Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2008-05-18, 19:47
Jakie pokarmy dla naszych papug ?
Autor Wiadomość
jomidzola 
Doświadczony Hodowca
Dzolek



Moja specjalizacja:
Papugi

Pomogła: 13 razy
Wiek: 109
Dołączyła: 13 Kwi 2009
czyli 5463 dni temu
Posty: 1071
Podziękowania: 84/216
Skąd: POLSKA

Wysłany: 2010-03-15, 10:32   

Ja dla moich pupili mam takie mieszanki....

Deli Nature 60- Papuga
Skład:
Owsik, konopie, mungo, sorgo extra, kardi, gryka-kasza, owies nagi, jęczmień, ryż Paddy, biały słonecznik, paskowany słonecznik, pszenica, orzeszki ziemne, orzeszki łuskane, pestki dyni, orzeszki cedrowe.


Deli Nature 62- Papuga Hodowlana
Skład:
kanar, len, konopie, srebrne proso, gryka-kasza, owies łuskany, paddy ryż, biały słonecznik, paskowany słonecznik, pszenica, orzeszki cedrowe.

Deli Nature 59- Średnia papuga Standard
Skład: Kanar, len, owsik, konopie, murzynek, kardi, proso srebrne, proso, proso japońskie, kasza gryczana, ryż paddy, biały słonecznik, słonecznik paskowy.
Tą podaje nimfą.....

Na tym pokarmie moje nimfy się odchowały.....

Mieszanka pełnoporcjowa sucha, jajeczna dla śednich i dużych papug.
Mieszanka jajeczna perfekcyjnie dopasowana na okres rozpłodu dla wszystkich średnich i dużych papug. Jej gruboziarnista struktura zapewnia lepszą przyswajalność. Zawiera extra lizynę i metioninę niezbędną w okresie wzrostu i pierzenia. Jest wzbogacona w suszone insekty, suszone krewetki, jarzębinę i rodzynki.
_________________
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.

— Victor Marie Hugo

Pozdrawiam Cię Gość :lol2:

.....Miłośniczka....;*
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Dryling14 
Mega User
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 28
Dołączył: 17 Lut 2010
czyli 5153 dni temu
Posty: 20
Skąd: ***POLSKA***
Ostrzeżeń:
 6/5/8

Wysłany: 2010-04-25, 16:56   

Witam!

Mogę podawać nierozłączkom czarnogłowym paszę taką jak dla papużek falistych+proso senegalskie+słonecznik ( te 2 ostatnie składniki od siebie). Prosiłbym o szybką odpowiedź.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2010-04-25, 17:01   

Dryling14, Słonecznik lepiej podawać skiełkowany, jest wtedy bardziej wartościowy. Sam suchy słonecznik jest tłusty i nie powinno się go podawać w nadmiarze.Proso senegalskie pożna podawać, papugi je bardzo lubią.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Dryling14 
Mega User
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Wiek: 28
Dołączył: 17 Lut 2010
czyli 5153 dni temu
Posty: 20
Skąd: ***POLSKA***
Ostrzeżeń:
 6/5/8

Wysłany: 2010-04-25, 20:33   

Czyli może być ta karma dla papużek falistych+to co napisałem?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wowo 
Specjaliści
Psittacula



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spishodowcow.pl/Wowo

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 21 razy
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lut 2008
czyli 5876 dni temu
Posty: 720
Podziękowania: 67/24
Skąd: Trzebinia

Wysłany: 2010-04-25, 21:31   

Dryling14, Wzbogać ją trochę - kardi, sorgo, słonecznik, konopia i inne. Dla falistych jest prawie samo proso w kilku odmianach a nierozłączki wolą grubszą karmę. Moje najpierw wyjadają grubsze ziarna a poroso zostaje na koniec.
_________________
Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5651 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2013-04-10, 14:45   

Aktualnie posiadam tylko aleksandretty obrożne i stosuję dla nich taką karmę przez cały rok,na zimę nie zmieniam składu,ponieważ ptaki przenoszę do pomieszczen wewnętrznych gdzie zazwyczaj jest dodatnia temperatura,poza tym podaję zieleninę,głównie mniszek,koniczyna,owoce, warzywa oraz przed lęgami kiełki i gałęzie wierzby
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Michuuu 
Doświadczony Hodowca



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/Michuuu

Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 47 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lip 2008
czyli 5731 dni temu
Posty: 2719
Podziękowania: 72/123
Skąd: Murowana Goślina

Wysłany: 2013-04-10, 20:06   

krzysiek007, Także używałem tej mieszanki dla moich papug.

Obecnie kupuje karmę na Sielance w Poznaniu i dodaje kilka składników według uznania.
_________________
https://www.facebook.com/drobnaegzotyka

Moje aukcje - ALLEGRO
Moje aukcje - TABLICA
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
krzysiek007 
Mega User



Pomógł: 28 razy
Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2008
czyli 5651 dni temu
Posty: 1140
Podziękowania: 89/27
Skąd: woj.świetokrzyskie
Wysłany: 2013-07-20, 11:53   

Od niedawna podaję również Deli Nature 64,którą mieszam 1/1 z ta karma na powyższym zdjęciu
_________________

Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Hubert12351 
Mega User



Moja specjalizacja:
Papugi

Dołączył: 12 Kwi 2015
czyli 3274 dni temu
Posty: 50
Podziękowania: 1/8
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 2015-09-07, 13:45   

Witam
Może mi ktoś powiedzieć jaka jest minimalna temperatura na podawanie jajka kurzego do wychowu młodych.
_________________
Pozdrawiam ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2015-09-12, 16:52   

zazwyczaj tak do 15 stopni, potem jajko może zalegać w wolu- ale nie wiem ile w tym prawdy, ja w kazdym razie tak robię, jak jest chłodniej to daje gotowy pokarm jajeczny
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Szymon 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
czyli 5156 dni temu
Posty: 350
Podziękowania: 17/32
Skąd: WLKP
Wysłany: 2015-09-12, 19:53   

Od nie dawna karmę zakupie w firmie kankan papugi zjadą chętnie. 
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

  Wysłany: 2015-09-25, 04:25   Karma dla wróbliczek

Wróbliczki mam w tej chwili ponad 1,5 roku. Przez ten czas przerobiłam z nimi właściwie wszystkie chyba karmy, jakie wydawały mi się odpowiednie dla papug ich gabarytu...
Za pewną poradą zaczęliśmy od karmy dla nierozłączek- tragedii nie było, ale widziałam, że to nie jest "to". Zaczęłam szukać informacji, wyszło na to, że te małe papużki sprawiają troszkę kłopotu jeśli chodzi o ich wymagania żywieniowe- w dodatku co hodowca, to inna dieta. Niektórzy nie podają słonecznika- na próbę i ja odstawiłam, ale akurat słonecznik (biały, paskowany mniej) moje wróbliczki wprost uwielbiają... W tamtym czasie stosowałam mieszankę dla falistych (kilka gat. prosa), owies łuskany, dodatkowo- trochę pokarmu dla kanarków, gdzie są przeróżne drobne nasiona, i biały słonecznik. I wydaje mi się, na dzień dzisiejszy, że była to najlepsza dieta dla nich.
Jednak, żeby ptaszkom jeszcze "ulepszyć" jadłospis, kupiłam, za radą pewnej "specjalistki", karmę dla amazonek, i dodawałam ją do mieszanki dla falistych i owsa. Skutek był tragiczny (bo przecież to że ptaki żyją w Ameryce Pd nie znaczy że jedzą to samo...). Przy tym ograniczyłam im słonecznik, bo ponoć nie można podawać go zbyt dużo. Papugi zjadały wszystko co drobne (czyli nasiona z mieszanki dla kanarków, owies, proso senegalskie i inne), natomiast z części dodawanej z pokarmu dla amazonek-wywalały papryczki chilli (czytałam że większość papug je wyrzuca, jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś napisał, że jego papugi wcinają chilli). To samo z pestkami dyni- może gabaryt za duży, w każdym razie ok.2/3 składników tej mieszanki zostawała nieruszona... Papugi trochę nawet schudły (może przez ten brak słonecznika i odpowiednio zbilansowanej karmy). I przyznam, że stanęłam w martwym punkcie, jeśli chodzi o ich dietę (mieszankę ziaren, z resztą z pokarmów miękkich też są bardzo wybredne). Wydaje mi się, że jednak słonecznik w przypadku moich papug się sprawdza, wyjadają każde ziarenko (dlatego zastanawia mnie właściwie ponoć powszechny pogląd hodowców z Holandii, żeby go nie stosować- czytałam na ten temat artykuł w "Novej Exocie"). Do tego jakaś mieszanka dla małych papug z różnymi gatunkami prosa, i łuskany owies... Plus dodatkowo odrobina mieszanki dla kanarków, ale tutaj boję się czy nie przedobrzę dając jednocześnie słonecznik i konopie...

Jeżeli ktoś ma wróbliczki i jest przekonany o słuszności karmy (mieszanki ziaren) dla nich, bardzo prosiłabym o podpowiedź... Wracać do karmy dla nierozłączek? W ofercie jaką mamy w Polsce nie ma gotowej karmy dla wróbliczek, a są wbrew pozorom wymagające...
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Barnard 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 36 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2008
czyli 5866 dni temu
Posty: 452
Podziękowania: 71/241
Skąd: Woźniki

Wysłany: 2015-09-25, 12:02   

Sprobuj deli nature 70 dla łąkówek
_________________
Pozdrawiam wszystkich !!! Mateusz Nowaczyk
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-09-25, 14:25   

Barnard napisał/a:
Sprobuj deli nature 70 dla łąkówek

I to wystarczy? Bez żadnych dodatków jeśli chodzi o ziarno?
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Barnard 
Specjaliści



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 36 razy
Wiek: 31
Dołączył: 06 Mar 2008
czyli 5866 dni temu
Posty: 452
Podziękowania: 71/241
Skąd: Woźniki

Wysłany: 2015-09-25, 14:56   

Chiara, a co Byś jeszcze chciała dać do tego ziarna ? :-)
_________________
Pozdrawiam wszystkich !!! Mateusz Nowaczyk
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-09-25, 15:05   

Czyli rozumiem że wystarczy :-) . Pięknie dziękuję.
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5072 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2015-09-26, 14:30   

Swego czasu ja stosowałem mieszankę dla Falistych z dodatkiem dwóch lub trzech rodzai słonecznika , z czego czarnego było stosunkowo mało . problemu z hodowlą wróbliczek nie było , młodych było mnóstwo i nie zauważyłem żeby coś chudło .
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
PCI 



Dołączyła: 05 Kwi 2015
czyli 3281 dni temu
Posty: 3
Skąd: pl
Wysłany: 2015-09-26, 15:23   Re: Karma dla wróbliczek

Chiara napisał/a:
Wróbliczki [...] kupiłam za radą pewnej "specjalistki", karmę dla amazonek, i dodawałam ją do mieszanki dla falistych i owsa. Skutek był tragiczny (bo przecież to że ptaki żyją w Ameryce Pd nie znaczy że jedzą to samo...).


Znowu to samo. Znowu piszesz coś co nie jest prawą. I znowu muszę prostować. Nie piszesz wprost, ze chodzi o mnie, ale przynajmniej niektóre osoby, które Cie znają, wiedzą, że takim określeniem (specjalistka w "") określasz mnie.

Nigdy nie radziłam dodawania karmy dla amazonek do karmy dla falistych. Pisalam, że prawidlowa dieta wróbliczek jest najbardziej podobna do diety amazonek. DIETY, w całosci. Największą krzywdą wyrządzaną wróbliczkom jest karmienie ich tak jak np. falek.

Kiedyś już taką radę dostałas, dam Ci ją jeszcze raz. Jak kogos pytasz o to jak należy karmić wróbliczki, to pytaj też co wie na temat innego metabolizmu i fizjologi wróbliczek. Wierz mu dopiero jak będzie umiał omówić różnice i zależne od tego żywienie.

Pozdrawiam,
Joanna
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2014
czyli 3481 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-09-26, 23:44   

Joanno, Widzę że sama się poczuwasz do miana "specjalistki", ale to nie mój problem... Nie będę tego komentować, chyba na pw wystarczająco napisałam, co myślę ogólnie o tym co pisałaś itd. Nie róbmy OT.

Jednak przypomnę że to Ty na początku radziłaś mi karmić wróbliczki jak nierozłączki, a później- właśnie jak amazonki. Dlaczego wypierasz się czegoś, co sama napisałaś, i widnieje na innym forum? Chcąc ciągnąć tę bezsensowną polemikę mogłabym podlinkować wątek, ale z praktyki wiem, że jakakolwiek dyskusja z tobą nie ma sensu- bo wd siebie i tak zawsze masz rację...
Proszę Cię, oszczędź sobie i mnie czytania Twoich wywodów, których mam już po dziurki w nosie... I jeszcze taka ciekawa rzecz- zarzekałaś się, że na "to forum" (aviornis) nie wchodzisz, a tu proszę, mówisz jedno, a robisz drugie! I to jaka szybkość reakcji! :ptak28:


Amadyna1471 napisał/a:
Swego czasu ja stosowałem mieszankę dla Falistych z dodatkiem dwóch lub trzech rodzai słonecznika , z czego czarnego było stosunkowo mało . problemu z hodowlą wróbliczek nie było , młodych było mnóstwo i nie zauważyłem żeby coś chudło .

Właśnie o ów słonecznik chodzi. Papugi schudły, kiedy odstawiłam go, czytając że wróbliczki jeśli już, powinny jeść wyłącznie biały (taka tendencja opisana w "Novej Exocie" w którymś z archiwalnych numerów, gdzie napisane było, że większość holenderskich hodowców słonecznika nie podaje- trochę mnie ten podkreślany wielokrotnie słonecznik zdenerwował i wolałam odstawić go, zanim nie dowiem się, dlaczego niby w diecie wróbliczek nie powinno się go stosować... Ale wydaje mi się, że chodzi tylko o to, że papugi, jedząc go w zbyt dużych ilościach, mogą mieć problemy z układem pokarmowym (i ew. tyciem (?)).
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-09-26, 23:56, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
PCI 



Dołączyła: 05 Kwi 2015
czyli 3281 dni temu
Posty: 3
Skąd: pl
Wysłany: 2015-09-27, 07:07   

Chiara napisał/a:
Jednak przypomnę że to Ty na początku radziłaś mi karmić wróbliczki jak nierozłączki, a później- właśnie jak amazonki. Dlaczego wypierasz się czegoś, co sama napisałaś, i widnieje na innym forum?


Raz już musiałam to prostować na Twoim forum. A Ty dalej to powtarzasz. NIGDY nie radziłam Ci (ani nikomu innemu) żeby wróbliczki karmić tak jak nierozłączki. Albo w ogóle sobie to wymyśliłaś, albo mylisz osoby.

Radziłam Ci przeczytać posty Zzyx na temat żywienia tych papug na moim forum. I tak, mówiłam, że dieta wróbliczek najbardziej przypomina dietę amazonek. Przecież nie wypieram się tego. Przecież to własnie napisałam w poprzenim wpisie.

Nie obchodzi mnie co o mnie myślisz, nie obchodzi mnie jak piszesz te swoje bzdury na temat papug, ale obchodzi mnie jak piszesz kłamstwa na mój temat i mówisz, że rzekomo coś Ci mówiłam. A widzę, że masz wyraźny problem z faktami. Nie wiem czy to pamięć szwankuje, czy wyobraźnia pracuje czy najzwyczajniej kłamiesz, ale nagmienne jest u Ciebie opisywanie jakiś faktów i rad, które nigdy nie miały miejsca.

Pozdrawiam,
Joanna
_________________
Papuzie Cenrum Informacyjne

http://www.papugi.dt.pl
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.