aviornis.com.pl
Portal hodowców ptaków i zwierząt ozdobnych

Kaczki udomowione - Biegus Indyjski ( ang. Indian Runners., niem. laufenten)

Biegus - 2008-01-14, 03:01
Temat postu: Biegus Indyjski ( ang. Indian Runners., niem. laufenten)
Biegus Indyjski
( ang. Indian Runners., niem. laufenten)Kaczka o smukłej sylwetce i pionowej postawie przypominająca niemal pingwina. Ich sylwetka jest smukła , wydłużona z tułowiem w kształcie butelki z długą szyją. Odznaczają się wyjątkową wśród kaczek ruchliwością (stąd nazwa biegus) i żywym temperamentem. Dziób ich wydaje się nieproporcjonalnie długi, wskutek osadzenia głowy prostopadle do szyi. Szczątkowe skrzydła uniemożliwiające fruwanie tych ptaków co umożliwia utrzymywanie ich na wybiegu bez amputacji skrzydła lub jego podcięcia . Rasa ta wywodzi się od dzikiej kaczki krzyżówki. Średnia waga kaczora wynosi 1,7-2 kg, kaczki – 1,5-1,7. Najbardziej znanymi odmianami barwnymi jej jest barwa upierzenia dzika, żółta, brunatno - cętkowana, biała, kremowa, sarnia (biało-brązową), pstrągowata (srebrzystoszarą) ., czarna z białym krawatem , czarna , niebieska..

Pochodzenie tej rasy nie jest do końca znane. Istnieją różne hipotezy na ten temat
Najbardziej wiarygodną hipotezą jest to że kaczka ta pochodzi z Zachodnich Indii .Tamtejsza hodowla kaczek skupiała się na dobrze rozwiniętych terenach gdzie znano metody wyhodowania kaczek niosek. Pierwsze importowane egzemplarze do Europy były z Bombaju , do ogrodów zoologicznych . Pierwszą hodowle na większą skale zaczęto w Wielkiej Brytanii od 1830 roku. W latach osiemdziesiątych William Cook rozpowszechnił wiedzę i hodowlę biegusów. Z Wielkiej Brytanii ptaki te trafiły do USA, Holandii i Niemiec w 1895r. W dziesięć lat później stały się dość popularne z powodu ich niespotykanej u innych kaczek możliwości nieśnej . Wilhelm Busch z Mechthausen w kwietniu 1906 roku w jednym ze swoich listów napisał: \"Od kilku lat mamy indyjskie biegusy niosą się dobrze, nie oddalają się od podwórza, nie są ani duże, ani tłuste i dlatego nie nadają się do pieczenia\". Obecnie mają wielu zwolenników u hodowców w Niemczech którzy zabiegają utrzymanie ich czystości rasowej .

Hodowle biegusów zacząłem 5 lata temu po przez zamianę kilku kur użytkowych na dwa kaczory Biegusa Induskiego ( jeden dziko ubarwiony drugi biały ).Była to okazja która zapoczątkował hodowlę tych kaczek jak i innych .
Kolejnym posunięciem moim było nabycie dwóch kaczek. Wszystkie cztery sztuki podzieliłem na dwie pary jedną oddawszy do kolegi.
Kaczki od razu się zaaklimatyzowały w nowym terenie. Zapewniłem im zbiornik wodny o wymiarach 1 x 1 m by miały możliwość wykąpania się . Lepiej jak zbiornik wodny jest takie wielkości gdyż kaczki wtedy nie są dzikie , przebywają więcej pasąc się na trawie. Na lądzie pokazują swój urok jedyny w swoim rodzaju. Widywałem już te kaczki pływające u hodowców na stawie , były one bardzo dzikie i spędzające więcej czasu w wodzie niż na lądzie. Zatem lepiej mieć dla nich skromny staweczek niż ogromne bajoro.
Główny pożywieniem tych kaczek w mojej hodowli jest pszenica, owies łuskany i kilka innych ziaren do mieszanki .Co kilka dni podaję zboża namoczone z witaminami, drożdżami piwnymi oraz olejkiem czosnkowym.
Do karmy podstawowej staram się podawać karmę dodatkową w postaci liści od buraka , siekanych jabłek, marchwi i buraczków. Oprócz gotowego pokarmu podawanego przeze mnie, kaczki pasą się na dobrze zadbanym trawniku gdzie mogą tez zjeść oprócz świeżej trawy krwawnik , babkę, mlecz oraz inną roślinność. Wybieg jest obsadzony drzewami i krzewami owocowymi. Najchętniej pobierają prosto z krzaka nawet jeszcze nie dojrzały w pełni agrest i czarną porzeczkę, gdy już tych zabraknie biorą się za czerwoną porzeczkę oraz zaczynają podjadać opadające z drzew śliwki. Późnym latem zjadają mocno dojrzałe spady z jabłoni czasem i z gruszy.
Można im to ułatwić po przez krojenie jabłek na kawałki lub w kostki. Kaczki z chęcią jedzą u mnie wszystkie z tych podawanych pokarmów .Staram się także podawać im rośliny wodne, przywiezione ze strumyka lub stawku . Rośliny wrzucane są bezpośrednio na tafle wody lub do pojemnika z wodą .Kaczki wybierają z podanej roślinności drobne organizmy wodne tj. ślimaki , rozwielitki, małe żaby i ryby oraz pluskwiaki itp. Ich jadłospis jest bardzo obszerny. Od drobnych robaczków, robaków , trawy, owoców po rośliny wodne .
Zimową porą gdy już woda w stawku zamarza, wodę kaczką podaje w pojemniku z witaminami podawanymi co kilka dni .
W kurniku, podczas okresu zimowego, ptaki mają wyłożone gęściej słomy niż zwykle.
Legi u biegusów indyjskich przypadają bardzo różnie, w pewnym stopniu są uzależnione od temperatury powietrza .
Pierwsze jajko kaczka może złożyć nawet w styczniu ale tylko wtedy gdy temperatura powietrza będzie zbliżona do takiej jaką można odnotować w marcu. Jajka te można włożyć w inkubator . Jak już wiadomo takie ocieplenie klimatu nie potrwa długo a gdy już przyjdzie przymrozek to jajka są do niczego(gdy je pozostawimy w gnieździe ). Kaczka czując niesprzyjające warunki przestaje znosić jajka aż do dnia w którym będą podobne warunki atmosferyczne. Może się zdarzyć też tak ze zima będzie sroga , kaczka w takim wypadku przystąpi do lęgu jak to zazwyczaj bywa, w marcu.
Karmę w okresie przed lęgowym wzbogacam o pasze dla kaczek niosek, a jeśli takiej w danym momencie nie ma, to podaję zastępczo dla kur niosek.
Kaczka na gniazdo wybiera różne miejsca, ale najczęściej jest to skrzynia z daszkiem (mini buda dla psa),róg kurnika , zaciszne miejsce a nawet pod krzakiem na wybiegu . Do wyścielonego siankiem gniazda i dobrze uformowanego, składa zwykle 8-13 jajek (o ciężarze 75g )a bywa nawet że ok.20szt Po kilku dniach gniazdo zostaje już dobrze uformowane i wyścielone puchem, który w późniejszym momencie służy kaczce nie tylko do ogrzewania jaj. Jest on niezbędny do zakrywania ich podczas opuszczania gniazda po przez samicę w celu potrzeb fizjologicznych lub spożycia pokarmu, jak i w późniejszym momencie-ogrzewania młodych kacząt.
Ja osobiście zostawiam kaczce do wysiedzenia 13 jajek z których po ok. 28 dniach klują się młode kaczuszki. Obok miejsca gniazdowania kładę płytki pojemniczek z wodą a także pojemnik z paszą dla maluchów . Gdy już wszystkie się wyklują kaczka wychodzi następnego dnia z gromadką do wcześniej postawionego jedzenia i picia poczym wychodzi już na wybieg wraz z młodymi ,dla pierwszego zapoznania się z terenem.
W momencie lekkiego ochłodzenia się organizmów młodych kaczuszek, kaczka przykrywa skrzydłami młode by je ogrzać swoim ciepłem . Kaczor towarzyszy kaczce przy opiece nad młodymi. Na wybiegu także kładę pojemnik z paszą . Do zbiornika wodnego wrzucam przez pierwszy tydzień rzęsę wodną . Młode kaczki jak i rodzice oprócz rzęsy będą się pożywiać organizmami wodnymi wcześniej w artykule wspomnianymi. Musimy także uważać by woda w zbiorniku wodnym była dostatecznie wysoko by młode mogły swobodnie z niej wyjść na brzeg jego bo w przeciwnym razie kaczki mogą się utopić. Młode szybko zapoznają cały wybieg . Oprócz wcześniej wspomnianej rzęsy młode kaczuszki uwielbiają świeżą trawkę a także buszować w gęstej roślinności w poszukiwaniu drobnych robaczków, dżdżownic oraz różnego rodzaju owadów gdy będą w zasięgu ich.
Gdy już młode biegusy osiągają wiek 8 - 10 tygodni łączą się z innymi Biegusami (lęg z drugiej kaczki ) w jedno duże stado liczące ok. 25 sztuk Kaczka umnie tym czasie zaczyna znosić jajka do innego wybranego przez siebie miejsca gdzie powtarza lęg.
Biegus Indyjski jest kaczka godną polecenia każdemu hodowcy drobiu wodnego. Można ja utrzymywać z kurami a nawet z gęsiami nie udomowionymi . Gęsi utrzymywane z biegusami trzymają się ich i każdego wieczora wchodzą razem z nimi do kurnika na noc , bez naszej ingerencji. Biegusy można utrzymywać w stadzie liczącym nawet 20 sztuk. Na jednego kaczora powinny przypadać 2-3 kaczki w takim stadzie. Ja na jednym wybiegu z kurami , gęsiami utrzymuje 2 kaczki i kaczora . Żeby uniknąć krzyżówki miedzy gatunkowej najlepiej nie utrzymywać Biegusów indyjskich z innymi kaczkami o podobnym kolorze upierzenia jak i wielkości i pojedynczych sztuk innych gatunków i ras. Biegusy indyjski są interesujące jako ptaki ozdobne ale i też posiadają cenne wartości użytkowe. Wybieg dla tych kaczek może być urządzony według uznania. Ze względu łatwość hodowli i niewymagające warunki utrzymania, kaczki te są popularne w wielu krajach świata. Coraz częściej nabywane są również w Polsce. Najważniejsze jest zachowanie czystości rasy i bogatej kolorystyki u tych, już teraz raczej kaczek ozdobnych powinno być myślą i dążeniem pierwszoplanowym każdej amatorskiej hodowli .

Aeterna - 2008-01-31, 23:02

Zakochałam się w biegusach, od kiedy zobaczyłam je po raz pierwszy na żywo :mrgreen:
Jak dla mnie maja działanie antydepresyjne i powinne być na receptę :lol:

6 kwietnia biegusy mają u mnie zamieszkać i ... nie mogę się doczekać , ale najpierw zagroda! :mrgreen:

Biegus, pochwal się swoimi kaczuchami, proszę. Wróble mi wyćwierkały, ze masz co pokazać :mrgreen:

wanted - 2008-01-31, 23:46

Aeterna, a no ma co pokazać. Jak widziałem jego ptaki i kilku innych hodowców lub utrzymywaczy, śmiało mogę powiedzieć ze ma "PTAKI" :->
Biegus - 2008-02-01, 08:42

Fotki z 2005/2006 r. Ja znajdzie się wolny czas to wklej więcej .Aeterna - 2008-02-01, 16:11

Wspaniałe kaczuszki :-D Wyglądają jak grupa uczniów na szkolnej wycieczce , zaaferowana tym co im pani opowiada :lol:
Czy dobre zauważyłam między nimi faverole?
Biegus, w jakich odmianach barwnych utrzymujesz biegusy indyjskie? Czy byłoby dla Ciebie problemem zrobić encyklopedyczny przegląd kolorków, wraz z oznaczeniem?
Niedługo mam zostać biegusią mamą :mrgreen: , a zakochana jestem w tych kaczuchach po uszy, więc każda informacja jest dla mnie bezcenna :mrgreen:

Dominik67 - 2008-03-03, 15:56

Biegus, jakie rozmiary obrączek przypadają na kaczkę i kaczora ?
wanted - 2008-03-03, 18:04

Dominik67, wystarczy poszukać, jest ku temu odpowiedni temat http://aviornis.com.pl/viewtopic.php?t=1050 Biegusy - nr. 14.
Agori - 2008-03-14, 08:19

Kolorystyka Biegusów:Kaczka Bali:
Wsio z: www.domestic-waterfowl.co.uk

Aeterna - 2008-03-14, 08:53

Uwielbiam te kaczuchy :lol: Czubate biegusy są jeszcze bardziej komiczne, o ile to w ogóle mozliwe :mrgreen:
jacek - 2008-07-01, 16:26

moje biegusy z tego roku, nie wiem skad sie wzielo takie upierzenie u jednego malucha, jest poprostu siwy, nigdy wczesniej nie bylo takiego koloru u mnie dlatego sie zdziwilem :mrgreen: .
wanted - 2008-07-01, 17:53

jacek, to jest kolorek niebieski. Ten Twój ma jakies tam małe dodatki czarnego oraz białą pierś i na pewno troszkę inaczej nazwa brzmi, no ale podstawowy kolor to niebieski :mrgreen:
bili - 2008-07-18, 13:28

Witam! W tym roku mam po raz pierwszy biegusy. Jest ich 6 szt, w jakim wieku można już rozpoznawać płeć tych kaczuch? Moje mają 4 tygodnie i wydaje mi się że mam aż 5 samców, czym różnią się kaczki od kaczorów? (niedługo wkleje fotki)
StasiuM - 2008-07-18, 21:15

bili17, nie wiem czy już w tym wieku, al eja rozpoznawałem po kolorze dzioba- zabarwienie jego. Samce miały zielonkawe zabarwienie, nie wiem tylko czy już w tym wieku. Potem zaczynały inaczej się już odzywać.
spicifer - 2008-07-18, 21:56

StasiuM, ale to chyba dotyczy tylko niektórych odmian barwnych? Jak w ten sposób odróżnisz białe?

Rozpoznawanie płci po głosie to niezawodna metoda pod warunkiem, że ptaki mają kilka tygodni. Kiedy kaczorki nie mogą już kwaczeć, a mogą wydawać tylko głuche chrapane odgłosy to czas, kiedy można kaczki odróżnić po głosie.

W przypadku kacząt barwy dzikiej i do niej zbliżonych kaczorki mają ciemniejsze, bardziej brunatne zabarwienie przodu piersi już w pierwszym upierzeniu, które wyrasta po puchowym. Trzeba mieć jednak w tym trochę doświadczenia.

bili - 2008-07-19, 11:44

postaram sie w przyszłym tygodniu wrzucic fotki to pomożecie je odróżnić
bili - 2008-07-20, 10:42

dzisiaj dokładnie przyjrzałem się moim kaczuchom i zauważyłem że z 4 ciemnych, 3 mają pieknie pokryte brzuchy barwnymi błyszczącymi piórkami(tzn że są kaczorami?), czwarta ma wciąż puch na brzuchu i jest troche mniejsza (głowa i dziób), 2 pozostałe są białe, ale mają długie dzioby i dużą główke więc to chyba też kaczory...
bili - 2009-01-03, 13:10

Przeczytałem gdzieś że ptaki które się wykluły w inkubatorze na 90% nie będą w przyszłości siadać na jajkach!!! Ja mam biegusy właśnie z inkubatora, czy to oznacza że są pozbawione instynktu macieżyńskiego :-( ??!!
Aeterna - 2009-01-03, 17:44

bili17 napisał/a:
Przeczytałem gdzieś że ptaki które się wykluły w inkubatorze na 90% nie będą w przyszłości siadać na jajkach!!! Ja mam biegusy właśnie z inkubatora, czy to oznacza że są pozbawione instynktu macieżyńskiego :-( ??!!


Najprawdopodobniej, niestety tak, a przynajmniej na to wskazują obserwacje.
Jeżeli nie masz inkubatora, nie wpadaj w rozpacz;-) Spraw sobie piżmówkę jako mamkę ;-)

bili - 2009-01-03, 20:00

Aeterna, piżmówki oczywiście mam, są niezawodne w wysiadywaniu jaj, ale miałem nadzieję że to kaczka bieguska będzie prowadzała swoje młode, do tego musze jeszcze wybrać jednego kaczora i oczywiście nie mogę się zdecydować...
Aeterna - 2009-01-03, 22:16

Ech ... chciałabym mieć takie problemy :-)
Biegusy to mje marzenia, miałam je kupić w ubiegłym roku, niestety rok był taki, że ... dobrze, ze się skończył :-?
Może kiedyś, a tymczasem poproooooszę o fotki :mrgreen:

Jarek Wartacz - 2009-01-04, 02:09

Z kaczkami biegaczkami największy ubaw miałem, kiedy nowa bieguska bała sie wejść do wody- poprzedni właściciel trzymał je na sucho - kiedy wreszcie weszła "po kolana" i stała pionowo, wyglądało to jakby bała się zamoczyć piórek - a może woda w lipcu była za zimna?
bili - 2009-01-04, 12:14

moje biegusy pływały do puki woda nie zamarzła, czasem aż było mi zimno jak je widziałem ;-) , Aeterna, ja miałem ogromny problem z ich nabyciem! pierwszy raz połowa jajek doszła rozbita do tego kaczka piżmówka po 5 dnich wysiadywania zrezygnowała, za drugim razem jajka też przyszły rozbite ale tym razem pozostałe zjadła inna kaczka francuska :shock: w końcu za trzecim podejściem jajka powędrowały do inkubatora, na 16 jaj wyszło 6 wspaniałych kaczuch, których nie mogę uchwycić aparatem :mrgreen:
Aeterna - 2009-01-04, 12:55

Są fantastyczne :))

Miałam zamówione stadko, ale musiałam zrezygnować niemal w ostatniej chwili...
Może w przyszłym sezonie uda mi się wyjść na prostą i pomyślę o biegusach :-)
To kaczki antydepresyjne :-D

bili - 2009-01-04, 13:02

Na pewno Ci się uda! Trzymam kciuki, biegusy to wspaniałe ptaki, a co do działania antydepresyjnego to na poważnie? czy tak z przymróżeniem oka ;-)
Aeterna - 2009-01-04, 13:07

(Nie) dziękuję, a kciuki na pewno bardzo się przydadzą, po ubiegły rok ył dla mnie naprawdę straszny.

Czy na poważnie? nNie wiem jak Tobie, ale mi się zawsze humor poprawia wyjątkowo, kiedy obserwuję biegusy, zswłaszcza w biegu :lol:
Podobnie działają na mnie mini duck i perliczki :mrgreen:

Biegusy są przezabawne, budzą sympatię i działają jak naturalne polepszacze humoru:) Chyba właśnie dlatego są takie poularne, prawda? ;)

bili - 2009-01-05, 17:44

Myślę że biegusy to jedne z najmądrzejszych kaczek, a przy tym zabawne i takie urocze... że każdego rozweselą i rozbawią, powinny nosic miano "najzabawniejsze zwierzęta świata",
co do perliczek to one działają na moją sąsiadke ale w przeciwną stronę :mrgreen:
Aeterna, mogę Ci odstąpić jednego kaczora, musze dla trzech znalezc nowe domy

Aeterna - 2009-01-05, 19:05

Bili, bardzo dziękuję, kusząca propozycja i na pewno chętnie bym skorzystała, gdybym miała gdzie je trzymać i pewność, że będę mogła się nimi zaopiekować:-)
Niestety w chwili obecnej nie mam żadnych ptaków, trzy z sześciu wolier idą do rozebrania, a wiosną zamierzam kupić wyłącznie czysto użytkowe stadko młodych perliczek i kur.
Może w przyszłym roku ... mam nadzieję, że ten rok będzie lepszy i uda mi się wrócić do ukochanych sileczek i sprawić wymarzone biegusy :-D

Pawi Król - 2009-01-07, 21:18

Hodowałem biegusy w kolorze dzikim , czarnym i białym . Co roku miałem około 30 młodych . Fajnie wyglądało jak za dorosłymi szła taka gromatka .
Pamiętam i zapewne koledzy moi też jak biegusy urządzały sobie wycieczki na rzekę .
Wychodziły rano i wracały pod wieczór , a niekiedy w południe najeśc się i spowrotem aż do wieczora . Raz czy dwa musiałem je wypędzać z wody - uparte .
Były to moje pierwsze kaczki .

Justyna1 - 2010-04-20, 17:44

Mam parę białych biegusek.Kaczka zniosła mi 12 jajek.Już chyba się wyniosła ponieważ w od 4 dni gnieździe nie ma nowego jajka.Jeszcze nie usiadła na nich.Chciałabym się dowiedzieć czy na nich usiądzie jeszcze.
wanted - 2010-04-20, 22:18

Justyna1, powinna zasiąść gdyż to jedne z łatwiejszych kaczek.
Może za często zaglądasz do gniazda albo jest ono położone w miejscu mało odizolowanym od wglądu i niepokojenia ?
Każdy lubi mieć troszkę spokoju.

damian15 - 2010-05-01, 16:05

jakie głębokie powinno być oczko wodne dla biegusów ??
wanted - 2010-05-01, 23:42

damian15 napisał/a:
jakie głębokie powinno być oczko wodne dla biegusów ??

Nie musi być głębokie.
Większości kaczek starczają oczka o głębokości ok. 50 cm.

przepiórkarz - 2010-10-20, 07:21

A jakie wymiary ma mieć to oczko, dla trzech parek :?:
Dyvid - 2010-10-20, 16:28

przepiórkarz, nie jesteś przypadkiem za mały żeby brać się za hodowle ?? bo czasami takie pytania zadajesz że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać . Jakie zrobisz takie będzie. Wiadomo ze im większe tym lepiej ale kaczki nie zawsze się na raz kąpią poza tym zależy ile miejsca możesz wygospodarować.
eniuuu - 2010-12-29, 19:57
Temat postu: kopulacja
Witam ponownie!Tym razem mam pytanie dotyczące biegusów. Otóż czy samiec kryje samice tylko na wodzie czy też na lądzie.Bo nie mam na razie żadnego bajora...
SERAMA - 2010-12-29, 20:12

Nie muszą mieć do tego "bajora".
knieja - 2010-12-30, 19:59

Wystarczy im miska z wodą, tak było z moimi pierwszymi biegusami.
kubao - 2010-12-30, 21:34

knieja , nawet miska z wodą nie jest potrzeba tym kaczkom, wystarcza im suchy ląd ;-)
amadyna1471 - 2010-12-30, 22:27

kubao, Ja bym proponował miskę z wodą im zostawić ,bo coś muszą pić.
kubao - 2010-12-30, 22:33

amadyna1471 zgadzam się do picia miska z woda może być lub wiaderko, ale do rozmnażania nie potrzebuja wcale wody
petrus29 - 2011-01-01, 11:58

Brrrr, ja miałem te kaczuszki i oddałem je pierwszej chętnej osobie, bo moje doświadczenia szczególnie z kaczorkiem były straszne, nie wspomnę już że był zboczony i wolał kury od kaczek. Te kaczki mają zachowanie bardziej zbliżone do kur niż do kaczek, a kaczor dziobem musi sprawdzić wszystko, nawet futro kota i pióra koguta, mój w dodatku jak coś go wystraszyło, to bieg na oślep przed siebie i to z niezłą prędkością, często na coś wpadając. Ja wolę spokojniejsze kaczki bo te są za nerwowe i napastują kury, czasami też im kompletnie odbija i zachowują się nie racjonalnie. Jedyną jak dla mnie zaletą, było to że poradził sobie z każda kaczką, czy małą czy wielką, każda była skutecznie zapłodniona.
kristofero - 2011-01-02, 16:35

Z moich obserwacji wynika że starsze kaczory, które przyzwyczaiły się kopulować na wodzie - na lądzie będą kopulowały nie chętnie bez bajorka lub kałuży. Młodym nie robi to większej różnicy.
ONAG - 2011-03-12, 18:11

Kto aktualnie posiada te kaczki? Czy już u wasz się niosą? Bo u mnie nie...
Jakiej mutacji macie ptaki w swojej hodowli ?

arkadio - 2011-03-26, 07:49

Zawsze ciekawiło mnie jak one wyglądają na wodzie. Czy też przybierają nietypowe pozycje? Ma ktoś może fotki biegusów na wodzie?
SERAMA - 2011-03-29, 16:39

arkadio, Nie posiadam zdjęć kaczek biegusów ale widziałem je pływające w stawie, wyglądają one w wodzie jak wszystkie inne kaczki.
arkadio - 2011-03-29, 19:02

SERAMA, dzięki;)
Przeglądając gdzieś zdjęcia biegusów, znalazłem takie gdzie siedziały na trawie w bardzo podobnej pozycji, jak inne zwykłe kaczki podczas pływania. Więc już tak myślałem, że i w wodzie wyglądają podobnie.

kristofero - 2011-04-09, 09:41

Biegusy w wodzie wyglądają zupełnie tak samo jak inne kaczki. Bardzo lubią pływać i wyjadać larwy owadów rozwijające się w wodzie.
Marius_ - 2011-08-06, 20:41

Moja parka biegusów i ich sześć młodych:


A, tutaj fotka jak siedziała na jajkach :mrgreen:

pawlo - 2011-09-21, 10:11

Oto moje biegusy.pawlo - 2011-12-14, 19:40

Moje biegusy.
CHI - 2012-01-18, 09:38

dla biegusów ;-)
szukam gotowej paszy dla kaczek bez zawartości soi zwłaszcza modyfikowanej, czy ktoś ma jakieś info

pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group