Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Moja hodowla.
Autor Wiadomość
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-08-20, 20:42   

No i po robocie. Przeróbka skończona. Jedno duże okno od dołu do góry. Niestety nie mogłem zrobić drugiego otwieranego, bo nie zmieściły się na szerokość. Dlatego zrobiłem drzwiczki (tym razem za wąskie :lol: ) z okienkiem z siatki ocynkowanej. Jak skończę wystrój, będzie oczywiście fotorelacja ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

damian 1k 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lip 2011
czyli 4640 dni temu
Posty: 695
Podziękowania: 46/61
Skąd: wielkopolska

Wysłany: 2014-07-05, 13:15   

Co u ciebie słychać w hodowli ? Jaki drób posiadasz ? Bo gołębie wiem że są na pewno . Czekam na fotki twoich podopiecznych .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-05, 14:51   

Oj widzisz, ja już nawet całkowicie zapomniałem o tym temacie, cholerka, hehe ;-) Drób ostał się ten sam od zeszłego roku - najwięcej liliputów. A oprócz nich zagrodówki i kilka zwykłych niosek. Kurcząt mam 30 tego sezonu, wszystko spod kwok. Na dzień dzisiejszy drobiu jest ogółem około 50szt (z kurczętami rzecz jasna ;-) ). Z czego 1/3 to koguty :lol: Będą "rosołowe niedziele" :-D Zdjęcia oczywiście wrzucę, może nawet jutro.

A gołębie to podstawa wiadomo. Praktycznie bez zmian. Przodują Polskie Pocztowe Wystawowe, oraz śląskie tarczowe (te już niedługo :lol: ). Niestety jeśli chodzi o Łódzkie Pstre, to w tym roku porażka. Dotychczasowe łódzkie pstre poszły w inne ręce, do znajomych co prawda. A ja licząc na zakup jeszcze lepszego materiału rozpłodowego - ostałem z przysłowiową "gołą du*ą", bo niestety człowiek u którego je zamówiłem - ma fatalny sezon i nic dotychczas nie uchował. Tak więc zaczynam od początku z ta rasą, od zera. ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-26, 20:35   

Spóźnione- ale niech tam :-) Polskie Pocztowe Wystawowe
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-07-26, 20:45   

I coś jeszcze :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-09-03, 20:28   

Dobry! :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-17, 00:13   

Witam.
Czas na odświeżenie tematu. :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
damian 1k 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Kury

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 06 Lip 2011
czyli 4640 dni temu
Posty: 695
Podziękowania: 46/61
Skąd: wielkopolska

Wysłany: 2015-04-03, 14:46   

Maniek jak u ciebie gołębie dużo już masz młodzieży ? Jak idzie praca nad Berlinkami ?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-05-04, 20:25   

Witam. Wracam po długiej przerwie. Jak widać - żyję, choć miałem trochę problemów ze zdrowiem. "Wycieczki" po szpitalach, badania, w końcu leki... stąd też moja długa nieobecność. Swoją drogą podczas tej mojej nieobecności na forum, miałem takie momenty, że już nic się nie chciało, a i sił brakowało. Oswajałem się nawet z myślą, że chyba czas pomału likwidować hodowlę, bo skoro nie ma sił i chęci, to jaki jest sens. Mimo wszystko nie dałem za wygraną, podniosłem się na zdrowiu i jestem. ;-)

Sezon lęgowy u mnie pełną parą. Miałem troszkę problemów z jajkami u Polskich Pocztowych Wystawowych. Jak co roku - pierwsze jajka zawsze niezalężone. Norma, tradycja? Jak zwał, tak zwał. W każdym bądź razie odpukać - sezon mi niesamowicie sprzyja, już dawno nie pamiętam tak dobrze zapoczątkowanego sezonu. Pierwsze młode już latają, drugi lęg w trakcie. Berlinki, do których przywiązałem w tym sezonie dużą uwagę - prawie już wychowały swojego potomka. Jestem do prawdy zadowolony. Niedługo powinny przystąpić do drugiego lęgu. No czego więcej chcieć? Może tego, żeby nic się nie zmieniło. ;-)
Pozdrawiam, niedługo fotorelacja. ;-)
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2015-05-04, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-02, 21:36   

Cześć i czołem po dłuższej nieobecności. ;-)

W mojej hodowli nastąpiły wielkie zmiany. Zlikwidowałem wszystkie rasy, oprócz jednej. Dziś w hodo li tylko berlinki, nad którymi pracuję już czwarty sezon i motyle warszawskie. Udało mi się wyhodować pierwszego czerwonego berlinkah bez domieszki innych ras. To sukces, bo berlinki to stara, zagrożona wyginięciem rasa, a to co obecnie spotyka się pod ich nazwą to kompletne mieszańce. Bardzo cięźko zdobyć dobrego osobnika w barwie czarnej, a co dopiero w czerwonej. Mam na dzieó dzisiejszy kilka obiecujących ptaszków w tej rasie. Ponadto mam również motyle warszawskie.
Obecnie również przymierzam się do hodowli egzotyki, czyli wracam do niezrealizowanego planu sprzed kilku lat. ;-)
Poniżej krótka fotorelacja.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-02, 21:58   

A tutaj jeszcze zdjęcia klateczki, którą zrobiłem w tym tygodniu dla planowanej drobnej egzotyki. Zamierzam kupić amadyny wspaniałe i w sumie skupić się na ich hodowli, o ile nie będą sprawiać problemów. Żoneczka upodobała sobie nimfy, ale jak pokazałem w necie kolorowe amadyny, to zmieniła zdanie, więc wyszło na moje. :-D Budowniczy ze mnie raczej kiepski, ale tak na szybko robiłem, żonie się nawet spodobała. Jeszcze tylko poprawki estetyczne i można będzie kupić amadyny. Wymiary to 50 cm szerokości, 60 cm wysokości(nie licząc nóżek) i 70 cm długości. Myślę że nie jest jakaś mała. Tymczasowo przebywa w niej parka motylków warszawskich, bo akurat ta para jest z ciepłego pomieszczenia i źle znoszą mróz.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2017-02-02, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
szymon93 
Mega User



Dołączył: 29 Gru 2014
czyli 3368 dni temu
Posty: 45
Otrzymał 5 podziękowań
Skąd: śląśk
Wysłany: 2017-02-03, 12:07   

z takimi drzwiczkami możesz gonić amadynki po pokoju bo to bardzo ruchliwe i wszędobylskie ptaki a tak to ok,tylko ja bym zmniejszył te drzwiczki
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-03, 12:33   

Słuszna uwaga, tego nie przemyślałem. Miałem kiedyś zebrowate i to dopiero były dzikusy, potrafiły dać dyla w chwilę. Może przetnę te drzwiczki w połowie i zrobię jako dwie otwierane części, żeby było podczas sprzątania wygodniej. Na spodzie umieściłem ruszt plastikowy, żeby nie chodziły po swoich kupkach. I tu właśnie nie wiem czy dobrze, bo jak miałem lata temu zeberki, to kupowałem taki specjalny piasek, morski bodajże, bo taki drobny jak sól, i one go zbierały, a nawet się w nim kąpały, jak wróble. Muszę trochę poczytać na temat hodowli amadyn. W temacie gołębi to mogę opowiadać godzinami, ale w temacie egzotyki to jestem "zielony". ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
kszyk 
Mega User



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4079 dni temu
Posty: 143
Otrzymał 11 podziękowań
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-02-03, 17:29   

Moim zdaniem na takie drzwiczki najlepiej nadają się tzw. fronty do klatek z małymi drzwiczkami. Fronty takie można kupić trzeba tylko systematycznie przeglądać ogłoszenia. Można także wykorzystać front ze starej klatki. Cały front należy zamontować jako duże drzwiczki które otwiera się rzadko,natomiast na co dzień używa się małych drzwiczek.

https://www.olx.pl/oferta...html#6290c0f347
_________________
Julian
Ostatnio zmieniony przez kszyk 2017-02-03, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
ManiekP 
Doświadczony Hodowca



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2008
czyli 5588 dni temu
Posty: 264
Podziękowania: 22/18
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-18, 14:39   

Kolejne udane zakupy. Sroczka polska krótkodzioba. Same krótkodziobe u mnie. ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.