Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Szczygieł
Autor Wiadomość
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-13, 17:49   Szczygieł

Szczygieł Carduelis carduelis

Mały ptak należący rodziny do łuszczaków. Bardzo znany w naszym kraju. Odbywa u nas lęgi i zimuje. Zamieszkuje duże obszary Europy i Azji. Dorasta do 12cm.
Jego biotopem są: wrzosowiska, suche zarośla, nieużytki, zadrzewienia, ogrody, sady, brzegi lasów liściastych i mieszanych. Żywi się przeważnie nasionami chwastów (późnym latem można zobaczyć na chwastach stadka szczygłów i czyżów), a także owadami i jajkami mrówczymi, (jeżeli ma do nich dostęp).
Wygląd: bardzo łatwo go rozpoznać, ponieważ wyróżnia się spośród łuszczaków. Na twarzy czerwono – biało -czarny rysunek, grzbiet brązowy, skrzydła czarne (przechodzi przez nie szeroki, żółty pasek, brzuch biały. Obie płci ubarwione podobnie. Młodocianym brak maski na twarzy, za to posiadają złoty pas na skrzydłach.
Ptaki te budują wysoko na bocznej gałęzi gniazdo, w którym samica składa 4 – 6 jajek. Wysiaduje je przez 2 tygodnie. Młode szybko rosną i nabierają sił. Już po 2 tygodniach od wyklucia opuszczają po raz pierwszy gniazdo. Początkowo tylko na chwile, ale z czasem odważają się na więcej.
Głos: melodyjny śpiew i głos wabiący.
Podobne gatunki: nie ma, dlatego łatwo je poznać.
Gatunek ten jest objęty ochroną gatunkową.

Ptaka tego często krzyżowano z kanarkiem przez jego wygląd i łatwość rozmnożenia. Krzyżówka taka dawała płodne samce i czasem, (ale rzadko) płodne samice).


http://static.flickr.com/..._a6bc85ac4f.jpg
Ostatnio zmieniony przez Michuuu 2010-02-17, 06:43, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-02-02, 20:18   Szczygieł

Szczygieł (Carduelis carduelis) mały ptak z rodziny łuszczaków. Wyraźnie mniejszy od wróbla.
Jest jednym z najpiękniej umaszczonych ptaków Polski. Przednią częśc głowy, w postaci maseczki wokół dziona ma intensywnie karminowoczerwoną, policzki, pierś i kuper białe, skrzydła czarne z żółtą pręgą. Jego rozwidlony ogon, czapeczka na głowie i pas na głowie są czarne. Grzbiet brązowawy.
Obie płcie są ubawione podobnie, więc rozpoznanie samca od samicy, może być trudne, na pierwszy rzut oka.m Jednak maska samca jest większa i intensywniej ubarwiona.
Młode ptaki są brązowoszare, jednak skrzydła, tak jak dorosłe osobniki mają czarne z żółtą pręgą.
Szczygły chętnie zamieszkują stare ogrody, parki, a także obrzeża lasów. Gniazda budoują na bocznych gałęziach drzew liściastych. Sporadycznie gniazdują na sosnach.
Cztery do sześciu jaj znoszonych w okresie od kwietnia do lipca, wysiaduje wyłącznie samica, przez ok. Dwa tygodnie. Po kolejnych dwóch młode ptaki opuszczają rodzinne gniazdo.
Szczygieł, jak wszystkie łuszczaki odżywia się głównie nasionami. Jednak w przeciwieństwie do np. Gila preferuje nasiona chwastów. Przyjęło sie przedstawiać tego ptaka na główce ostu, wydziobującego nasiona.
Szczygły nie gardzą, także nasionami drzew i drobnymi owadami.
W Polsce są średnio licznymi ptakami lęgowymi. Jak zdecydowana więksość naszych wróblowatych sa pod ochroną, ale z racji dość częstego występowania nie wymagają szczególnych zabiegów ochronnych


http://home.scarlet.be/fo...e%20blanche.jpg


http://www.dyrenes-beskyt...Hansen_full.jpg
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-03, 11:50   

Są to bardzo ładne ptaki, utrzymywane w prywatnych hodowlach, szczególnie na zachodzie i we Włoszech, gdzie też uzyskano kilka mutacji barwnych, u nas barierą jest prawo.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-03, 11:51   

Ja je miałem dawniej. Bardzo ładne i sympatyczne ptaki. Długo żyją.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-03, 12:03   

Niegdyś, ptaków tych latały całe chmary od jesieni po przez zimę aż do wczesnej wiosny. Tak je u siebie widywałem, teraz zaś stadka tych ptaków są o wiele mniejsze. Zlatywały się dziesiątkami sztuk na dziady, osty i ubarwiały krajobraz, obecnie widuję je w stadkach do 10 sztuk, mam jednak nadzieję ze populacja tych ptaków wzrośnie bo są naprawdę piękne.
Ptaki te mimo iż są pod ochroną i ze jest zakaz ich hodowli w naszym kraju, co niektórzy posiadają te ptaki. Używają ich do krzyżówek z kanarkami, jak i rozmnażają te ptaki w gatunku, tworząc nowe mutacje barwne.
Gniazdko tego ptaka.

http://www.hlasek.com/fot...duelis_8496.jpg

http://static.flickr.com/..._a6bc85ac4f.jpg

http://www.boschplaatse.n...s-carduelis.jpg
Mutacja szczygła, oprócz tej występuje jeszcze kilka innych.

http://img441.imageshack....orphotoens0.jpg
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-03, 12:05   

Pamiętam jeszcze niedawno, może jakieś 5-8 lat temu widywałem dośc duże stadka podobnie jak wanted, czasem jak wyleciały z krzaka czy skądś to się można było nieźle przestraszyc.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-03, 12:11   

No właśnie, kiedyś :!: Obecnie jest znacznie ich mniej i tak się zastanawiałem już kilka razy, co może być tego przyczyną :idea:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-02-13, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-02-03, 12:16   

U mnie raczej nie zmniejszająca się ilośc nie uprawianych pól, bo jest ich coraz więcej. Dawniej widywałem duże stada szczygłów razem z czyżami na chwastach, teraz to większośc stanowią czyżyki - ich jest dużo - trafiają się czeczotki.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JacekW 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Wiek: 58
Dołączył: 08 Lut 2008
czyli 5894 dni temu
Posty: 12
Skąd: katowickie
Wysłany: 2008-02-13, 19:17   Re: Szczygieł

Aeterna napisał/a:
Szczygieł (Carduelis carduelis) mały ptak z rodziny łuszczaków. Wyraźnie mniejszy od wróbla.
Jest jednym z najpiękniej umaszczonych ptaków Polski. Przednią częśc głowy, w postaci maseczki wokół dziona ma intensywnie karminowoczerwoną, policzki, pierś i kuper białe, skrzydła czarne z żółtą pręgą. Jego rozwidlony ogon, czapeczka na głowie i pas na głowie są czarne. Grzbiet brązowawy.
Obie płcie są ubawione podobnie, więc rozpoznanie samca od samicy, może być trudne, na pierwszy rzut oka.m Jednak maska samca jest większa i intensywniej ubarwiona.
Młode ptaki są brązowoszare, jednak skrzydła, tak jak dorosłe osobniki mają czarne z żółtą pręgą.
Szczygły chętnie zamieszkują stare ogrody, parki, a także obrzeża lasów. Gniazda budoują na bocznych gałęziach drzew liściastych. Sporadycznie gniazdują na sosnach.
Cztery do sześciu jaj znoszonych w okresie od kwietnia do lipca, wysiaduje wyłącznie samica, przez ok. Dwa tygodnie. Po kolejnych dwóch młode ptaki opuszczają rodzinne gniazdo.
Szczygieł, jak wszystkie łuszczaki odżywia się głównie nasionami. Jednak w przeciwieństwie do np. Gila preferuje nasiona chwastów. Przyjęło sie przedstawiać tego ptaka na główce ostu, wydziobującego nasiona.
Szczygły nie gardzą, także nasionami drzew i drobnymi owadami.
W Polsce są średnio licznymi ptakami lęgowymi. Jak zdecydowana więksość naszych wróblowatych sa pod ochroną, ale z racji dość częstego występowania nie wymagają szczególnych zabiegów ochronnych



Szczygły są pod " Ścisłą Ochroną ",a występowanie ich przez ostatnie 8-lat zmalało do ponad 50% u nas w kraju Twój opis " szczygła " jest bardzo mało wiarygodny do obecnej rzeczywistości,jaką mamy.



JacekW
______________________________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-02-13, 19:44   

Napewno nie jest to częsty ptak w całym kraju, jednakże w niektórych okolicach jest nawet troszkę liczny. W mojej akurat niezbyt, ale juz kaałek dalej, jakieś 30 km są typowe tereny rolnicze jak i jest wiele popegierowskich pół nie obsiewanych. Szczygłów jest tam o wiele więcej.

Jakie sa wasze tutaj właśnie sugestie odnośnie zmniejszającej się jego populacji w niektórych rejonach kraju ?
Ja stwierdzam ze chyba znaczącą rolę odgrywa tu właśnie rolnictwo, szcególnie to nowoczesne kiedy to stosuje się masę oprysków i różnych innych pestycydów. Niema już wiele miejsc gdzie masowo rosną osty i dziady oraz inne chwasty.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2008-02-15, 00:00   

Szczygły są pod " Ścisłą Ochroną " - tylko co daje taka ochrona ?? jak ptaki są odłapywane nadal gdyby zmieniono polskie prawo więcej ludzi hodowało by ptaki i liczba tych ptaków w hodowlach wzrosłaby co na pewno zmniejszyło by odłów, większość ludzi wolała by kupić wyhodowane w klatkach ptaki niż ptaki z odłowu , i może wreszcie do naszego kraju zagościłyby mutacje ptaków europejskich

szkoda że żaden związek hodowców za to nie chce się zabrać ostatnio miałem taką sytuację że ktoś na gg zagadał do mnie o szczygły i ich hodowców, wydało mi się to podejrzane, a na koniec powiedział że jest z OTOPu - szkoda że oni są tak głupio zapatrzeni w dzikie ptaki

można by ruszyć z taką akcja zebrać podpisy i wysłać tym na WIEJSKĄ ale do tego trzeba chęci
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Aeterna 
Mega User



Pomogła: 36 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1305
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Śródborze
Wysłany: 2008-02-15, 00:08   Re: Szczygieł

JacekW napisał/a:

Szczygły są pod " Ścisłą Ochroną ",a występowanie ich przez ostatnie 8-lat zmalało do ponad 50% u nas w kraju Twój opis " szczygła " jest bardzo mało wiarygodny do obecnej rzeczywistości,jaką mamy.



JacekW
______________________________________


Odniosłeś się jedynie do fragmentu dotyczącego ochrony szczygła, a zacytowałeś cały , duży fragment. Czy masz jakieś uwagi merytoryczne do tego co napisałam?

Szczygły są ptakami średnio licznymi, co w skali kraju oznacza, że miejscami jest ich sporo, miejscami nie ma wcale.

Jak słusznie zauważono, gdyby nie były wyłapywane i neipokojone, byłoby ich, zapewne więcej :-?
_________________
Ktokolwiek powiedział, że słońce przynosi szczęście ten nigdy nie tańczył w deszczu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2008-02-15, 01:21   

Nie, wyłapywanie w takiej ilości jak jest to obecnie nie wpływa w żaden sposób na liczebność szczygłów. Ma dokładnie taki sam wpływ jak wyłapywanie kruków. Natomiast szkoda, że nie mozna w Polsce hodować szczygłów tak jak w normalnych państwach Europy. Ale Polska musi się czymś wyrózniać. Choć to, co prawda z trudem, jeszcze można wytłumaczyć hodowcom z innych państw, w przeciwieństwie do obowiązku rejestracji rozelli białolicej - bo tego to już nie mogą zrozumieć wcale.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krzysiek173 
Mega User
HODOWCA I MIŁOŚNIK



Pomógł: 38 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 1020
Otrzymał 14 podziękowań
Skąd: Kozłów
Wysłany: 2008-02-15, 10:04   



http://www.naturephoto-cz...photo-2847.html
_________________
Krzysztof "krzysiek173" Sosna
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
jackers 



Dołączył: 02 Lut 2008
czyli 5900 dni temu
Posty: 3
Otrzymał 1 podziękowań
Wysłany: 2008-02-16, 17:16   Szczygieł

wanted napisał/a:
Napewno nie jest to częsty ptak w całym kraju, jednakże w niektórych okolicach jest nawet troszkę liczny. W mojej akurat niezbyt, ale juz kawałek dalej, jakieś 30 km są typowe tereny rolnicze jak i jest wiele popegierowskich pół nie obsiewanych. Szczygłów jest tam o wiele więcej.

Jakie sa wasze tutaj właśnie sugestie odnośnie zmniejszającej się jego populacji w niektórych rejonach kraju ?
Ja stwierdzam ze chyba znaczącą rolę odgrywa tu właśnie rolnictwo, szcególnie to nowoczesne kiedy to stosuje się masę oprysków i różnych innych pestycydów. Niema już wiele miejsc gdzie masowo rosną osty i dziady oraz inne chwasty.


To jest racja . Kiedyś w krakowie na terenach peryferyjnych było mnóstwo niezabudowanych parcel, ogrodów i tam jesienia latały cale watachy szczygłow. Obecnie nigdzie nie ma wolnych terenów,a w ogrodach przydomowych szczygły nie "gustują". Zaglądają jesienią nieliczne ptaki. Czasem zlecą z drzewa na nasiona z takich kolorowych kwiatków. Mają nasiona jak wiekszy "murzynek" i szczygły, je lubią. Natomiast nie ma tzw. rzepów i ostów bo administracje terenów zielonych ścina je bez- litości.
I w ten sposób szczygły są relegowane z terenów podmiejskich. Nic na to nie poradzimy.
Ostatnio zmieniony przez wanted 2008-02-16, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Jacky 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
czyli 5868 dni temu
Posty: 49
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-03-10, 14:39   

Jak rozróżnić płeć szczygła?
_________________
www.kanarki.eu - pierwszy specjalistyczny wortal o profesjonalnej hodowli kanarków i ptaków egzotycznych.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kuros 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
czyli 5907 dni temu
Posty: 87
Podziękowania: 7/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-10, 15:07   

Jedni mówią, że szczygieł nie ma zaznaczonego dymorfizmu płciowego. Są tacy, którzy mówią, że należy patrzyć na to gdzie kończy się czerwona maska. Tak jak jest to u trzciniaków. U samca powinna sięgać za oko. Moim zdaniem trzeba czekać, aż samiec zacznie śpiewać.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Jacky 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
czyli 5868 dni temu
Posty: 49
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-03-10, 15:08   

Z tego co wiem, to samice szczygła też śpiewają.
_________________
www.kanarki.eu - pierwszy specjalistyczny wortal o profesjonalnej hodowli kanarków i ptaków egzotycznych.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Kuros 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
czyli 5907 dni temu
Posty: 87
Podziękowania: 7/2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-03-10, 15:20   

Tak, ale w inny sposób niż robią to samce.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-03-10, 22:08   

U samca czerwona maska, u samicy bardziej pomarańczowa niż czerwona.
Samce mają pod skrzydłem czarne ubarwienie, samice zaś mają kolor brunatny do szaro-zielonego.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.