Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowanie drobnicy do lęgów
Autor Wiadomość
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5968 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-15, 09:32   Przygotowanie drobnicy do lęgów

W jaki sposób przygotowujecie drobną egzotykę do lęgów i kiedy rozpoczynacie lęgi oraz przygotowania do nich?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Szynszyl 
Specjaliści
KHDE Astryldy.pl



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Sty 2008
czyli 5962 dni temu
Posty: 119
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-01-18, 22:45   

Legi zeberek zaczynam na początku stycznia. Miesiąc przed rozpoczynam odrobaczanie 3x ivermektyna, 2xbaycox. Na jakis tydzien przed legami wpuszczam samice do klatek, po tygodniu zawieszam budy i wpuszczam samce. Oczywiście ptaki maja przedłużany dzień.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-19, 01:01   

No ale chyba najpiewr trzeba aby ptaki były do tego zdolne i posiadały odpowiedni wiek, a nie każdy gatunek drobnej egzotyki nadaję się do mnożenia w tym samym miesiącu jego życia.
 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5968 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-19, 10:01   

adrian, większośc drobnej egzotyki rozmnaża się w wieku 1 roku. Są ptaki, które są płodne już wcześniej jednak nie powinno dopuszczac się ich wcześniej niż w 10-12 miesiącu życia.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kamilek 
Mega User
Kamil



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5960 dni temu
Posty: 651
Podziękowania: 6/6
Skąd: Ropica Polska

Wysłany: 2008-01-23, 17:56   

mirass, a jak ty przygotowujesz kanarki i jakie kolory bedziesz krzyzowac :?:


przepraszam ale klawiatura nie pisze mi polskich liter
_________________
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zebrafinch 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
czyli 5741 dni temu
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-25, 00:53   

bardzo często hodowcy mówia o odpowiednim przygotowaniu ptaków do lęgów wręcz naduzywają tego terminu, co to oznacza w przypadku drobnicy podzielcie się swoimi doświadczeniami , przedstawcie wasz całoroczny cykl hodowlany
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
monia 
Mega User
monika



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
czyli 5794 dni temu
Posty: 686
Podziękowania: 31/13
Skąd: gogolin

Wysłany: 2009-02-25, 18:52   

U mnie specjalnych przygotowań nie ma.Po trzech lęgach zabieram budke na 2 miesiące w tym czasie para odpoczywa jeśli jest to pora letnia puszczam je luzem gdzie maja dostep do woliery i słońca.Z racji tego,że mam duzo par cały czas są młode.Czasem niektóre pary nawet jak wisi budka nie maja ochoty na lęgi przez pół roku tak miałam z kilkoma parami,zrobiły sobie przerwe od sierpnia do stycznia i teraz zaczęły lęgi.A niektóre przestały wogóle sie nieść mimo,że wczesniej miały udane legi i teraz nic od pół roku mimo podawania jajka zróżnicowanego pokarmu co może być przyczyną?Dodam że para jest z końca 2007 roku.
_________________
http://przyropol.blogspot.com/-fotorelacje z terenu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
zebrafinch 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
czyli 5741 dni temu
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-26, 00:43   

monia poruszając temat przygotowania do legów , liczyłem na rzeczową dyskusję, lecz nie spodziewałem się takiej odpowiedzi
nie wiem jak to nazwać , bo z hodowlą to nie ma nic wspólnego jak można tak małe stworzonka traktować w taki sposób i jeszcze sie dziwic że ptaki nie chcą lęgnąć ,po trzech-czterech lęgach ptaki powinny przerwac legii i przejść w stan spoczynku na okres około 10 miesięcy , w którym zregenerują siły odbudują się przed następnymi lęgami , odpoczynek dwumiesięczny to żaden odpoczynek (to tak jak byś dostała jeden dzień wolnego w ciągu roku)
tak nie odpowiedzialne działanie hodowcy doprowadza do tego ze młode są coraz słabsze gorzej lęgną , wątpliwej jakości
to raczej produkcja niż przemyślana hodowla prowadząca do uzyskania określonych celów, chociaz jednego celu można się dopatrzec to uzyskanie jak największej ilości młodych
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5959 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-02-26, 09:43   

10 miesięczna przerwa u gatunku mającego okres płodnościi praktycznie nie przekraczający 4 lat :?: To chyba przesada :shock:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
zebrafinch 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
czyli 5741 dni temu
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-26, 11:49   

JC okres spoczynku około 10 miesiecy ,jest to max jakie stosuję w przypadku gdy ptak miał intensywny okres lęgowy (np 4lęgii x 5 młodych ) , najczęściej ptaki odpoczywają 8 miesięcy , dbam o stado podstawowe, co przekłada sie na dobre wyniki w czasie lęgów , nie zależy mi na otrzymanie dużej ilości ptaków marnej jakości, jakie można otrzymać w przypadku produkcji w systemie spoczynku ptaka dwa miesiące po trzech lęgach , zakładając że ptak będzie płodny cztery lata to w tym czasie odbędzie 24 lęgii x 4 młode daje wynik 96 zeberek , to już jest produkcja
naszczęście ptaki są trochę modrzejsze od nas nie pozwolą na taką sytuację - przestają znosić jajka
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
monia 
Mega User
monika



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
czyli 5794 dni temu
Posty: 686
Podziękowania: 31/13
Skąd: gogolin

Wysłany: 2009-02-26, 12:05   

U mnie gorzej wychowuja młode te pary,które maja 2-3 legi i przewaznie te maja po 1-2 młode powiedziałabym złej jakosci niz te,które maja mniej przerwy i maja wiecej młodych 4-6.mimo,ze sa tak samo zywione.Po za tym jak bym oddzieliła samce od samic tak jak to robi szynszyl to na tyle par skad mam wiedziec,które samce sa do których samic.Bym musiała mieć kilkanaście kolorów znaczników by je oznaczyć.w lecie sa puszczane luzem by mogły korzystac z słońca wiec kto chce to legnie kto nie to nie.
Kanarków tez nie przygotowuje do legów tak jak to robia trzymajac w chłodniejszych pomieszczeniach a i tak sie legna co prawda maja mało młodych bo zeberki im dokuczają.
_________________
http://przyropol.blogspot.com/-fotorelacje z terenu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
zebrafinch 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
czyli 5741 dni temu
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-26, 13:26   

monia dla odróżnienia ptaków jest coś takiego jak obrączka które można kupić na prawie każdej giełdzie lub poprzez internet, pozatym jeżeli przebywasz z ptakami , to stado swoje znasz na pamięć , ja mam na dzień dzisiejszy 24 pary zeberek które mają lęgii około 12 które zaczną lęgii w późniejszym terminie i 49 , młodych zaobrączkowanych tegorocznych w wylotach i zapewniam Cię że każdego ptaka rozpoznaję i wiem od jakiej pary pochodzi , nawet gdybym je wpuścił do jednego pomieszczenia to bym je rozpoznał i podał dwa pokolenia wstecz

"hodowla to przedewszystkim konsekwentne dążenie do realizacji jasno określonych celów , z których najważniejszym jest genetyczne optymalizowanie posiadanego stada , poparte fachową , teoretyczną i praktyczną wiedzą "

jest to cytat z artykułu kraińskiego i będę powtarzał go jak mantre

oczywiście można posiadać ptaki i pozwolić im na dowolne kojarzenie - lecz czy to jest hodowla ?
wróćmy jednak do tematu okres spoczynku jak przygotowujecie ptaki do lęgów
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 12
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.