Wybierz język:
     » Portal » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Czat » Album » Mapa Hodowców » Kalendarz » POBIERALNIA
     » Rejestracja » Zaloguj » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
  

 Ogłoszenie 

Prosimy wszystkich o zapoznanie się z Regulaminem Forum - PRZECZYTAJ . Z FORUM usuwane będą też osoby (nick) które nie aktywowały swojego konta !


Poprzedni temat «» Następny temat
Świergotka seledynowa - dokumenty do rejestracji
Autor Wiadomość
Marzena33 
Mega User



Wiek: 43
Dołączyła: 16 Paź 2013
czyli 3817 dni temu
Posty: 18
Skąd: Sulmierzyce
Ostrzeżeń:
 2/5/8
Wysłany: 2014-03-16, 17:02   

Dokumentów nie ma,zadzwoniłam do właściciela zoologa i powiedział że świergotek się nie rejestruje. Zaraz dodam zdjęcia


Ostatnio zmieniony przez Marzena33 2014-03-16, 17:06, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 

Chcesz wiedzieć jak zarobić? Chcesz być jednym z nielicznych Milionerów? Chcesz osiągać sukcesy w szkole, pracy, w życiu prywatnym?
TAK? W takim razie to coś dla Ciebie: Złote Myśli - Twoja droga do Sukcesu!

Marzena33 
Mega User



Wiek: 43
Dołączyła: 16 Paź 2013
czyli 3817 dni temu
Posty: 18
Skąd: Sulmierzyce
Ostrzeżeń:
 2/5/8
Wysłany: 2014-03-16, 17:15   

Obrączkę jakąś ma,ale czy po niej da się namierzyć hodowcę?
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2014-03-16, 17:49   

Marzena33, Oczywiście że sie rejestruje, jak ma obraczke związkowa to można, ale jak zwykłą to nic z tego, to sklep musi mieć dokumenty od hodowcy - kupili ptaka od hodowcy to powinni kupić z dokumentami aby wszystko było zgodnie z prawem z dokumentami czyli - zaswiadczeniem o wylęgu w niewoli
Ostatnio zmieniony przez Al 2014-03-16, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Marzena33 
Mega User



Wiek: 43
Dołączyła: 16 Paź 2013
czyli 3817 dni temu
Posty: 18
Skąd: Sulmierzyce
Ostrzeżeń:
 2/5/8
Wysłany: 2014-03-16, 17:52   

Tak myślałam, ale papuga już zostaje, więc jak nie wydębię papierów to trudno-mam nadzieję że nikt mnie za to nie zastrzeli. Jutro tam będę znowu to może choć sprzedawczyni mi wygrzebie hodowcę.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2014-03-16, 17:54   

Jak kupili na giełdzie bez papierów, to Ci hodowcy nie "wygrzebie" bo jak ? sprzedaż z reki do ręki
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Marzena33 
Mega User



Wiek: 43
Dołączyła: 16 Paź 2013
czyli 3817 dni temu
Posty: 18
Skąd: Sulmierzyce
Ostrzeżeń:
 2/5/8
Wysłany: 2014-03-16, 17:59   

Jak 20 lat kupuje na jednej giełdzie to pewnie wie od kogo. Jak mi nie da namiarów to sam musi te dokumenty zdobyć- jego problem
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2014-03-16, 19:13   

Zakup tej świergotki bez dokumentów o jej pochodzeniu, w polskim sklepie zoologicznym, był naruszeniem Ustawy o ochronie przyrody, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Marzena33 
Mega User



Wiek: 43
Dołączyła: 16 Paź 2013
czyli 3817 dni temu
Posty: 18
Skąd: Sulmierzyce
Ostrzeżeń:
 2/5/8
Wysłany: 2014-03-16, 20:03   

Kupiłam ją w sklepie nie na ulicy, jak kupię spodnie w sklepie a okażą się podróbą czy z kradzieży to wina kupującego czy sprzedającego?
Za towar i jego legalność w sklepie odpowiada sprzedający-co innego jak kupuję od osoby prywatnie.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2014-03-16, 20:09   

Może tak, może nie :?: o tym to decyduje prokurator a potem sąd. To nie jest operacja ze "spodniami" a raczej z zakupem samochodu bez żadnych dokumentów.;
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Marzena33 
Mega User



Wiek: 43
Dołączyła: 16 Paź 2013
czyli 3817 dni temu
Posty: 18
Skąd: Sulmierzyce
Ostrzeżeń:
 2/5/8
Wysłany: 2014-03-16, 20:32   

Jaa,wsadzą mnie od razu. Nie popadaj w paranoję. Ile posiadaczy papug w Polsce ma zgłoszone swoje pupile? Jeden procent? Wątpię żeby więcej-oczywiście nie licząc hodowców-piszę o posiadaczach.
Mam jedną zgłoszoną (mnichę)- świergota prosiła o dom- ze wszystkimi zwierzętami tak mamy-po prostu wiemy że są nam przeznaczone. I tak było z tą ptaszyną. I nawet jakbym nie uzyskała papierów do niej to zostanie- ze wszystkimi konsekwencjami, aczkolwiek na tyle mnie tu policja i prokuratura zna, że wątpię żeby ktoś mnie karał za wykup papugi z klatki dla kanarków w sklepie zoo.
Ja rozumiem, że walczycie z przemytem, propagujecie rejestracje-mam tak samo z psami (walczę z pseudo)-ale bez przesady
Ostatnio zmieniony przez Marzena33 2014-03-16, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Szymon 
Mega User



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
czyli 5156 dni temu
Posty: 350
Podziękowania: 17/32
Skąd: WLKP
Wysłany: 2014-03-16, 21:03   

Jak ci sprzedawca nie mówił o papierach to na pewno ich nie miał nie wiedza sprzedającego tylko chęć zarobku.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2014-03-16, 22:44   

Marzena33, wszystkie osoby o których wiem, że zostały skazane mówiły dokładnie to samo co Ty. Same się przyznały do zakupu ptaka, zawszwe były zdziwione, że to przstępstwo i same na siebie doniosły. Oczywiście nikt nie został skazany na więzienie: kary były głównie finansowe i zamykały się w kwocie ok. 2-3 tys. zł (łaxcznie z kosztami postepowania sądowego), ale trafiały do rejestru skazanych w związku z czym nie mogły pracowac w wielu miejscach.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Marzena33 
Mega User



Wiek: 43
Dołączyła: 16 Paź 2013
czyli 3817 dni temu
Posty: 18
Skąd: Sulmierzyce
Ostrzeżeń:
 2/5/8
Wysłany: 2014-03-16, 23:06   

Jutro polecę prawnikowi sprawdzić ile było tych skazanych za zakup. Pewnie kilku w całym kraju. Jak o wszystkich wiesz, to trochę dziwny zbieg okoliczności. Czy mam się spodziewać że od jutra służby specjalne będą przeszukiwać moją miejscowość w poszukiwaniu biednej świergotki? :-P :mrgreen:
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2014-03-17, 08:36   

Marzena33, nawet jeśli skazana została tylko jedna osoba, za nabycie ptaka pospolitego, na którego w innych krajach UE nie potrzeba żadnych dokumentów i o którym wiadomo, że pochodzi na peno z hodowli, to o jedną za dużo :!: Po co kolejne :?: Przypominam, że przestępstwem jest nabycie ptaka bez dokumentów, natomiast posiadanie ptaka bez papierów jest wykroczeniem, podobnym do przejście ulicy w niedozwolonym miejscu..
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Marzena33 
Mega User



Wiek: 43
Dołączyła: 16 Paź 2013
czyli 3817 dni temu
Posty: 18
Skąd: Sulmierzyce
Ostrzeżeń:
 2/5/8
Wysłany: 2014-03-17, 16:39   

W czwartek jedzie na giełdę i ma wziąć od hodowcy, w piątek mam odebrać.
Powinno się hodowców bardziej ganiać, to powinien byc zestaw-papuga+dokumenty- a nie żeby sklep czy kupujący musieli się prosić. Jak kupowałam mnichę to papiery były już naszykowane-co nawet nie wiedziałam wtedy że jest coś takiego jak rejestracja. To zaniedbanie hodowcy wydawać ptaka bez papierów.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Al 
Doświadczony Hodowca



Moja specjalizacja:
Ptaki egzotyczne

Pomogła: 50 razy
Dołączyła: 20 Sty 2008
czyli 5913 dni temu
Posty: 845
Podziękowania: 53/4
Skąd: Knurów
Ostrzeżeń:
 1/5/8

Wysłany: 2014-03-17, 16:50   

Marzena33, To nie zawsze jest tak, dajesz dokumenty a nabywca ich nie chce, bo nie ma zamiaru rejestrować, na siłę nikomu ich nie wcisniesz, dodatkowo jak w lęgu jest tylko 1 ptak to dokument kosztuje, co przekłada się na wyższą cenę ptaka i ludzie rezygnują z zakupu
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
JC 
Specjaliści



Pomógł: 81 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
czyli 5911 dni temu
Posty: 1931
Podziękowania: 126/25
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2014-03-17, 17:10   

Obowiązek przekazywania dokumentów o pochodzeniu mają tylko firmy np sklepy zoologiczne, hodowcy, jesli są osobami fizycznymi nie mają takiego obowiązku, choć uwazam osobiście, że jest to błąd polskiego prawa, ale zeby tylko takie błędy powstawały w naszym Sejmiem :-/
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-03-17, 21:29   

Marzena, a ja się tobie dziwie. Każdy chce ci tu pomóc i uświadomić że żle zrobiłaś kupując bez dokumentów i że powinnaś iśc się starać o nie lub w jakiś inny sposób na sprzedawcy to wymóc lub niech ci jakoswierdzi że zakupiłaś ptaka bez dokumentu by w razie czego mieć jakiś podkład że to wina sklepu. Ty jednak jak widac wypinasz sie na ludzi chcących ci pomóc.
Powiem ci jeszcze, że ja akurat sam osobiscie też miałem problemy z [prawem dotyczące ptaków bez dokumentów.
Nie polecam nikomu takiej przygody bo to nie jest miłe.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Marzena33 
Mega User



Wiek: 43
Dołączyła: 16 Paź 2013
czyli 3817 dni temu
Posty: 18
Skąd: Sulmierzyce
Ostrzeżeń:
 2/5/8
Wysłany: 2014-03-17, 22:01   

Na kogo się niby wypięłam??
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
wanted 
Administrator



SPIS-HODOWCÓW: http://www.spis-hodowcow.pl/wanted

Moja specjalizacja:
Papugi

Pomógł: 108 razy
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2008
czyli 5921 dni temu
Posty: 12152
Podziękowania: 366/1351
Skąd: Nowa Wieś Lęborska

Wysłany: 2014-03-18, 11:12   

Marzena33 napisał/a:
Na kogo się niby wypięłam??

Nie to że może dosłownie napisałaś tak, ale zwruć uwagę na słowa jakie wcześniej napisałaś do JC zagadniając do niego ile to On hował ptaków czy chowa itd. a akurat p.Ćwik to nie omieszkam powiedzieć że jest jednym z tych ludzi, co zjadł już "zęby" na hodowli przeróżnych ptakó jak i na aspektach prawnych związanych z nimi i doskonale wie co mówi i pisze.Dla wielu hodowców to jeden z tych, który zawsze stara się pomóc, podpowiedzieć coś i dać dobre wskazówki.
Tak wiec nie ważne kim w życiuosobistym jesteś i jakie masz stanowisko, jeśli coś u Ciebie nie tak pójdzie i będziesz mieć jakieś kłopoty odnośnie któregokolwiek ptaka z prawem, to tak czy siak głośno u Ciebie będzie i jakaś kara zawsze też będzie (finansowa,pouczenie,zawieszenie itp.).
Życzę miłej hodowli i oby tej świergotce u Ciebie dobrze sie zyło a może i udało wychować jakieś potomstwo. Powodzenia.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
Mój kanał na Youtube https://www.youtube.com/c...08GuU-Yw/videos
_________________________________________
"Są dwie wspaniałe drużyny w Liverpoolu: Liverpool i rezerwy Liverpoolu." (Bill Shankly)
You`ll never walk alone.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
..:: AVIORNIS ::..




AVIORNIS POLECA:



SZUKAJ NA GOOGLE!

Twoja wyszukiwarka



Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


..:: WSPÓŁPRACUJEMY ::..
>> Spis-Hodowcow.pl - Magazyn dla miłośników Fauny i Flory >> Hodowla ptaków - Jacek Masternak >> Ptasie podróże - Artur Bujanowicz >> NOWA EXOTA >> Andrzej Jarosz >> Henryk Kościelny - fotografia przyrodnicza >> Hugo Barbosa >> Blog - Portugalia >> Hugo Barbosa & Iñaki García Hernández- Portugalia/Hiszpania >> Snyder s Grouse & Waterfowl Park >> Baza turystyczna

Od 2008 roku - Aviornis.com.pl © Wszelkie prawa zastrzezone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 18
..:: Giełda ::..


..:: OFERTA REKLAMOWA NA AV ::..


..:: POLECAMY ::..
Inkubatory do wylęgu jaj


..:: POLECAMY ::..
sklep internetowy


..:: POLECAMY ::..


..:: SERWIS I CZASOPISMO HODOWCÓW ::..



..:: Czasopismo hodowcy ::..

..:: SERWIS HODOWCÓW ::..


..:: ZAPRZYJAŻNIONA STRONA ::..


..:: Baza CITES ::..


..:: Polecamy ::..

..:: SKLEP INTERNETOWY ::..
Planeta-zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo

..:: POLECAMY ::..
Euro Zoo


..:: POLECAMY ::..


. SERWISY AUKCYJNE .









.: ASPEKTY PRAWNE :.