Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: wanted
2011-07-30, 09:31
Papużka falista "Melopsittacus undulatus"
Autor Wiadomość
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5960 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2015-05-04, 08:30   

guder05 napisał/a:
Tak, to normalne. Młode samiczki mają woskówkę jasnoniebieską, a samczyki różowo-fioletową.

Dokładnie to samo bym powiedział.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5112 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2015-05-04, 20:32   

Miała jasnoniebieską woskówkę ale napewno wokół otworów nosowych były białe okręgi :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5230 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2015-05-05, 03:19   

amadyna1471 napisał/a:
Miała jasnoniebieską woskówkę ale napewno wokół otworów nosowych były białe okręgi :-)


właśnie tego nie zaobserwowałem, a zwracam uwagę na tego typu rzeczy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5230 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2015-05-09, 20:57   

A tymczasem moja nieokreślona papużka znów zmieniła kolor woskówki, która jest teraz z jednej strony cała niebieska, a z drugiej z przewagą brązowego nalotu... :-/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Scoti 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sty 2013
czyli 4128 dni temu
Posty: 257
Podziękowania: 20/4
Skąd: Miedary
Wysłany: 2015-05-09, 21:07   

belfort napisał/a:
A tymczasem moja nieokreślona papużka znów zmieniła kolor woskówki, która jest teraz z jednej strony cała niebieska, a z drugiej z przewagą brązowego nalotu... :-/

Wrzuć zdjęcie
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5112 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2015-05-09, 21:35   

belfort, to nic tylko ładne fotki woskówki tu podaj , zobaczymy co jest grane?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5230 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2015-05-31, 03:58   

Nie mam już tej papugi, ale jestem prawie pewny, że to był samiec. Po etapie częściowego zbrązowienia woskówki, powróciła ona do czystego, niebieskiego koloru.



Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 17 Wrz 2014
czyli 3521 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-06-28, 05:01   

Witam,
Ja też mam falistą szeka dominującego (dwufaktorowego) niebieskiego. Kupiona jako samiczka, na początku miała lekko błękitny odcień woskówki, ale uspokojono mnie, że to samica :-) . Teraz (minął m/w miesiąc) papużkami ma woskówkę różowawą, a był też okres, gdy wygląda na bardziej beżową... To że samiczka to jest pewne z tego co wyczytałam, ciekawa jestem tylko, jak długo jeszcze ten kolor woskówki będzie się zmieniał... (Samiczka jest młoda, oprócz info przy kupnie widać to też po całkiem czarnych oczach).
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-06-28, 05:03, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 17 Wrz 2014
czyli 3521 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-06-30, 09:33   

PCI napisał/a:
belfort napisał/a:
Ostatnio roześmiałem się, bo na innym forum jakaś "ekspertka" od falistych zwaną Joanną pisze, że cyt. "nieporozumieniem jest rozmnażanie papużek w klatkach". Dla mnie z kolei nieporozumieniem są tego typu teksty. :roll:


Jeżeli chcesz się z kogoś wyśmiewać, to może najpierw przeczytałbyś to z czego chcesz się śmiać ze zrozumieniem, a potem cytował prawdziwe słowa i na dodatek nie wyciągnięte z kontekstu.

Nigdzie nie pisałam o konkretnie papużkach falistych, a w ogóle o papugach. Nie pisałam też o sytuacji, w której trzyma się papugi w wolierach, a na okres legów przenosi do specjalnych klatek. Pisałam o sytuacji, w której ktoś trzyma cały czas parkę papug w klatce (na ogól na dodatek za małej) i do tej klatki wstawia budkę. I takie coś jest nieporozumieniem. Niezależnie od tego co Ty o tym sądzisz i jak bardzo bedziesz się z tego wyśmiewał. I nie dlatego, że papugi się w takich warunkach nie rozmnożą, bo się rozmnożą.

Pozdrawiam,
Joanna

PCI - Papuzie Centrum Informacyjne
http://www.papugi.dt.pl


Przepraszam za post pod postem, ale cofnęłam się kilka stron wstecz. Tak po pierwsze, to czy chodzi tutaj o moje forum www.prostodzioby.fora.pl? Gdyż w/w "ekspertka" tam również wypowiada się n.t. falistych (jako "Siobhan") i wróbliczek.

Interesuje mnie to z czystej ciekawości, dlatego pozwolę sobie wstawić link do owej " dyskusji" (przepraszam Was za jej ton, ale nie pałamy do siebie sympatią). Otóż- od tej "pani ekspert" dowiedziałam się, że to ona wymyśliła nazwy mutacji, które np ja stosuję (nie do wiedziałam się już jakie, niestety). Może ktoś coś wie na ten temat? (mnie na myśl przychodzi tylko "paraniebieska", gdyż pozostałe są żywcem tłumaczone z angielskiego i innych języków).
Gdyby ktoś był ciekawy, podaję link (wątek dotyczy żywienia wróbliczek, dopiero ostatnie posty są polemiką n.t. falistych):
link do wątku

A tak odnosząc się do tej wypowiedzi PCI bezpośrednio, to ja np nie mam warunków, żeby trzymać swoje ptaki w wolierach, więc wybrałam takie papugi, które mogą mieszkać w większych klatkach i są wypuszczane na pokój, czyli faliste i wróbliczki. Wróbliczki mają klatkę o dł. ponad 80cm dł, 50cm szer. i 60 cm wysokości (może trochę więcej, kiedyś ją mierzyłam i zapamiętałam długość, resztę podaję bardziej orientacyjnie). Do tej klatki wróbliczkom wstawiłam budkę, i tak samo zamierzam zrobić z falistymi, kiedy zobaczę, że chcą się rozmnażać. Co w tym złego?

Teraz, odbijając zupełnie od tego tematu. Dwie strony wstecz jest post belforta, nawiązujący do określenia czy jego samczyk-szek dominujący, jest jedno- czy dwufaktorowy, i jak to rozpoznać. Otóż- jak pisałam, ją mam samicę szeka dominującego dwu-faktorową, także niebieską. Z tego co czytałam, u dwufaktorowym, kolor niebieski lub zielony ograniczony jest wyłącznie do nadogonia, resztą ciała jest biała lub żółta (tzn oczywiście plama nadogonia jest niebieską u białych i zielona u żółtych), z kilkoma małymi plamkami z prążkami w okolicach głowy i karku. Szeki dominujące jednofaktorowe mają zarówno więcej "koloru", jak i prążków na białym lub żółtym tle.
Wd mnie samczyk że zdjęcia jest jednofaktorowy... (w odniesieniu do tego, co czytałam ).
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-06-30, 09:55, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Amanda 
Doświadczony Hodowca
Zeberki



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 21 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Maj 2009
czyli 5460 dni temu
Posty: 320
Podziękowania: 28/35
Skąd: Poznań

Wysłany: 2015-06-30, 15:58   

Wybacz, Chiara, ale zanim nazwiesz Joannę pseudoekspertką, to może zorientuj się, kim ona jest. :-| A jest to uznane nazwisko, jeśli chodzi o papugi.
Tak, Joanna już dobrych kilka lat temu [jeśli nawet nie paręnaście] wymyśliła polskie nazewnictwo mutacji. I co z tego, że część jest przetłumaczona z innych języków? Wcześniej w ogóle takiego nazewnictwa nie było.

Pseudoekspertką to można nazwać Ciebie, bo się na wszystkich możliwych forach wymądrzasz na wszystkie tematy. A tak naprawdę wiesz niewiele. A niektóre Twoje rady na jednym forum można było uznać za kontrowersyjne, jeśli nawet nie szkodliwe.
Przypomnieć Ci parę Twoich "mądrości" na temat mutacji zeberek?

Nie zrozumiałaś wpisu Joanny, na który odpowiadałaś. Tu chodzi o malutkie klateczki [za małe dla ptaków] i ptaki, które nie są z nich wypuszczane. Jak Twoje są wypuszczane, to ok.

Przepraszam, ale musiałam zareagować.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 17 Wrz 2014
czyli 3521 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-06-30, 19:33   

Amanda napisał/a:
Wybacz, Chiara, ale zanim nazwiesz Joannę pseudoekspertką, to może zorientuj się, kim ona jest. :-| A jest to uznane nazwisko, jeśli chodzi o papugi.
Tak, Joanna już dobrych kilka lat temu [jeśli nawet nie paręnaście] wymyśliła polskie nazewnictwo mutacji. I co z tego, że część jest przetłumaczona z innych języków? Wcześniej w ogóle takiego nazewnictwa nie było.

Pseudoekspertką to można nazwać Ciebie, bo się na wszystkich możliwych forach wymądrzasz na wszystkie tematy. A tak naprawdę wiesz niewiele. A niektóre Twoje rady na jednym forum można było uznać za kontrowersyjne, jeśli nawet nie szkodliwe.
Przypomnieć Ci parę Twoich "mądrości" na temat mutacji zeberek?

Nie zrozumiałaś wpisu Joanny, na który odpowiadałaś. Tu chodzi o malutkie klateczki [za małe dla ptaków] i ptaki, które nie są z nich wypuszczane. Jak Twoje są wypuszczane, to ok.

Przepraszam, ale musiałam zareagować.


Amando, może uświadomię Cię że miałam okazję poznać w/w już wcześniej, min. na forum, które prowadziłam. Różnica jest taka, ja nigdzie nie robię z siebie nie wiadomo kogo, nie chwalę się dawno napisaną książką, itd. Wymądrzaniem się można nazwać pisanie na tematy, na o których nie ma się pojęcie. A przez te dwa lata poznałam mutacje zeberek, to nie jest skomplikowane. Z tego co pamiętam to najbardziej nie zgadzałyśmy się w temacie "Australijskie mutacje zeberek". Aczkolwiek z perspektywy czasu patrząc, może Ty również Amando (Junior) spójrz na siebie bardziej krytycznie.
Z tego co pamiętam jedyną "gafę" walnęłam na Twoim forum, podając nieprawdziwy takson wróbliczek, jednak zrobiłam to celowo,gdyż jednak systematyka się zmienia...

A propos moich ptaków naprawdę nie musisz się o nie martwić, nie muszę Ci się tłumaczyć z tego, że nie mają za małych klatek, bo naprawdę nie wiem, skąd to wzięłaś... Ja troszkę dłużej zajmuję się ptakami niż Ty, więc oszczędź sobie mentorskiego tonu.

A jeżeli jesteśmy przy tym temacie, to wiesz, jest dużą różnica przetłumaczyç "pied" jako "szek", a wymyślić nowe nazwy (jak paraniebieska -czy to też nazwa aut. w/w? ). Poza tym, żeby tłumaczyć nazwy mutacji, chyba trzeba by również przetłumaczyć uznane przez COM standardy dla owych mutacji (co mogą zrobić tylko tłumacze przysięgli, z tego co mi się wydaje...).

Armando, naprawdę nie moja sprawa, kogo lubisz, z kim się zadajesz itd. Oby jednak Tobie, tak jak mi, ta znajomość nie wyszła bokiem...
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5951 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2015-06-30, 20:33   

Nikt nazw mutacji nie wymyślał, a same "wchodziły" do języka i albo się przyjmowały albo nie. Jedyną sztucznie wymyslona to nazwa "beżowa" dla mutacji cynamonowej zeberek. Nazwy zazwyczaj w erze "przedinternetowej" szły za ptakami, głównie z Niemiec np szek czy cynamonowa. Aktualnie, w związku z dominującą rolą angielskiego, nowe mutacje zazwyczaj tłumaczone są. z tego języka lub stosuje się bezpośrednio określenia angielskie.
 Autor postu otrzymał 2 podziękowanie(a)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 podziękowań:
Chiara, wanted
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 17 Wrz 2014
czyli 3521 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-07-01, 15:50   

JC, raz jeszcze Ci podziękuję za zabranie głosu. Myślę, że tego tematu nazewnictwa mutacji nie co dalej ciągnąć, gdyż bardzo dobrze i treściwe to opisałeś. (Nie rozumiem tylko, jak ktoś może sobie przypisywać tłumaczenie z innych języków i przyjęcie się tych nazw, ale to już inną sprawa :lol: ).

belfort, specjalnie dla Ciebie złapałam dzisiaj Manię (moją falistą- samiczkę szeka dominującego, dwufaktorową niebieską) do mniejszej klatki, gdzie łatwo mi było uchwycić detale jej upierzenia. Przepraszam za zdjęcie raczej bardzo przeciętnej jakości, ale obecnie korzystam głównie z tableta, na który to z kolei nie mogę załadować zdjęć z aparatu cyfrowego.
Na zdjęciu-moja samiczka szek dominujący dwufaktorowy niebieski (ponoć najważniejszą jest ta plama niebieską lub zielona na nadogonia -pomiędzy skrzydłami, i niewielkie plamki na słowie i szyi z falkami- tzn to jest ta różnica pomiędzy dwu- i jednofaktorowymi szekami dom., te jednofaktorowe mają zarówno więcej "koloru", jak i większe obszary (łaty) z falkami).

Moja Mania:
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5112 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2015-07-01, 21:31   

To jest szek recesywny 2F nie dominujący :-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5230 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2015-07-02, 03:45   

Chiara, to mój samiec w porównaniu do tej samiczki - ma więcej prążków wchodzących na górną partię skrzydeł i niebieską łatkę na szyi oraz w dolnej części brzucha. Domyślam się zatem, że jest dominującym szekiem ? A propos tego samca. Niedawno skończył się pierzyć i coś z nim jest nie tak. Od dwóch tygodni siedzi napuszony, a wieczorem i w nocy obserwuję u niego odchody przyklejone do kupra (tak, jakby nie mógł się wypróżnić). Co to może być ?

Poniżej na zdjęciach moje najnowsze papużki, co do płci których nie mam pojęcia...


Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
miniuwka 
Mega User



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow....ytk_prezentacja
Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 29 Mar 2014
czyli 3693 dni temu
Posty: 78
Otrzymał 13 podziękowań
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-07-02, 09:33   

Ta z lewej wygląda na samiczkę,a ten drugi na samczyka.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 17 Wrz 2014
czyli 3521 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-07-02, 09:47   

amadyna1471 napisał/a:
To jest szek recesywny 2F nie dominujący :-)

amadyna1471, z tego co wiem, szek recesywny (duński) to tzw "arlekin". Podstawową różnicą jaką sama zaobserwowałam, jest u szeków recesywnych występowanie dwóch różnych kolorów w upierzeniu (np niebieski i fiolet).
Takie papużki (szeki recesywne) wyglądają tak, jak wymienione tutaj różne papużki:
klik

Dla porównania, z tego samego źródła, szeki dominujące:
klik

W prawdzie w podanym przeze mnie podlinkowanym źródle jest tylko jedna papużka która jest szekiem dominującym dwufaktorowym, ale łatwo zauważyć, że nieprawdziwe informacje są tam natychmiast poprawiane.

belfort napisał/a:
Chiara, to mój samiec w porównaniu do tej samiczki - ma więcej prążków wchodzących na górną partię skrzydeł i niebieską łatkę na szyi oraz w dolnej części brzucha. Domyślam się zatem, że jest dominującym szekiem ?

Wd mnie Twój samczyk to szek dominujący (australijski) jednofaktorowymi, dlatego ma więcej koloru i prążków. Porównaj samczyka z papużkami z tego źródła:
klik

Cytat:
A propos tego samca. Niedawno skończył się pierzyć i coś z nim jest nie tak. Od dwóch tygodni siedzi napuszony, a wieczorem i w nocy obserwuję u niego odchody przyklejone do kupra (tak, jakby nie mógł się wypróżnić). Co to może być ?

Niestety jeśli chodzi o sprawy natury zdrowotnej, nie czuję się na tyle kompetentną jeśli chodzi o papużki, by się wypowiadać... :-| Chciałabym Ci pomóc ale tutaj po prostu brakuje mi wiedzy. Najlepiej chyba byłoby z papużkami udać się do weterynarza-specjalisty chorób ptasich, i ewentualnie zrobić jakieś badania, o ile wet. uzna to za konieczne.
Podczas pierzenia ptasi organizm jest tak eksploatowany, że przy osłabieniu łatwo łapie wszelkie bakterie, wirusy i inne zarazki.
Jeżeli ptaszki mają biegunkę, można podać im trochę węgla, oraz wykluczyć z diety wszelkie pokarmy, które mogą zaostrzać taki stan (pokarmy jajeczne, zielone, owoce). Jednak są to jedynie środki doraźne, a ważne, żeby znależć i wykluczyć przyczynę.
Możesz też wziąć paputka do ręki, i obejrzeć jego brzuch. Jeżeli ma on kolor zaczerwieniony, wskazuje to na stan zapalny układu pokarmowego. Przy okazji możesz też ocenić, czy przypadkiem ptak nie schudł- wystająca, "ostra" kość mostka to już powód do niepokoju.
Przykro mi, że nie umiem lepiej pomóc...

Cytat:
Poniżej na zdjęciach moje najnowsze papużki, co do płci których nie mam pojęcia...

Niestety jeśli chodzi o paraniebieskie, w dodatku jeden spangle, nie mam doświadczenia z tymi mutacjami... Mam za mało doświadczenia z falistymi tych mutacji, żeby rozpoznać płeć ze zdjęcia (tzn nawet jeżeli coś myślę, niekoniecznie musi to być prawda, dlatego wolę nie wprowadzać innych w błąd). Ale myślę, że są tutaj na forum Użytkownicy, mający z falistymi większe doświadczenie.
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Ostatnio zmieniony przez Chiara 2015-07-02, 10:04, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
belfort 
Mega User



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Sty 2010
czyli 5230 dni temu
Posty: 360
Podziękowania: 29/19
Skąd: Belgia

Wysłany: 2015-07-02, 14:26   

miniuwka napisał/a:
Ta z lewej wygląda na samiczkę,a ten drugi na samczyka.


Dokladnie tak samo pomyslalem. :-D
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
amadyna1471 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: www.spis-hodowcow.pl/amadyna1471

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 24 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Maj 2010
czyli 5112 dni temu
Posty: 3606
Podziękowania: 370/338
Skąd: Gorzyczki

Wysłany: 2015-07-02, 19:58   

Chiara, podstawową różnicą jaką jest u szeków recesywnych i dominujący to OKO ;-)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Chiara 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 4 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 17 Wrz 2014
czyli 3521 dni temu
Posty: 344
Podziękowania: 21/67
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2015-07-03, 08:22   

amadyna1471 napisał/a:
Chiara, podstawową różnicą jaką jest u szeków recesywnych i dominujący to OKO ;-)

Tego nie wiedziałam. Mógłbyś, amadyna1471, napisać coś więcej na ten temat?
Moja samiczka ma czarne oczy, bez widocznej tęczówki, ale jest młodym ptakiem, a ponoć młode faliste mają czarne oczy, ta tęczówka pojawia się po jakimś czasie.

Ale teraz abstrahując od oka, co z innymi czynnikami definiującym szeka dominującego i recesywnego? (Wd opisu, Mania to wręcz klasyczny okaz szeka dominującego dwufaktorowego- chodzi mi o niebieski kolor na nadogonia, i "łatki" z falkami na głowie i szyi).

Pozdrawiam :-)
_________________
Zapraszam na moje forum:
http://www.prostodzioby.fora.pl/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 19
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.