Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
"Ptasie Narodzenie"
Autor Wiadomość
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2016-12-27, 21:11   "Ptasie Narodzenie"

Witam:)
Chciałam się podzielić miłą niespodzianką jaka spotkała mnie w święta. Otóż w Wigilię wykluła się amadynka wspaniała a w Boże Narodzenie kolejna trójka rodzeństwa. Prawda że miła niespodzianka, i jak sama nazwa wskazuje - w s p a n i a ł a :) Zostały jeszcze 3 jajeczka ale podejrzewam że są niezalężone, ale czwórko ta i tak sporo.
Tym większe było moje zaskoczenie że parka zna się dość krótko bo jakieś 3 miesiące, w dodatku nie zajęła typowej dla nich budek tylko wybrała koszyczek otwarty zawieszony na przedniej ściance klatki, a więc nie ma ciszy i spokoju bo chcąc nie chcąc muszę obok przechodzić. No i jest to ich pierwsze podejście i od razu udane:) Mimo wszystko spoglądam na dno klatki czy czasem nie wyrzucą młodego ale na razie jest w porządku. Taką niepewność mam po doświadczeniu z kratkami. Pięknie wysiadywały jajeczka, młode się kluły i dzień lub dwa po wyrzucały z gniazda. Tak straciłam jakieś 15 młodych. Mam nadzieję że amadynki okażą się lepszymi rodzicami. Do tej pory opiekują się wzorowo. Nie pozwalają podglądać (czasem przyświecę latarką ale nie bardzo chcą odfrunąć i pokazać młode) a jak się zamieniają to też w gniazdku, tak żeby stale ktoś był w środku, więc mam małe szanse na podglądanie jak dorastają pisklaki.
Pozdrawiam i życzę wszystkim takiego "Ptasiego Narodzenia".
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

jurek55 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 24 Lis 2013
czyli 3777 dni temu
Posty: 107
Podziękowania: 23/9
Skąd: Blachownia

Wysłany: 2016-12-28, 19:37   

A gdzie fotki rodziców i maluchów???
_________________
Jurek55
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2016-12-29, 19:35   

Oto szczęśliwi rodzice, a na zdjęcie młodych trzeba będzie poczekać aż same wyfruną z gniazda. To sprawka samczyka który dość szczelnie zabudował koszyczek :)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2017-01-11, 19:48   

Pierwsza amadynka postanowiła już opuścić gniazdko:)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Aviornis 
Mega User



Dołączył: 11 Sty 2009
czyli 5555 dni temu
Posty: 234
Podziękowania: 1/17
Skąd: internet
Wysłany: 2017-01-25, 18:30   

krateczka, jak obecnie ma się maluch?
_________________
Nie rozrabiaj bo dostaniesz bana !
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2017-01-26, 19:28   

Witam. Otóż ten maluch chyba za szybko postanowił "pozwiedzać" świat, albo pomogło mu rodzeństwo (wypychając z gniazda ;-) ) więc ponownie wsadziłam go do koszyczka i jeszcze kilka dni były nieosiągalne by zrobić zdjęcie. No ale już są. Cała czwórka opuściła gniazdko. Rosną jak na drożdżach. Zaczynają same jeść i całe szczęście bo jak wołają o pokarm to są bardzo głośne :mrgreen: . Takie puchate kuleczki, już większe od rodziców.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2017-01-28, 10:05   

Dopiero co młode wyszły z gniazda a już pojawiły się dwa kolejne jajeczka u wspaniałych. Hodowla się rozrasta ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5920 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2017-01-28, 13:20   

No to fajnie tylko po tym lęgu daj im odpocząć.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
jurek55 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 24 Lis 2013
czyli 3777 dni temu
Posty: 107
Podziękowania: 23/9
Skąd: Blachownia

Wysłany: 2017-01-28, 20:14   "Ptasie Narodzenie"

....no to trzeba nowe woliery, nowe pomieszczenia .....
_________________
Jurek55
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2017-01-29, 14:29   

Już teraz zastanawiałam się czy nie pozbyć się tych jajeczek ale wyszło inaczej :-) . Po tym lęgu na pewno będą mieć wolne, w przeciwnym razie rzeczywiście będę musiała pomyśleć o czymś większym, tym bardziej że wczoraj dałam gniazdko trzciniaczkom i już samczyk zabrał się do urządzania swojego M. Jeszcze nie doczekałam się młodych trzciniaków a bardzo chciałabym.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2017-02-07, 18:51   

Niestety ale dwójka młodych amadyn padła. Jedna kilka dni temu a druga dzisiaj w swoim koszyczku. Nie wiem dlaczego. Były ruchliwe, jadły samodzielnie. Zdarza się. A z nowych jajeczek też nic nie będzie. Samiczka złożyła 7 jajeczek ale zostało jedno. Tylko raz zauważyłam jak na dnie klatki leżało jajeczko zjedzone do połowy.
Jak na razie szukanie większego lokum odpada.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2018-08-04, 13:40   

I w tym roku ponownie pojawiły się młode amadyny wspaniałe. Chyba jednak trzeba będzie pomyśleć o czymś większym. Oprócz czwórki wspaniałych na świecie pojawiły się jeszcze trzciniaki, więc oddzielna klatka dla "przedszkola" chyba się przyda:)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2018-08-06, 16:40   

Ach, kiedy to było... takie maluchy ganiały u mnie parę lat temu :mrgreen: Obecnie amadyny to już historia :-( Dawaj jak najwięcej fot :-D
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2018-08-08, 16:04   

Z tego co się orientuję to wiele osób zaczynało swoją przygodę z ptakami właśnie od tego typu ptaszków. Na początek wspaniałe, diamentowe, trzciniaki itp a później oczywiście zmiana na coś bardziej wyszukanego. Mi od początku bardzo się spodobały i tak zostały do dziś.
Zimą trzymam ptaszki w pokoju więc nie bardzo mogę zmienić ani na coś większego (bo oczywiście większa klatka wchodzi w grę a miejsca w pokoju niewiele). Zbyt głośne też odpadają.
Może kiedyś "wejdę" na wyższy poziom ale na razie cieszę się z tego co mam:)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Raffy 
Specjaliści



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 26 razy
Wiek: 33
Dołączył: 22 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 662
Podziękowania: 23/8
Skąd: Gdańsk

Wysłany: 2018-08-08, 21:30   

U mnie papugi były od zawsze, potem był epizod z drobną egzotyką i było tego trochę :-) Potem w życiu mi się poskręcało, rozstanie z pierwszą miłością itp. :lol: i się podłamałem, sprzedałem 20szt. wspaniałych, 50 zeberek w fajnych mutacjach, trzciniaki, kratki, czerwonogłowe... wszystko spakowałem do klatki i sprzedałem za 300 :shock: :roll: :!: Byle tego się pozbyć, nie wiem co miałem wtedy w głowie. Kupujący chyba wygrał "milion" w życiu ;)
Ostatnio za mną chodzą znowu amadynki, ale praca itp. nie za bardzo pozwala, zwłaszcza, że mam papugi i kiedyś im sprzątnąć trzeba ;-) a kilka moich nimf zbliża się do 20-stki i wymagają ciut większej opieki niż kiedyś. A w pokoju 2 ary urzędują. I tak uważam, że utrzymanie drobnicy w dobrej kondycji to niełatwa sprawa, papugi są sto razy prostsze.
Już nie zanudzam i dawaj więcej zdjęć :mrgreen:
_________________
ptaków sto :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2018-08-09, 16:17   

Sporo tego było. Musiało być dużo pracy przy takiej ilości - sprzątanie, karmienie. Też chciałabym mieć stadko amadynek i kratek ale tak jak pisałam - miejsce, miejsce i jeszcze raz miejsce. A nie jestem zwolenniczką małych klatek dla pojedynczych par, gdzie ptaki tylko się rozmnażają i przeskakują z patyka na patyk bo na fruwanie nie ma miejsca. Wolę jak cała gromadka jest razem w jednej większej klatce/wolierze.
Mam nadzieję że w w tym roku doczekam się choć na chwilę takiego kolorowego stadka amadynek. Bo raczej wszystkie młode będą do sprzedania, ale zanim się wypierzą i będą gotowe do sprzedania - to będę się cieszyć ich widokiem.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2018-08-19, 14:03   

Niestety wczoraj moje amadynki zostały bez ojca :-( Wrzucając gałązki prosa nie domknęłam drzwi i samczyk wybrał wolność. Jeszcze przez chwilę siedział na drzewie przy wolierze a następnie pofrunął w świat. Cały dzień siedziałam na dworze i czekałam z nadzieją że może jednak powróci. Szkoda bo zauważyłam że jedna z młodych amadyn zaczyna śpiewać a jej nauczyciel odleciał. Może to nie jest jakiś gatunek z wyższej półki i z zakupem nie będzie żadnego problemu ale jednak przywiązałam się do niego i w tak głupi sposób straciłam.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
jurek55 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Dołączył: 24 Lis 2013
czyli 3777 dni temu
Posty: 107
Podziękowania: 23/9
Skąd: Blachownia

Wysłany: 2018-08-20, 21:02   samczyk

A może już gdzieś śpiewa podobny?
_________________
Jurek55
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
krateczka 
Mega User



Dołączyła: 10 Mar 2016
czyli 2940 dni temu
Posty: 21
Podziękowania: 3/1
Skąd: Wręczyca Wielka
Wysłany: 2018-08-21, 19:33   

Ma Pan jakiegoś samczyka na oku?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.