Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Komu nie ufać?
Autor Wiadomość
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-14, 20:09   Komu nie ufać?

Komu nie ufać w sprawach z handlem ptakami?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

fejsjan 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 18 Cze 2008
czyli 5763 dni temu
Posty: 50
Skąd: Korzecko
Wysłany: 2008-07-14, 20:26   

Ja napewno nie zaufam nigdy handlarzom którzy sprzedają chore ptaki. Od takich zawsze trzymam się z daleka. :-|
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-07-14, 20:39   

fejsjan, zależy jakim, bo sam osobiście znam człowieka hodowcę trudniącego się też sprowadzaniem ptaków (nie myślę o sobie gdyż czasem też jadę na Zachód i coś przywiozę), oczywiście to tylko z przypadku przywozi je aby troszkę chociaż zwrócił się koszt przejazdu. Jednak ptaki jak wybiera, to stara się brać dobre.
No ale bywają też i tacy co biorą wszystko jak leci i dlatego też bywa jak bywa i co niektórzy się już przejechali.

To jednak temat rzeka.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5792 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2008-07-14, 20:51   

Ja nie ufam handlarzom a po za tym nie chcę wydawać młodzieży do sklepów zoologicznych. Oczywiście zależy jakich. Jedni troszczą się o zwierzęta a inni nie. Staram się ptaki wręczać sprawdzonym ludzią.
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-14, 21:13   

A ja niestety zawiodłem się na naszym userze: kacpisułtan. Wysłałem mu koguta, a ten miał wpłacic pieniądze - zaufałem mu, a on sobie zrobił ze mnie jaja. Ubolewam z tego powodu bo często ze sobą pisaliśmy, ale mam nadzieję, że kiedyś dorośnie do swojego wieku i poczuje się do odpowiedzialności.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ernest 
Mega User



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
czyli 5792 dni temu
Posty: 1662
Podziękowania: 29/26
Skąd: Kielce/Chęciny
Wysłany: 2008-07-14, 21:32   

mirass, i co zrobiłeś z tą sprawą?
_________________
POLAK WĘGIER JEDNA KREW
Świętokrzyskie za Koroną!

-> www.wolierka.pl.tl zapraszam!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
adrian14 
Doświadczony Hodowca
Adrian



Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 94
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-07-14, 22:27   

W zimę kupiłem od pewnego Pana (z ogłoszenia) koguta + 2kurki czubatki polskiej- wysokiej jakości. Po rozmowie telefonicznej dowiedzialem się że ten owy Pan należy do klubu "gallus" i że jego czubatki pochodzą z niemiec. Nie powiem- napaliłem się, nie zrażała mnie nawet cena (bardzo wysoka). Kiedy otworzyłem karton to złapałem się za głowę... brak słów

Wiosną po stracie 2 kaczorków (mandarynka i płaskonos) kupiłem owe kaczorki od handlarza, przy okazji znajomy kupił parkę cyraneczek zwyczajnych. W skrócie: wszystkie ptaki w bardzo złym stanie, po wpuszczeniu na staw z wody wystawała im tylko głowa :mrgreen: . ptaki miały być kopiowane- nie są wszystkie. Miała byc parka cyraneczek a jest samiec cyraneczki(boi się własnego cienia) i samica cynamonki.
Ogólnie nie polecam handlarzy- to był mój pierwszy i ostatni.

Kontakt jakby co na PW
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
fejsjan 
Mega User



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 18 Cze 2008
czyli 5763 dni temu
Posty: 50
Skąd: Korzecko
Wysłany: 2008-07-15, 09:09   

wanted, no tak, są różni ludzie, nie mówie że wszyscy są nastawieni tylko na same zyski nie idące w parze z warunkami dla ptaków. Ale jednak ja nie miałem okazji poznać takiego handlarza. Więc nigdy od rzadnego nic nie kupiłem, bo zawsze ptaki były wyrażnie chore. Niestety, szkoda mi tylko tych ptaków.
Wydaje mi się że kupowanie przez internet (allegro itp) nie znając hodowcy może takrze okazać się porażką. Jeżeli już coś kupowałem bez wcześniejszego oglądania ptaków na żywo, to starałem się je kupować od osoby o potwierdzonej reputacji na naszym czy innym portalu dla hodowców. Puki co odstukać zawsze było ok. Ale znajomy na wiosne kupował kingi na allegro i to co przyszło w paczce znacznie się różniło od zdjęć. Więc jeżeli nie jest koniecznością dokonania takich zakupów, to zwyczajnie się na nie nie decyduję. Taka jest moja opinia i wiadomo że nie każdy musi jej podzielać ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-07-15, 09:47   

fejsjan, i masz rację. Ja też jak już kupowałem ptaki to zazwyczaj od kilku osób w kraju. Papugi np. u jednego, bażanty u innego itd. Na ogół byłem zawsze zadowolony, al eraz troszkę się przejechałem nawet z tych wybranych osób. Wcześniej to już w ogóle jak kupowałem od różnych ludzi to miewałem szok nie jeden raz. Teraz osobiście jadę zazwyczaj na Zachód po ptaki dla siebie, czasem tylko w kraju kupię coś, ale to już od kolegi zazwyczaj lub od kogos komu mogę wierzyć bo ktoś go polecił. Jednak i tak czasem miewam różne myśli że może coś nie tak :!:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
monia 
Mega User
monika



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
czyli 5746 dni temu
Posty: 686
Podziękowania: 31/13
Skąd: gogolin

Wysłany: 2008-07-15, 11:50   

ja też sie przejechałam na jednym gosciu.Zadzwonił do mnie z ogłoszenia w faunie i florze,które dałam.Wysłałam mu ptaki a on potem przesłał mi kase(była to moja pierwsza wysyłka ptaków),potem dzwonił do koleżanki po papugi i chciał zebym je mu przesłała a on potem zapłaci.wydzwaniał codziennie juz miałam go dosć do czasu gdy dostał papugi.kontakt sie urwał ani kasy ani odzewu.wydzwaniałam do niego i za kazdym razem słyszałam to samo jutro wysle papugi inne albo pieniadze i tak przez 1,5roku chyba taniej by mnie wyszło pojechac do niego bo mieszkał w okolicach zielonej góry.wkurzyłam sie opisałam go w faunie i florze i juz po tygodniu miałam ptaki coprawda wysłał wiecej niz był winien ale jedna padła po 5h a falista wystawowa po 3dniach dobrze ze miałam je osobno i nie miały kontaktu z moimi bo mogły cos przywlec.te co zostały oddałam koleżance.dzwonili do mnie inni ludzie ze ich tez nabrał na ptaki wiec to nie jego pierwszy wybryk a ze znalazł naiwna to mu sie prawie udało.
drugiemu gosciowi tez wysyłałam ptaki zdrowe ładne i po niskiej cenie z racji tego ze brał zawsze duzo,ale jak on przysłał mi faliste okazało sie ze 2 maja francuskie pierzenie były bez lotek i czesci ogona.musiałam je wysłac znajomemu co sie takimi ptakami opiekuje i ich nie rozmnaza na swuj koszt obiecał w ramach przeprosin przysłac inne ale nie wiem czy chciec jak ma takie problemy z ptakami.
_________________
http://przyropol.blogspot.com/-fotorelacje z terenu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wojciech 
Mega User
Hodowca i miłośnik



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Cze 2008
czyli 5766 dni temu
Posty: 41
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: Wojkowice

Wysłany: 2008-07-15, 19:18   

Takimi sprawami zajmuje się policja!!! Ta służba jest właśnie po to żeby nam pomagać (teoretycznie), nie bójmy się zgłaszać, gdyż jest to przestępstwo, rabunek z premedytacją
Ukryta Wiadomośc:
Wiadomośc zostala ukryta, aby ją przeczytac nalezy sie zalogowac.
_________________
Wojciech Piotrowski

Piszę poprawnie po polsku
.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
monia 
Mega User
monika



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
czyli 5746 dni temu
Posty: 686
Podziękowania: 31/13
Skąd: gogolin

Wysłany: 2008-07-15, 20:23   

wiesz wiele osób macha na to reką bo jak ktoś jest niewiele winny to pal licho z nim a i policjia niewiele zdziała bo powiedza że mała szkoda bo od 250zł to dopiero wykroczenie scigane prawnie wiec po co sie ciagac po sadach lepiej dac spokój a innych w jakiś sposób ostrzec.Z tych co dzwonili to nawet po 400zł był winien i nic z tym nie robili,wyżalili sie i tyle moze tylko 2 wzieło jego numer.
_________________
http://przyropol.blogspot.com/-fotorelacje z terenu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Dawid 
Mega User



Pomógł: 14 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5912 dni temu
Posty: 268
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: Kurów
Wysłany: 2008-07-15, 21:36   

mirass, nie tylko Ty się na nim zawiodłeś.
Niestety ja również miałem kilka nieprzyjemnych incydentów z nim, nie sądziłem jednak, iż zrobił w przysłowiowe "bambuko" inne osoby.
Miejmy tylko nadzieje, że kiedyś dorośnie i zrozumie swoje infantylne zachowanie.

Jeśli natomiast chodzi o posta Fejsjana, to owszem zgadzam się, kupowanie na allegro etc. jest bardzo ryzykowne, ale zakup poprzez ogłoszenie w prasie też jest ryzykowny. Może podam swój przykład, jakiś czas temu, gdy jeszcze zajmowałem się hodowlą bażantów kupiliśmy z ogłoszenia samca kasztanowego. Ptak był chory. Ale wcześniej jak przysłano nam samice królewskie te były w doskonałej kondycji. Nie wszyscy ogłaszający w prasie, allegro, etc, etc. są nieuczciwi.

fejsjan napisał/a:
to starałem się je kupować od osoby o potwierdzonej reputacji na naszym czy innym portalu dla hodowców.


Jeśli natomiast oto chodzi to od bardzo, bardzo renomowanego hodowcy ,,ściągnąłem" do siebie ptaszyńce oraz coryzę. Czasem nawet Ci o dobrej reputacji są nieuczciwi.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
slaby1986 
Mega User



Moja specjalizacja:
Golebie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 37
Dołączył: 04 Lut 2008
czyli 5898 dni temu
Posty: 259
Podziękowania: 8/5
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2008-07-15, 21:51   

monia napisał/a:
od 250zł to dopiero wykroczenie scigane prawnie
dokladnie, sprawa ma się tak, do 250zł jest to wykrocznie za które można tylko nałożyc nandat od 20zł do 500zł. Natomiast gdy wartośc przedmiotu, rzeczy przekracza wartośc 250zł kwalifikuję sie to jako przestępstwo. W takim przypadku kierujemy sprawe do sądu, oczywiście jesli mamy dowody potwierdzające.
_________________
http://slaby1986.bnx.pl/news.php
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2008-07-15, 22:01   

Dawid napisał/a:
Jeśli natomiast oto chodzi to od bardzo, bardzo renomowanego hodowcy ,,ściągnąłem" do siebie ptaszyńce oraz coryzę. Czasem nawet Ci o dobrej reputacji są nieuczciwi.


Dawid, każdy szanujący się hodowca powinien jak najlepiej dbać o własną hodowlę. Czasem jednak mimo wszelkich starań czegoś się nie uniknie, nie zaobserwuje. Bywają przypadki.
Czasem dobry hodowca może kupić ptaki i po okresie kwarantanny zwracając uwagę na choroby, wpuścić ptaka do stada z ptaszyńcami itd. nie zwracając własnie uwagi na nie. Czasem można to przywlec od znajomego jeśli ma się jakiś kontakt z ptakami noszącymi ptaszyńce itp. Można pomóc obrączkować ptaki, odłapywać itd. i przynieść to na własnym ubraniu.
Sam kiedyś przyniosłem ptaszyńce do siebie na małych kurczakach które były odchowywane u znajomych. No a póżniej to już trzeba troszkę się z tym pobawić, no i przede wszystkim zauważyć problem :!:
Nie zawsze i nie za każdym razem warto od razu "wrzeszczeć", czasem lepiej jest grzecznie porozmawiać i dogadać się współnie. No a jeśli wówczas ktoś nas olewa, to rzecz jasna co jest grane :!:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
LaKi 
Specjaliści



Pomógł: 57 razy
Wiek: 42
Dołączył: 30 Sty 2008
czyli 5903 dni temu
Posty: 869
Podziękowania: 40/13
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2008-07-17, 12:59   

od handlarzy czasem można też kupić dobre ptaki, bo oni też nie wiedzą co sprzedają

niestety nie zawsze w dobrej kondycji, ale po tak zwanej rekonwalescencji można z takich ptaków coś wychować

ja preferuje kupno i odbiór osobisty, jadę i wybieram ptaki jakie mnie interesują znam wtedy warunki w jakich były wychowane, widziałem czym były karmione a co najważniejsze widziałem co kupuje, choć przyznam się że będąc u niektórych hodowców zapatrzony w inne ptaki nie patrzałem tak naprawdę co kupuje często okazywało się w domu, że jednak ptaki nie są takie jakie powinny być, teraz już takich błędów nie popełniam bynajmniej staram się
każdego ptaka przed kupnem oglądam przedmuchuje piórka oglądam brzuch i okolice kloaki, zwracam też uwagę na dziób i nóżki w szczególności na pazurki nawet jeśli jest to dobry hodowca i znany mi sprawdzać będę i to nie ze względu na to że mu nie ufam bardziej z przyczyny że nie musi wiedzieć o wszystkim co ja zauważę
_________________
Pozdrawia Łukasz WEJMAN
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
mirass 
Doświadczony Hodowca
Mirek



Pomógł: 59 razy
Wiek: 31
Dołączył: 13 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 1709
Podziękowania: 22/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-08-20, 06:52   

No i kacpisułtan zwrócił mi pieniądze ;-)
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2008-08-20, 06:58   

No to dobrze ze chociaż kase oddał ;-)
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
witek20 
Mega User



Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Lip 2008
czyli 5720 dni temu
Posty: 176
Otrzymał 2 podziękowań
Skąd: otwock
Wysłany: 2008-08-20, 17:49   

ja jak narazie nie mogę narzekac na zakupy na allegro chociarz tylko jeden rtaz sie przejechałem. Chociarz to chyba za dużo powiedziane ze sie przejechałem. Kupiłem papuge nierozłączke czarnogłową, miała być samiczka ale okazało sie ze to jest samiec, ale to nie było jeszcze takie straszne. Drugi raz było tak ze kupiłem samca ryżowca miał byc dorosły ale młody, niestety po przyjezdzie okazało się na moje oko ze był to samiec ale niestey juz w bardzo zaawansowanym wieku i niestety moja samiczka została dalej bez partnera bo ten w niedługim czasie bo po jakichs 2 miesiącach padł. A reszta moich transakcji z ludzmi z allegro odbyła sie wzorowo i jestem bardzo zadowolony z ptaków które kupiłem. Dzisiaj naprzykład przyszły mi rozelle 2 białolice wyglądają bardzo ładnie są młodziutkie podobno ma być para zobaczymyu ale i tak muszę dokupic jeszczew inne bo są to ptaki z jednego gniazda
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
daniel1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-20, 18:07   

Ja na allegro już też ptaki zakupiłem, zawsze przychodziły w bardzo dobrym stanie, dobra paczka, jedzenie.
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.