Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: wanted
2012-06-15, 07:48
Dosponsorowywanie Forum.

Czy jesteś skłonny pomóc finansowo w celu utrzymania Forum ?
Tak.
68%
 68%  [ 17 ]
Nie.
12%
 12%  [ 3 ]
Nie mam zdania.
20%
 20%  [ 5 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-09-26, 18:34   Dosponsorowywanie Forum.

Jak uważasz, czy dosponsorowywanie Forum przez jego uczestników względnie tych którzy by tego sami chcieli jest OK. ?
Wszelkie koszty były by przedstawiane na STRONIE, dochody odnotowywane itd.
W obecnej chwili koszty Forum nie są bardzo wielkie ale są znaczącej sumy i jeśli zostało by to rozłożone na kilka, kilkanaście osób, było by o wiele łatwiej je utrzymać.
Każdy kto by chciał coś dorzucić na jego utrzymanie, mógł by wpłacać na konto jakąs sumę pieniędzy, przeznaczyć ptaki na aukcji na stronie czy na Allegro do licytacji.


Prosze o wypowiedzi uczestników Forum.
Proszę o konkretne i poważne odpowiedzi, pytania itd.
Jeśli temat cię nie interesuje to nie zabieraj głosu, Forum bez Twojej opini oraz pomocy i tak przetrwa i będzie trwać dalej.


W Ankiecie Ci którzy byli by skłonni na jakąkolwiek pomoc pieniężną (suma zależna od osobistych możliwość) proszeni są o zaznaczenie odpowiedniej OPCJI.

Pozostała oczywiście część userów także może wybrać odpowiednią sobie Opcję.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2009-09-28, 14:00   

Hej

Osobiście uważam że nei ma w tym nic złego jakby każdy w miarę swoich możliwości dorzucił parę złoty albo przeznaczył jakiegoś zwierzaka na utrzymanie forum :-)

Fajnie byłoby jak jak byście zabrali głos w tej sprawie ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Haall
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-28, 15:00   

Myślę, że to niegłupi pomysł. Żeby jednak nie było niedomówień - to są pieniądze, a tam gdzie są pieniądze zawsze są niesnaski i konflikty - trzeba by było opracować jasny sposób rozliczania się.
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-09-28, 21:58   

Haall, wszelkie wpłaty gotówki były by zanotowywane w całości na Forum.
Zrobiło by się ku temu specjalną podstronę, założyło konto i każdy miał by wgląd do tego.
Wybrało by się osoby odpowiedzialne za dyspozycję pieniędzmi.
Gotówka miała by docelowo służyć kosztom utrzymania Forum, oczywiście jeśli by nie była wystarczająca suma to ja pokryję resztę kosztów.
Jeśli była by większa, to można by było ją przeznaczyć jeszcze na coś innego.
Tutaj wasze pomysły mogą być pomocne ;-)
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Badziu 
Mega User
Birdwatcher



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 15 Maj 2009
czyli 5431 dni temu
Posty: 400
Podziękowania: 7/2
Skąd: Mazowsze

Wysłany: 2009-09-29, 18:17   

Ja boję się trochę żeby nie było jakiejś dyskryminacji z tego powodu. Żeby ci którzy dofinansowują forum nie mieli pretensji do tych którzy tego robić nie będą, itd. Czyli tak jak powiedział Hall o tych konfliktach. Takie jest moje zdanie. ;-)
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-09-29, 19:05   

Badziu, dofinansowanie ma być z własnej woli i nie przymuszonej.
Nie będzie to miara tego, że ktoś dał coś więcej a inny nie.
Jeśli miało by tak być, to obecnie jak sam pokrywam już 2 rok koszty to co miał bym zrobić :idea: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :?:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzychu w1 
Specjaliści



Pomógł: 25 razy
Wiek: 57
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 378
Podziękowania: 23/24
Skąd: Przemyśl
Ostrzeżeń:
 1/5/8
Wysłany: 2009-09-29, 20:04   

jestem za! Nawet wysłana złotówka czy dwa złoty,jeśli wyśle je kilkudziesięciu userów da już jakąś wymierną kwotę ,a jeśli 100tu userów wyśle po 5 zł,to z pewnością będzie już jakaś pomoc dla wanteda.Jeśli uzbiera się więcej zawsze,można jakieś konkursy,czy wystawy z nagrodami wymyślić.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-09-29, 20:28   

krzychu w1 napisał/a:
Jeśli uzbiera się więcej zawsze,można jakieś konkursy,czy wystawy z nagrodami wymyślić.

I to jest super myśl.
Odnośnie zaś każdej sumy przez ilukolwiek userów, zawsze mi to pomoże.
Nie proszę o konkretne sumy, każdy może przekazać w różnoraki sposób tyle na ile go stać. Ile uważa.
Jeśli uważasz że cię nie stać to OK. - nikt cię nie zmusza.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-09-30, 07:48   

wanted, to Forum założyłeś Ty i mam nadzieję, że miałeś świadomość, że jakoś trzeba to będzie utrzymać. A rozbudowując je miałeś zapewne na uwadze to, że koszty utrzymania wzrosną. Więc teksty typu "ja sam pokrywam już 2 rok koszty to co miałbym zrobić" są nie na miejscu i mogą kogoś urazić.
Co do propozycji krzychu w1, żeby fundować komuś nagrody, to takie coś już na pewno zrodzi niesnaski. Bo to inna rzecz sponsorować utrzymanie Forum, a co innego sponsorować nagrody. Na pewno ktoś się obruszy...
Poza tym myślę, że taką kwestię należałoby też obejrzeć od prawnej strony, bo z tego co się orientuję, to sponsoring jest okreslony prawnie...
Pewnie mi się zbierze od kilku wielbicieli Forum, ale myślę, że wiele osób podziela moje zdnia, tylko się nie odezwie :) Ale weźcie to proszę pod rozwagę.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JK 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Wiek: 61
Dołączył: 03 Lut 2009
czyli 5533 dni temu
Posty: 476
Podziękowania: 23/8
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2009-09-30, 07:59   

Yotan, to żeś wsadził mówiąc delikatnie kij w mrowisko
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2009-09-30, 08:38   

yotan, liczyłem się i nadal się z tym licze.
Dla mnie to nie problem utrzymywać całe Forum i nadal moge robić to sam. Będą tylko takie róznice, że wielu rzeczy na nim jeszcze nie będzie bo mam zamiar zwiększyć jeszcze serwer a tak to nici z tego.
Opłaty przypadają mi też na okres świąteczny, ale to także nie kłopot.


Miło bym widział gdyby były tu jakieś pomocne duszyczki dokładające chociażby małą sumkę na utrzymanie.
Nikogo nie namawiam, każdy według własnej woli i każdy może mieć swoje zdanie na ten temat.

Na innych Forach także dosponsorowują je, dają darowizny itp. i jakoś nie słyszałem o tym by od razu zabierali się za przepisy prawne z tym.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-09-30, 09:07   

wanted napisał/a:
Opłaty przypadają mi też na okres świąteczny, ale to także nie kłopot

Zabrzmiało, jakbyś na prezenty świąteczne dla rodziny chciał :mrgreen:

wanted, wiem, że inne fora dosponsorowują się poprzez aukcje na rzecz forum - ale co innego dać kurę czy papugę na aukcję, a co innego brać od innych (często nieletnich - a to już nie jest zgodne z prawem) na utrzymanie portalu.
Poza tym, jeśli już się bierzesz za takie coś, to uważam, że powinieneś najpierw podać zestawienie: co ile kosztuje, jaki masz przychód z reklam, itd. Ewentualnie nawet potwierdzić to rachunkami. Inaczej nie budzisz zaufania, a kwestia finansowa to drażliwa kwestia.
Ukryta Wiadomośc:
Wiadomośc zostala ukryta, aby ją przeczytac nalezy sie zalogowac.
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Gulda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-30, 09:21   

yotan napisał/a:
Poza tym myślę, że taką kwestię należałoby też obejrzeć od prawnej strony, bo z tego co się orientuję, to sponsoring jest okreslony prawnie...


Cytat:
Na innych Forach także dosponsorowują je, dają darowizny itp. i jakoś nie słyszałem o tym by od razu zabierali się za przepisy prawne z tym


W przypadku darowizny jak również zamieszczanie na swojej stronie płatnych reklam w takich przypadkach należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym , ponieważ ty jako właściciel strony www w ten sposób uzyskujesz dochód i musisz odprowadzić od tego podatek dochodowy.
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2009-09-30, 09:45   

yotan, napisał - że inne fora dosponsorowują się poprzez aukcje na rzecz forum ale te pieniądze nie są przeznaczone na utrzymanie forum tylko na nagrody w konkursach.Każdy ma wgląd do "skarbca" i może stwierdzić na co poszły pieniądze
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JaAgata 
Mega User



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
czyli 5916 dni temu
Posty: 105
Podziękowania: 5/11
Ostrzeżeń:
 10/5/8
Wysłany: 2009-09-30, 10:05   

Jacek a ile płacisz rocznie za serwer tak z ciekawości pytam i dlaczego w okresie świątecznym więcej ,bo ja zapłaciłam na ten rok 78 zl i 50 za domenę może byś przeszedł na ten serwer jest sprawdzony, można kopię robić sobie i serwer też robi kopie codziennie rano.
Zobacz jakie sa ceny najwyższa 199 zł za rok http://netlook.pl/hosting.htm

Znam tez jeszcze tańszy serwer i dobry na którym działa kupę for cały sęk w tym, że są serwery które żerują na niewiedzy użytkowników i serwują mega ceny, a ci skolei są przekonani że nie ma lepszych.

A to nie pomaga ?

http://aviornis.com.pl/viewtopic.php?t=2122

Albo popatrz ten temat Kamila zdaje się że to macie na stronie te złote myśli ? Nie funkcjonuje to dobrze ?

http://aviornis.com.pl/vi...ighlight=#42466
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jola 
Mega User



Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 31 Sty 2009
czyli 5536 dni temu
Posty: 200
Podziękowania: 14/17
Skąd: śląskie
Wysłany: 2009-09-30, 11:45   

Kochani jak my sobie potrafimy umilić życie :roll: Pisze wyraźnie o dobrowolnych kwotach, bez jakiegokolwiek przymusu.Skoro stworzył te forum i je utrzymuje ze swoich przychodów z reklam to co kogo obchodzi ile zarobil na tym.Czy każdy który dorobi na boku legalnie jest taki chętny do dzielenia się z innymi i chwalenia przychodami. :?: To jest jego przychód i jego dobra wola,że my możemy w tym forum uczestniczyć.Nie widzę w tym nic złego jeśli forumowicze podarują jakąś wolną kwotę i będzie to j/w opisano przedstawione.Nie ma sensu powoływać się na kryzys bo ja odczułam to na swojej skórze i nie dotyczy to nowobogackich itpodobnych...tylko nas zwykłych zjadaczy chleba.Ja jestem za tym ,żeby forum rozbudować i właśnie wklejać dużo zdjęć a jak starczy kasy to i filmiki.Z wielką radością czytam opisy ptaków a jeszcze chętniej patrzę na foto jakie forumowicze hodują ptaki i z dumą je przedstawiają.W tym jest cały urok niż parę linijek tekstu ,dłłłuuugo nic i wreście fotka :roll:Skupmy się na FORUM aby się rozwijało a nam wszystkim dobrze się bawiło razem a nie na kieszeni ,,decydenta".
 Autor postu otrzymał 1 podziękowanie(a)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 podziękowań:
wanted
JaAgata 
Mega User



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
czyli 5916 dni temu
Posty: 105
Podziękowania: 5/11
Ostrzeżeń:
 10/5/8
Wysłany: 2009-09-30, 12:33   

Co ty piszesz droga kobieto o jakim zarobkowaniu hiiii dobre !!!!

Wyżej przedstawiłam wantedowi propozycje z których można skorzystać- ale nie trzeba- skoro są jakieś problemy finansowe. Wybacz................bez komentarza...


Ja uważam natomiast jak się zbiera kase od użytkowników na wsparcie w utrzymaniu bo się nie daje rady (czyli jakaś tam darowizna na zaszczytny cel)-co popieram nawet - to do czegoś zobowiązuje bynajmniej w dzisiejszych czasach. I właśnie to nie jest wszystko takie proste jakby się wydawać mogło...

znam forum, gdzie taką dobrowolna pomoc się świadczy co roku dla admina, a ten rozlicza się przed wszystkimi i nie ma czegoś takiego jak "moja sprawa", albo robi się oficjelnie płatne forum, gdzie zasady są znane juz przy rejestercji.

I akurat bardzo dobrze jestem zorientowana na czym to wszystko polega. Sama prowadzę taką strone ( wiem nie jest taka obszerna jak ta) i wiem co można, a co nie no i powiedzmy ze umiem liczyć, a juz kase to bardzo dobrze- to żart oczywiście, bo zaraz mogę dostac :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
yotan 
Doświadczony Hodowca
yotan



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/yotan

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 26 razy
Wiek: 72
Dołączył: 16 Lut 2008
czyli 5886 dni temu
Posty: 684
Podziękowania: 75/37
Skąd: kuj.-pom.

Wysłany: 2009-09-30, 13:36   

jola napisał/a:
dorobi na boku legalnie
- to tak jakoś przeczy samo sobie :mrgreen:

jola napisał/a:
Skoro stworzył te forum i je utrzymuje ze swoich przychodów z reklam to co kogo obchodzi ile zarobil na tym.

Nikogo to nie będzie obchodzić, do czasu, kiedy nie zaczną się sposoringi. Wtedy jak się okaże, że na tym zarabia dodatkowo, to będzie to nieuczciwe. Bo jeśli utrzymuje Forum i do tego na tym zarabia, to po cholerę składki od userów?
_________________
Piszę poprawnie po polsku.


Najlepsza grupa to NIEAKTYWNI! Chcę do nich należeć!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2009-09-30, 17:27   

jola, Forum nie służy pozyskiwaniu klientów ani oferowaniu swoich usług. To nie przedsiębiorstwo usługowo-handlowe
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JaAgata 
Mega User



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 16 Sty 2008
czyli 5916 dni temu
Posty: 105
Podziękowania: 5/11
Ostrzeżeń:
 10/5/8
Wysłany: 2009-09-30, 17:37   

Jeśli ktoś się pyta „Co myślicie o tym ?” to inni odpowiadają co o tym myślą i zadają pytania, odnośnie danej sprawy i nie jest to łapanie za słówka, a przedstawianie problemu, szukanie rozwiązań.

Skoro na tej stronie publicznie zostało napisane swego czasu, że reklamy są by utrzymać stronę to można było się spodziewać że przy takim temacie i ta sprawa zostanie poruszona.

Poza tym oprócz całej masy bardzo młodych ludzi na tym forum jest jeszcze kilka starych wyżeraczy ( np. ja), którzy wiedzą co się z czym je – stąd takie pytania, a nie inne, a lepiej sobie je na początku wyjaśnić niż mieć nieuzasadnione pretensje. Wiem ile się na pokaźnych forach dostaje się za reklamy i że idzie za to dobrze utrzymać stronę, nie obciążając przy tym użytkowników, a wszelkie sponsoringi dotyczą stron nie mających reklam. Kto pyta nie błądzi nic zdrożnego nie napisałam, bym mogłabym tym kogokolwiek obrazić. I gwarantuję ci że jeśli miałabym skorzystać z takiej pomocy kiedyś od kogoś, bo z przyczyn losowych nie dam rady, to nie będzie dla mnie nic zdrożnego ujawnić wszystkiego osobom które mnie wsparły, bo uważam to za bardzo oczywiste i bardzo uczciwe jeśli korzysta się z takiej pomocy.

A propo kryzysu droga Jolu to jeśli ja potrafię zamiast X za 500 zł kupić Y za 100 zł to dlaczego inni nie mogą przestawić się na tańsze produkty skoro ich nie stać na te drogie. I dlaczego w takim razie nie pomyśleć nad tańszymi rozwiązaniami ? Czy jest w tym coś złego ?

Odnośnie usług swiadczonych na blogu czy stronie hobbystycznej to nigdy nie myślałam tymi kategoriami, więc być może dlatego się nie rozumiemy.... daję coś komuś bo to moje zainteresowanie, sprawia mi przyjemność i nie oczekuję niż w zamian nie traktując nikogo jako klientów jeśli założę sklep internetowy i go sobie zarejestruję w odpowiednich instytucjach to wtedy tak pomyślę.
Natomiast co do forum to już absolutnie tak myśleć nie można, bo to wspólna praca użytkowników aczkolwiek właścicielem jest Jacek ale czym było by to forum bez userów ? nawet tych myślących inaczej tak jak ja.

Na tym kończę, być może źle to rozumuję za co niezmiernie przepraszam ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 21
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.