale) - pani odpowiedział, że dostała wytyczne i zgodnie z regulaminem wysyłki a warunkach szczególnych nie mogę wysłać ptaka gdyż zapis regulaminu mówi:
"żywe ptaki należy przesyłać w zamkniętych klatkach, koszach lub skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki: opakowania te powinny być obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie, aby ptaki mogły swobodnie stać; konstrukcja klatki winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz"

Niestety nie udało mi się wysłać paczki. Jednak nie poddałem się i zadzwoniłem do poczty polskiej do Słupska (Bytów podlega pod Słupsk) i zaciągnąć informacji. Po rozmowach telefonicznych dowiedziałem się tyle tylko że mogę te gołębie wysłać jako paczka zwykła priorytetowa a nie a warunkach szczególnych gdyż w takim przypadku ptaki muszą być zapakowane w koszach lub klatkach. Tak więc przekazałem Panu aby tą informację przekazał do poczty w Bytowie. Następnego dnia wysłałem ptaki jako paczka zwykła priorytetowa.
Jednak po wysłaniu paczki zadzwoniłem do głównego oddziału Poczty polskiej aby dowiedzieć się jak mogę wysłać patki. Dowiedziałem się, że od dnia 1 stycznia 2010 r. ptaki mogę wysłać jedynie jako paczka na warunkach szczególnych w klatkach lub koszach nie w kartonie. Powiedziałem Pani że wysłałem dziś paczkę w kartonie i nie było problemu - pani odpowiedziała mi że paczkę przyjęto niezgodnie z regulaminem.

TAK WIĘC JAK WYSYŁAĆ PTAKI
Czekam na informację od was. jak wysyłacie ptaki teraz.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
grajgul 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 16 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5939 dni temu
Posty: 901
Podziękowania: 74/106
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2010-02-15, 07:25   

amohr, wysyłałem w zeszłym tygodniu trzy paczki z ptakami, Normalny karton tak jak zwykle, zmieniły się tylko druczki (teraz są niebieskie) także to zależy tylko i wyłącznie od Poczty
_________________
Artykuły rehabilitacyjne i nie tylko - www.kursmed.com

Pozdrawiam cie Gość, :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5946 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-02-15, 18:49   

amohr napisał/a:
Następnego dnia wysłałem ptaki jako paczka zwykła priorytetowa.

Ja bym tak nie wysyłał bo nigdzie nie ma zaznaczone że jest tam towar żywy "zwierzęta/; i że należy obchodzić się ostrożnie z paczką.
Nie wiem, u mnie jakiś problemów z tym nie mam.

amohr napisał/a:
"żywe ptaki należy przesyłać w zamkniętych klatkach, koszach lub skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki: opakowania te powinny być obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie, aby ptaki mogły swobodnie stać; konstrukcja klatki winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz"

Trzeba było się jej spytać, co się stanie jeśli ktoś sobie taką przesyłkę otworzy i weźmie ptaka czy dwa ! Czy Poczta Polska przyjmując przesyłkę, policzy sztuki i zapyta się o wycenę ptaków Ciebie i w razie kłopotu, zniknięcia ptaka itp. czy zwrócą pieniądze za niego. Czy w jakiś sposób ubezpieczają przesyłki ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5937 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-15, 19:29   

wanted, ubezpieczają :lol: Płacisz 1 zł za kazde 50 zł wartości przesyłki. Wtedy oklejają paczkę takimi "znaczkami - plombami" aby bez ich zerwania nie udało się otworzyć paczki. W przypadku "kluczyka" pewnie też go "zakleją" żeby nikt go z pracowników nie uzył :lol: :lol: :lol:

Dodam, że ten fragment regulaminu z "paczką na kluczyk" jest od "zawsze" tzn od czasu gdy kilka lat temu się z nim zapoznałem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
x_keram_x 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 22 Lis 2008
czyli 5631 dni temu
Posty: 192
Podziękowania: 2/1
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 2010-02-24, 15:41   

W poniedzialek poczta polska mnie bardzo zawiodla. Chcac wyslac papugi nie przyjeto mi paczek. Caly czas wysylalem je w kartonikach z odpowiednia wentylacja a tym razem nie moglem tego zrobic. Pani powiedziala mi ze wszystkie zywe zwierzeta musza byc od 19 lutego wysylane w odpowiednich klatkach ktore musza byc otwierane w celu "wrazie czego" uratowania ptaka (bo przeciez wszyscy listonosze to znakomici weterynarze) lub dolania wody. Pytajac sie a co jesli ptak lub zwierze ucieknie ?? nie otrzymalem odpowiedzi. Moze maja racje z tym wszystkim ale chyba za duzo wymagaja a to przez tych ktorzy nie umieja wysylac zywego towaru i poczta byla zmuszona wprowadzic te zasady bo musieli placic odszkodowania. Dzisiaj wyslalem w takich klatkach i tez nie chcieli mi przyjac ale jakos sie udalo. A propo tych klatek mysle ze kartonik jest duzo lepsza forma wysylki gdyz ptaki napewno w nim maja mniej stresu.
_________________
Keram
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
romani32 
Mega User
mazury



Wiek: 66
Dołączył: 23 Sty 2008
czyli 5935 dni temu
Posty: 20
Podziękowania: 1/1
Skąd: Reszel
Wysłany: 2010-02-24, 16:13   Transportówki dla bażantów, kur itp

W moim rejonie (warm-mazurskie) też nie zostaną przyjęte przesyłki "na warunkach szczególnych" w kartonowych pudełkach, sam miałem dzisiaj ( 24 .02.2010)tego dowód, przez co odwiedziłem kilka miejscowości i lipa..... odmówiono ich przyjęcia. Zastanawiam się, może poradzicie gdzie kupić takie transportówki dla bażantów , kur czy indyków ??? Kiedyś widziałem jakąś firmę na Allegro - sprzedawała takie z płyty lecz teraz nie mogę ich znaleźć ! Może macie jakieś namiary?
_________________
Aby bilans słów powiedzianych od słów usłyszanych był mniejszy - choćby o jedno.........
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
x_keram_x 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 22 Lis 2008
czyli 5631 dni temu
Posty: 192
Podziękowania: 2/1
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 2010-02-24, 16:43   

Kiedys widizialem takie klatki na allegro chyba po 10 zl szt. Moim zdaniem to wszystko to glupota. Zamiat tego poczta powinna wprowadzic jakis protokol ze wysylajacy zwierze bierze na siebie odpowiedzialnosc i ze nie bedzie mial pozniej pretensji do nich i wolal o odszkodowanie. Ale mowi sie trodno, bedzie trzeba zamienic poczte na jakiegos dobrego kuriera.
_________________
Keram
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5946 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2010-02-24, 16:58   

Po prostu lipa z tą Pocztą i dopóki nie powstanie konkretna konkurencja, to zawsze coś będą wymyślać.
Ja też miałem kłopot z wysyłką bo nie chciano mi przyjąć paczek, ale udałem się do innego punktu (znajoma pani naczelnik Poczty) i tutaj już inaczej usłyszałem.
Otóż jeśli chcemy wysłać przesyłkę na warunkach szczególnych z naklejeczką Ostrożnie, to w grę wchodzi niebieski druczek i niestety w opisie dotyczącym tego formatu druczku jest, że nie wolno w kartonikach wysyłac ptaków, zwierząt a tylko w klatkach specjalnych z możliwością otworzenia ich w razie czego.
Jeśli zas chcemy wysłać paczkę na druczku żółto-niebieskim bez pobrania, przesyłka będzie Priorytetowa i bez warunków szczególnych to pójdzie ją wysłać.
Oczywiście idzie też o to , żeby było to ostrożnie i tutaj trzeba poprosić urzędniczki by nakleiły taką naklejkę na przesyłkę bo w cenniku tego nie ma. Mi naklejono bez proszenia.
Ważne jest tez jak mi naczelnik powiedziała, by karton był mocny, szczelny i twardy oraz klejony jedną taśma, nie kilkoma różnymi.
Na kartonie kazano mi napisać też żywe ptaki - pisklaki :idea:

żywe ptaki to pisałem zawsze, ale dlaczego pisklaki trzeba było dopisać to nie wiem.
Przy kolejnej wysyłce się spytam.
Wiem tylko że wszystkiego wysyłać nie wolno, nie każde ptaki itd.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5937 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2010-02-24, 17:34   

Ja też przed chwilą straciłem trochę nerwów, bo na "mojej poczcie" siadły komputery, więc pojechałem na "główną" a tam młoda sikasa mi tekst o "zmianie przepisów". Nie miałem czasu na pisemne załatwianie sprawy, bo chciałbym się dowiedzieć jak definuje poczta pojęcie "klatka". Ale pewnie jak dalej będą robić takie numery to poproszę o pisemną definicję i jak mi napiszą, że to jest "ażurowe - otwarete ze wszystkich stron", to zrobię doniesienie do prokuratury o znęcaniu się nad zwierzetami przez pocztę.
Więc pojechałem na inną pocztę i tam "normalna" pracownica przyjęła bez żadnego problemu. Tak więc, mimo że przepisy w tym zakresie są szkodliwe dla zwierząt, od wielu lat, to jednak większość pracowników poczty wie że "głupot" nie nalezy realizować.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
KubońD 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Sty 2008
czyli 5944 dni temu
Posty: 243
Podziękowania: 6/1
Skąd: Sukmanie
Wysłany: 2010-02-24, 17:46   

Ja też miałem mały problem w poniedziałek z wysyłka. Ale moja znajoma pracująca na poczcie wykonała kilka telefonów do kierowniczków poczty. I zapytała się jak dokładnie ma wygladac ta paczka, nikt nie raczył jej wytłumaczyc, tłumaczyli tylko że chodzi o pożywienie i wode ktore ma sie znalezc w paczce. A paczka jak dokładnie ma wygladac to poczta polska nie zdefiniowała w rozporządzeniu :-/ i czeski film, nikt nic nie wie. Zeszło jej na tym telefonowaniu chyba 3 godziny aż w końcu bez problemu pozwolili jej przyjac moje paczki. I teraz wiem że na mojej poczcie nie bede miał problemów chyba ze cos nowego wprowadza.
_________________
Kuboń Dominik :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ONAG 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki wodne

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
czyli 5214 dni temu
Posty: 412
Podziękowania: 42/161
Skąd: małopolska

Wysłany: 2010-02-24, 17:48   

Ja również dzisiaj wysyłałem 2 paczki w kartonie i bez problemu przyjęli. Nawet druczki są takie same bynajmniej u mnie (dalej żółte).
_________________
.:Każdy robi to co lubi:.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.