Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Chora Nimfa
Autor Wiadomość
anie_1981 
Mega User



Wiek: 42
Dołączyła: 21 Mar 2016
czyli 2921 dni temu
Posty: 10
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-06-21, 10:20   Chora Nimfa

Mam wolierę pokojową z ptakami, a w niej 4 Nimfy, 6 Mewek Japońskich i 4 Amadyny Wspaniałe. Generalnie jest sielankowo, czasem Amadyny kogoś pogonią, albo coś w ten deseń, ale generalnie nic, przez co spać po nocach nie mogę.


Jednak ostatnio mam problem zdrowotny z jedną z Nimf, najmłodszą Nimfą, Morrisem. Jest to 2,5-letni samczyk, białogłowy, perłowy szek. Morris nie je, mało pije, albo nawet wcale, i stale siedzi w jednym miejscu lub śpi. Miał takie objawy już wcześniej, parę dni temu, ale mu samo przeszło, jednak od przedwczoraj znowu nic nie je! Siedzi na podłodze, lub na patyku, aż się dziwię, że ma jeszcze siły utrzymać równowagę na patyku. Ciężko powiedzieć coś o jego odchodach, ponieważ długo nie załatwiał się wcale, a teraz ma biegunkę i bardzo brzydkie odchody.


Nie mam w mieście ptasiego weta, więc nie mam za bardzo do kogo pójść. Jednak wczoraj zabrałam go do weta od piesków i kotków, bo jak w starym przysłowiu, "tonący brzytwy się chwyta". Morris dostał trzy zastrzyki, ale nazw nie znam, przeciwzapalny, antybiotyk i witaminy. Wczoraj było już tak źle, że nawet nie próbował wchodzić na patyk ani się poruszać. Dzisiaj się nad ranem napił a potem wdrapał się na patyk, ale nadal nie je. Jest wychudzony.


Dziś po południu mam znowu iść z nim do weta.

Moje pytania:

1. Skoro bardzo mało pije i nie je, to czy jest jakiś sposób by podać mu węgiel na biegunkę i czy w ogóle mogę to zrobić bez porozumienia z wetem?

2. Jak go dokarmić? Myślę coraz bardziej o karmieniu na siłę. Tak dłużej być nie może!

3. Mam dostarczyć odchody i mogą to być odchody zbiorcze, bo wet uważa, że cokolwiek znajdzie w jego kupach, znajdzie i w innych. Chciałabym zanieść jednak Morrisa kupki, tyle, że nie wiem jak. On ma wodniste odchody, które wysychają na papierze, nie wiem jak zdobyć coś co wet będzie mógł zebrać. do pojemnika ptak mi nie narżnie na zawołanie, a folię mógłby poskubać i połknąć.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3472 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2016-06-23, 09:20   

anie_1981, przykro mi, że Morris choruje :-( . Jeżeli chodzi o zberanie odchodow do badan czy posiewu to wetowi najłatwiej będzie znaleźć to, jeżeli na dno woliery położysz biały papier (chodzi o to żeby ta kupa była świeża, a tak kładąc nowy papier nie wymieza się z tymi które już są). Połóż go na chwilę pod żerdziami, a później to gdzie będą kupy wytnij i wsadź do pojemnika jałowego (kupuje się w aptece, to taki mały plastikowy "słoik" na badania moczu dla ludzi- koszt kilkudziesięciu groszy). Jeżeli szybko zbierzesz qupę i załadujesz ją tam, nie powinna do końca wyschnąć. Chociaż myślę że jeśli wspominałaś o biegunce to weterynrz zdaje sobie sprawę, że wyparować może jedynie zawarta w odchodach woda, a ewentualne pasożyty czy oocysty zostaną.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
anie_1981 
Mega User



Wiek: 42
Dołączyła: 21 Mar 2016
czyli 2921 dni temu
Posty: 10
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-06-23, 09:52   

Mały ciągle śpi! To mnie tak ekstremalnie dobija, że chodzę i ryczę! Wczoraj już pięknie jadł, dziś już jest prawie 11, a on ciągle śpi, obudził się podszedł do sepii i znowu podreptał do swojego kąta w klatce i kimono. nawet jednego ziarenka nie skubnął. Śpi na podłodze, ale nie jest aż tak słaby, potrafi utrzymać się na patyku, więc nie rozumiem o co chodzi.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
anie_1981 
Mega User



Wiek: 42
Dołączyła: 21 Mar 2016
czyli 2921 dni temu
Posty: 10
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-06-23, 12:30   

Wyć mi się chce, ale czuję w sobie, że Morris dziś odejdzie. Znowu nic nie je, ani nie pije, raz się obudził, to zataczał się jak chodził, przewrócił się na plecy i tak chwilę leżał. Miałam już mu pomóc się pozbierać ale dał radę i znowu zasnął. Załamałam się, a najgorsze jeszcze przede mną.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Scoti 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4079 dni temu
Posty: 257
Podziękowania: 20/4
Skąd: Miedary
Wysłany: 2016-06-23, 20:43   

Tak to niestety bywa i nic na to nie poradzimy :/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
anie_1981 
Mega User



Wiek: 42
Dołączyła: 21 Mar 2016
czyli 2921 dni temu
Posty: 10
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-06-24, 11:18   

Lekarz podaje mu w ciemno witaminy, antybiotyk i przeciwzapalne coś, ale nie ma żadnej poprawy. Jest nawet gorzej, stopniowo Morris jest coraz słabszy. Je coraz mniej, będę go karmiła strzykawką.
_________________
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2016-06-26, 13:33   

anie_1981, jeszcze się trzyma ....... ?
Jak ptak ma biegunkę to albo ma robaki i tutaj odrobaczamy jakimś środkiem albo jest chory na kokcydiozę, salmonellozę zazwyczaj. Tutaj też odpowiednie środki.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 17
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.