Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-03-25, 22:45
MARANS (MARAN)
Autor Wiadomość
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5190 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2020-01-22, 18:21   

Adam Gibała napisał/a:
A może po prostu już będzie taka przekorna chociaż pierwszy raz słyszę by kura tej rasy tak dużo latała .Moje są raczej bardzo spokojne nie chętne do lotu. A może nanosi tam jajka i siadzie .Ale trzeba oddać że jaja od tych kur cieszą oko.


Najlepsze, że ona wieczorem sama z powrotem przefruwa przez płot (ponad metr wysokości) i chowa się z innymi do kurnika. Odnośnie jajek, wczoraj znalazłem dwa w dołku, gdzie codziennie wyjmuję po jednym. Niemożliwe, żeby jednego dnia zniosła dwa na raz, dlatego myślę, że może wykopała sobie pod murkiem inny dołek na jaja... Ona ma dopiero 6 miesięcy, a jajka całkiem spore już. Myślę, że ich kolor z czasem jeszcze bardziej pociemnieje ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Adam Gibała 
Mega User
-



Wiek: 50
Dołączył: 17 Lis 2009
czyli 5245 dni temu
Posty: 68
Otrzymał 6 podziękowań
Skąd: Leszno
Wysłany: 2020-01-24, 20:20   

Mogła znieść jeno późno po południu a drugie wcześnie rano i stąd 2 jednocześnie w gniazdku .No mając do dyspozycji rozległe tereny tylko dla siebie kurka ta będzie się dobrze nieść.Nie myślałeś by sprawić jej koguta tej samej rasy?
_________________
Adam Gibała
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5190 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2020-01-28, 02:26   

Ja mam koguta hybrydę i 4 kury. Przy moich warunkach to i tak już za dużo (w założeniu miały być tylko dwie kury). Zastanawiam się, czy po przeprowadzce jesienią do innego domu nowe warunki wpłyną jakoś na ustabilizowanie się sytuacji w moim stadku...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Adam Gibała 
Mega User
-



Wiek: 50
Dołączył: 17 Lis 2009
czyli 5245 dni temu
Posty: 68
Otrzymał 6 podziękowań
Skąd: Leszno
Wysłany: 2020-01-28, 21:37   

Myślę że nie bo kurki już się znają jedyna maranska będzie szukać nowego miejsca na gniazdo.
_________________
Adam Gibała
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5190 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2020-02-12, 18:19   

Moja kura znosząca codziennie po jajku, od pewnego czasu znosi na przemian jajka albo w ogóle bez koloru (problem z barwnikiem), albo koloru typowego dla zwykłej kury towarowej (jak na zdjęciu poniżej). Od czego to zależy ? Cieszyłem się już, że jajka zaczynają być coraz ciemniejsze, a tutaj nagle takie coś...



Tutaj jedno z jej wcześniejszych, najciemnieszych jaj:

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5190 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2020-02-12, 18:27   

A takie jajka od swoich Maransów ma mój znajomy z Francji:

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Adam Gibała 
Mega User
-



Wiek: 50
Dołączył: 17 Lis 2009
czyli 5245 dni temu
Posty: 68
Otrzymał 6 podziękowań
Skąd: Leszno
Wysłany: 2020-02-14, 14:39   

No u mnie też są takie ciemne jak u Twojego kolegi.Ja tam bym od niego nabył jeszcze jedną kurkę lub jajka i kurczaki nasadził. .Marany mają to do siebie że nie zawsze znoszą jajka bardzo ciemnego koloru.
_________________
Adam Gibała
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5190 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2020-02-15, 14:32   

Adam Gibała napisał/a:
No u mnie też są takie ciemne jak u Twojego kolegi.Ja tam bym od niego nabył jeszcze jedną kurkę lub jajka i kurczaki nasadził. .Marany mają to do siebie że nie zawsze znoszą jajka bardzo ciemnego koloru.


To prawda. Nawet na francuskim forum jest plakat z gradacją koloru jaj maransów, w skali od 1 do 9 (1 to zwykłe białe jajko, a 8-9 to jaja wyjątkowe). Ponoć jaja Maransów zaczynają się zwykle od numeru 4. Co mnie jednak zastanawia: dlaczego w przypadku mojej kury występują takie wahania kolorów i zamiast to jajko z czasem ciemnieć, robi się jaśniejsze albo w ogóle wygląda jak u towarowej nioski z numeru 2 ?

Ostatnio zmieniony przez belfort 2020-02-15, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Adam Gibała 
Mega User
-



Wiek: 50
Dołączył: 17 Lis 2009
czyli 5245 dni temu
Posty: 68
Otrzymał 6 podziękowań
Skąd: Leszno
Wysłany: 2020-02-15, 19:20   

No wiesz chyba jest to czysta maranska a nie mieszaniec? Bo wtedy faktycznie jaja były podobnego koloru do niosek.Nadal zastanawia mnie duża lotność Twojej kurki.Bo maransy to nie kury skore do latania .Dość duże i raczej pod tym względem raczej spokojne .U mnie noszą jajka nr 6 a łososiowe co miałem niosły 9.
_________________
Adam Gibała
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5190 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2020-02-20, 19:37   

Adam Gibała napisał/a:
No wiesz chyba jest to czysta maranska a nie mieszaniec? Bo wtedy faktycznie jaja były podobnego koloru do niosek.Nadal zastanawia mnie duża lotność Twojej kurki.Bo maransy to nie kury skore do latania .Dość duże i raczej pod tym względem raczej spokojne .U mnie noszą jajka nr 6 a łososiowe co miałem niosły 9.


Coraz bardziej wydaje mi się, że jednak mam mieszańca. Ten hodowca miał u siebie również mieszańce, tyle że z dużą, ciężką rasą Bielefelder. A ta moja kura jednak nic z Bielefeldera nie ma. Natomiast od pewnego czasu jajka zamiast ciemniejsze, stały się ewidentnie jaśniejsze. Na francuskim fanpage'u napisano mi, że cyt. "to nie są jaja Maransa". No i kurka kilkukrotnie w ciągu dnia wylatuje i wlatuje na wybieg (płot ponad metrowy). Jedyna pozytywna rzecz: codziennie mam od niej po jajku.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Adam Gibała 
Mega User
-



Wiek: 50
Dołączył: 17 Lis 2009
czyli 5245 dni temu
Posty: 68
Otrzymał 6 podziękowań
Skąd: Leszno
Wysłany: 2020-02-22, 15:32   

Czyli kurka niech ładnie niesie a ty pomyśl o zakupieniu od kolegi czysto rasowej kurki marans i porównasz wtedy oba ptaki oraz ich jajka.
_________________
Adam Gibała
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.