Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Rasowy=Rodowodowy
Autor Wiadomość
nyanyanyan 



Moja specjalizacja:
Inne

Wiek: 35
Dołączyła: 09 Mar 2013
czyli 4028 dni temu
Posty: 2
Skąd: Krk

Wysłany: 2013-03-10, 11:46   Rasowy=Rodowodowy

"Psem rasowym jest wyłącznie pies posiadający rodowód. Rodowód jest to dokument wydawany przez Związek Kynologiczny w Polsce*, potwierdzający, że dany psi osobnik należy do danej rasy. Dokument ten potwierdza również jakich przodków, do trzeciego pokolenia wstecz, miał dany pies.

Rodowód, na wniosek właściciela, może otrzymać wyłącznie pies posiadający metrykę urodzenia - dokument otrzymywany przy zakupie psa z hodowli zarejestrowanej w Związku Kynologicznym w Polsce."

______
*po 1 stycznia 2012 roku wytworzyły się nowe stowarzyszenia,które wystawiają rodowody.
i dobrze,mają prawo,ale o ile większość hodowców zrzeszonych w ZKwP bada swoje psy,to w tych stowarzyszeniach "hodowcy" takiej potrzeby absolutnie nie widzą.
przyszły właściciel czy miłośnik nie jest w stanie wybadać czy szczenię z hodowli z takiego stowarzyszenia nie powstało z mariażu chorych psów.
[zwykły śmiertelnik JEST w stanie dociec jakie psy były przodkami danego szczeniaka.starczy odrobina dobrej woli by wiedzieć czy szczeniak nie ma pradziadka z defektem genetycznym.w internecie choćby powstają strony będące bazą rodowodów tzw.pedigree data base.są takie dla owczarków niemieckich,dla APBT itp.]

nie jestem przeciwna tworzeniu się nowych stowarzyszeń,tworzeniu nowych ras,czy krzyżowaniu "czystych rasowo" celem uzyskania hybryd.
ale to wszystko musi być robione z głową-po co narażać naszego towarzysza [i siebie,na patrzenie jak zwierzę cierpi,czy wydatki związane z weterynarzem] na niepotrzebne dolegliwości?
zwierzę z dobrej** hodowli-gdzie przodkowie są przebadani,a szczenięta socjalizowane jest bardziej przewidywalne.
bardziej przewidywalne jest jego zachowanie,bardziej przewidywalne jest jego zdrowie.
ja nie widzę sensu płacenia kilkuset zł za psa,z którego nie wiadomo co będzie.
[znajoma kupiła "yorusia" za 300zł na targu.pies ma w kłębie 30cm i wadę serca.na jego leczenie poszło już 3tys,a pies ma dopiero rok.
yorkshire terrier z rodowodem ZKwP którego koleżanka dostała na komunię św. przeżył 20 lat i 3miesiące w doskonałym zdrowiu:)-dla mnie rachunek jest prosty.warto poszukać porządnej hodowli.]
_________
**w ZKwP są hodowcy których należy omijać szerokim łukiem.dlatego trzeba szukać,drążyć.
ale przecież warto-pies będzie z nami nawet 20lat...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

azielik 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2018
czyli 2207 dni temu
Posty: 4
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2018-03-05, 07:41   

Zdanie "Psem rasowym jest wyłącznie pies posiadający rodowód" boli mnie o tyle, że mój pies nie ma rodowodu ale jest z całą pewnościa po obu rasowych owczarkach niemieckich, których pochodzenie znam, a oboje rodzice są z mojej miejscowości i często ich widuję w parku.
Nie mam dokumentu - rodowodu. Ale czy dwaj rasowi rodzice mogą mieć nierasowy miot?
_________________
http://www.szkolenia-mene...lenia_zamkniete
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
cocoleo 
Mega User
cocoleo



Wiek: 48
Dołączył: 06 Lut 2009
czyli 5520 dni temu
Posty: 217
Dał 1 podziękowanie(a)
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2020-02-29, 09:21   

Jeśli kupiłeś szczeniaka po rasowych psach / z hodowli/ to szczeniak powinien mieć metrykę na podstawie której wyrobisz rodowód. Metryka zaś świadczy o psie, że jest rasowy z jednym pokoleniem/ rodziców/ rodowód kilka pokoleń.
_________________
cocoleo
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
sylwekw 
Mega User



Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2016
czyli 2856 dni temu
Posty: 30
Otrzymał 1 podziękowań
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-29, 14:59   

azielik napisał/a:
.... ale jest z całą pewnościa po obu rasowych owczarkach niemieckich, .....


Skąd o tym wiesz i co w tym zdaniu oznacza "z pewnością po obu rasowych owczarkach..." ?

Czy oceniasz to tak na wygląd według swojego uznania? Akurat w przypadku owczarków szczególnie, nie tylko wygląd się liczy ale również testy posłuszeństwa, badanie na dysplazję itp. W tym przypadku rodowód daje Ci taką pewność (prawie pewność), że akurat rodzice takie testy przeszli, że nie dziedziczą choroby która u owczarków jest dość często występująca.
A jeżeli nie na podstawie swojej oceny wyglądu tylko jednak faktycznie Ci rodzice mają rodowody to w takim razie czemu szczeniak nie dostał metryki??
_________________
Wątek o mojej przygodzie z ptakami
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.